Druhý zápas, druhé vítězství. Opava doma přehrála i Frýdek-Místek

• středa 24. září 2014
  • Filip Lefenda

Opava – Po víkendovém volnu hostil Slezan v rámci 3. kola Frýdek-Místek, se kterým se nedávno dvakrát utkal v přípravě. Domácí šli do zápasu jako papírový favorit se snahou navázat na povedené vystoupení s Hodonínem. A to se svěřencům trenérů Suchánka s Dobošem povedlo. Opavští byli od úvodních minut aktivnější a hladovější po vítězství, Frýdek hrozil prakticky pouze z brejků. Zápas tak skončil naprosto zaslouženým vítězstvím Opavy v poměru 3:1.

3. kolo, středa 24. 9. 2014

3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 7. Chalupa (Mosler, Vrabel), 9. Vítek (Galvas), 23. Herman – 36. Zedník (Stránský). Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:2, navíc Mosler 10 min. Kysela (oba Opava) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Šafránek – Galvas, Kysela, Vrabel, Mosler, Tichý, Pavelek, Tůma – Baďura, Měch, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Černý L., Polok, Herman

Kubáň – Podešva, Černín, Krutil, Mamula, Jonáš, Jindřich, Čintala, Minařík, Stránský, Ivan, Samiec, Sluštík, Slovák, Zedník, Lipina, Suchý, Mach

Opava šla do utkání bez Davida Musiala, na jehož administrativním příchodu se stále ještě pracuje. To ovšem domácím vůbec nemuselo vadit, neboť si vytvořili značnou herní převahu hned v úvodních okamžicích. Hned v první minutě měl dobrou možnost na otevření skóre Baďura, jeho střela se ale neujala. Po chvíli se k teči Tichého dělovky od modré čáry dostal Lukáš Černý, puk šel ale těsně vedle brány. Na konci čtvrté minuty dostal Frýdek po Měchově vyloučení možnost vymanit se z tlaku, to bylo ale tak všechno, na co se zmohl. Slezan oslabení přečkal bez větších problémů a po návratu Měcha se mohl vrhnout opět do útoku.

V 7. minutě se před Kubáněm urodila obrovská skrumáž a Opavští byli v tu chvíli velmi blízko brance, tentokrát se však skóre ještě neměnilo. Došlo k tomu však ještě v téže minutě. Mosler vystřelil od modré čáry, kotouč se odrazil před brány k Petru Chalupovi a ten již neměl problém poslat puk do odkryté části branky. O dvě minuty později se do samostatného úniku dostal Vítek, kotouč ale mezi betony Kubáně nepropasíroval. Jen deset vteřin poté se už ale stejný hráč mohl z branky, která byla hodně podobná té první, skutečně radovat. Galvas vypálil dělovku od modré, Kubáň ji vyrazil, ale pouze na hůl Jakuba Vítka, který pohotově navýšil opavské vedení.

Frýdek si první vážnější šance vytvořil až v další přesilové hře. Šafránek postupně vychytal Jindřicha, Podešvu a v nejvýraznější příležitosti také Sluštíka se Zedníkem. Na konci 14. minuty se ke střele zpoza brány dostal Ivan, opavský gólman ale předvedl reflexivní zákrok betonem. Z výčtu velkých možností v první třetině je to vše.

Druhou dvacetiminutovku odstartovali domácí parádně. Hosté vyrobili obrovskou hrubku v defenzivě, když jeden z obránců ztratil v blízkosti kruhu kotouč, kterého se zmocnil Bohumil Herman. Opavský forvard měl následně spoustu času pohrát si s Kubáněm a poslat puk nadvakrát za jeho záda. O odpověď se tři minuty poté snažil Podešva, jeho dělovka zprvu mířící do horního růžku letěla ale těsně nad horní tyč. Ve 34. minutě našel Herman výbornou přihrávkou Lukáše Černého, ten ale únik brankou nezakončil. Udeřilo tak na druhé straně. Stránský vyslal do samostatného brejku Pavla Zedníka a ten si se situací poradil s jistotou rutinéra. Šafránek neměl proti povedenému bekhendovému blafáku nárok.

Slezan měl posléze dvě dobré možnosti soupeři opět odskočit. Nejprve zkoušel po nahrávce Lukáše Černého štěstí Měch, o chvíli později to byl sám prvně jmenovaný. Zatímco Měchova rána na vzdálenější tyč jen těsně minula Kubáňovu klec, Černý z bezprostřední blízkosti brány přestřelil.

Ve 44. minutě si připsal Šafránek veledůležitý zákrok. Řítil se na něj osamocený Slovák, avšak opavský gólman dokázal zavřít vrátka mezi svými betony a uchránit svůj tým od pohromy. O čtyři minuty později se Šafránek vytáhl znovu, tentokrát proti střele Suchého. Opava si následně vytvořila tlak a držela se v pásmu soupeře, jenže hosté hrozili z brejků. Jeden takový přišel zkraje 54. minuty, kdy se jako blesk z čistého nebe natlačil před Šafránka Suchý. Strážce opavské svatyně se ovšem blýskl dalším skvělým zákrokem. Na druhé straně mohl Slezan přidat pojistku, krásná kombinace ale gólem neskončila.

Domácí borce to příliš mrzet nemuselo, Opavané soupeře k dalším šancím nepustili a zkušeně šetřili drahocenné vteřinky. Mírný vzruch sice přišel ještě dvě minuty před třetí sirénou, kdy se na trestnou lavici poroučel Kysela, tlak Frýdku-Místku ale nepřišel. Opavští se naopak v pohodě bránili a několika dalekonosnými výhozy dovedli duel ke zdárnému konci.

Slezan je tak po dvou odehraných zápasech stoprocentní a se ziskem šesti bodů a utkáním k dobru okupuje čtvrtou příčku druholigové tabulky. Frýdek naopak na první body čeká a je na desáté pozici. Horší je o skóre pouze už jen nováček z Karviné.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „V první třetině jsme hráli velice dobře. Měli jsme převahu a zaslouženě si vytvořili dvoubrankové vedení. Škoda prostřední části, kdy jsem se podivoval nad některými výroky rozhodčích. Museli jsme bránit, protože jsme hráli často v oslabení. Závěr utkání jsme ale zvládli výborně, soupeře do ničeho nepustili a zaslouženě vyhráli.“