Havířov po vyrovnaném zápase posbíral body v Opavě

• neděle 07. listopadu 2010
  • Filip Lefenda, Matouš Pepřík

Do Opavy přijel Havířov s početným davem fanoušků, takže se hosté cítili téměř jako doma. Nic neponechali náhodě a i když byl Slezan v roli mírného favorita, ujali se krátce po začátku zápasu vedení. Slezan dokázal odpovědět až v polovině utkání, pak se koněčně pořádně zaměřil na útok a diváci se dočkali dramatické třetí části. V té se však podařilo vstřelit gól hráčům Havířova. Tento hubený náskok už hosté dokázali uhájit, proto si z opavského ledu odvážejí tři body za vítězství.

17. kolo, neděle 7. 11. 2010

1:2 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Pavelek (Polok) - 4. Stránský (Sztefek), 54. Sztefek (Stránský, Potočný) Vyloučení: 8:7 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1110 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

Iláš - Kukol, Vitásek, Dohnal, Tůma, Vrábel, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa

Daneček - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pechanec, Říčka, Pavlas, Toman, Mach, Jindřich

Domácí vlétli do zápasu aktivně, pokusy Měcha, Chalupy a Kukola však pouze rozehřály svalstvo hostujícího gólmana Vrby. Poté se ke slovu dostal AZet a hned druhý pokus Havířova znamenal vedoucí gól. Ve čtvrté minutě sklepl puk do odkrytého rohu Vít Stránský a hostující střídačka se společně s davem svých fanoušků mohla radovat. Zvýšit náskok mohli hosté v jednecté minutě, avšak Iláš vykouzlil parádní zákrok, když vsedě vyškrábl kotouč a odklonil jej tak mimo bránu. Havířovští hokejisté byli v první třetině lepším celkem, domácí hráči působili na ledě hodně nervózním dojmem. Více branek už však v první periodě nepadlo.

Další šanci si hosté vypracovali ve 24. minutě, kdy se po hrubce opavské obrany dostal do dobré šance Pechanec, avšak ten z bezprostřední blízkosti na Iláše nevyzrál. Na druhé straně zahrozil Chalupa, jehož střelu Vrba vytěsnil mimo. O dvě minuty později se vyznamenal opět Iláš, který v pádu stačil srazit střelu havířovského hráče mimo bránu. Poté přišla 27. minuta a domácí hala se radovala. Rychlý únik Poloka s Pavelkem znamenala pohlednou branku druhého jmenovaného a bylo srovnáno. O něco později mohla jít Opava dokonce do vedení. Už už to vypadalo na gól, avšak Vrba parádním zákrokem podržel havířovskou lavičku. Následně se tempo hry trochu zklidnilo, za zmínku tak stojí pouze Polokova střela z 37. minuty, která však letěla nad.

Klíčová třetí dvacetiminutovka se odvíjela od velkého počtu trestů na straně domácích. Slezan však výborně bránil a Havířov do vyložených šancí nepouštěl. Hosté si několikrát vyzkoušeli také zkrácenou přesilovku pět proti třem, nicméně Opava působila koncentrovaným dojmem a výborně bruslila. Postupně byli vyloučeni Měch, Vitásek, Tůma a poté přišel čtyřminutový trest pro kapitána Pavelka. Ani v tomto oslabeni Opava neinkasovala, o to víc domácí musel mrzet gól, který Slezan inkasoval krátce po vypršení Pavelkova trestu, tedy již v plném počtu hráčů na ledě. V 54. minutě projel středem obrany Michal Sztefek a střelou pod horní víko nedal Ilášovi šanci. Poté následovalo vyloučení Vitáska, které domácí obrana přečkala bez újmy. Možnost zahrát si přesilovku dostala před koncem také Opava, avšak srovnat se bíločerveným nepodařilo. Domácímu kouči Suchánkovi nepomohl v závěru ani oddechový čas s následnou hrou bez brankáře. Havířov si tak z Opavy odváží důležité tři body, Slezan tentokrát vyšel bodově naprázdno.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Hrál se útočný hokej s plným nasazením a se spoustou šancí na obou stranách. Myslím, že rozhodla poslední třetina, kdy jsme byli hodně vylučováni, na tu třetí třetinu to byl poměr 7:1, takže s tím se opravdu nedá hrát, protože Havířov je velmi kvalitní tým s útočnými přesilovkami. Za takových podmínek se opravdu nemáme za co stydět.

Jan Daneček (trenér AZ Havířov):

První třetina patřila nám, kdy jsme byli lepší a dali jsme i branku. Ve druhé soupeř srovnal hru i skóre, ale v poslední fázi zápasu pak Opava udělala spoustu faulů, ze kterých pramenily přesilovky pro náš tým. Ty jsme sice nevyužili, ale prosadili jsme se krátce po konci jedné z nich, a to dnes rozhodlo. Domácím jsme již vyrovnat nedovolili a vítězství jsme si dokázali pohlídat.