Hodonín byl o branku lepší, sezóna pro Slezan končí

• sobota 08. března 2008
  • Michal Berg

Jen o jedinou branku lepší byl tým Hodonína v rozhodujícím utkání čtvrtfinále play-off. V domácím prostředí si vypracoval dvojbrankové vedení po trefách v přesilovkách, kterých hrál Hodonín v úvodní třetin hned pět, hráči Slezanu se díky trefě Josefa Tichého dostali do hry až po polovině zápasu. Jejich šance ale hned po chvíli zmrazil úspěšným brejkem Obdržálek a druhý gól Opavy z hole Michala Kukola přišel bohužel až v poslední minutě. Přes prohru se opavští hráči nemají za co stydět, o svou šanci na postup se rvali až do konce a určitě si v této sérii udělali velmi dobré jméno.

ČF, sobota 8. 3. 2008

SHK Hodonín

3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 11. Sladký (Březina, Meixner), 15. Sojčík (Barták, Zábranský), 28. Obdržálek (Šťastný) - 27. Tichý, 60. Kukol (Kovalovský). Vyloučení: 11:11, navíc Bednárek, Suchý 10 min OT, Chalupa 5+DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2860.

Hubačka – Sladký, Březina, Pokorný, Šťastný, Pochylý, Ivičič – Hoza, Meixner, Kočara – Obdržálek, Bártík, Matušek – Barták, Zábranský, Sojčík

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plachký - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Polok, Suchý - Kocián, Grofek, Kovalovský - Weiss, Kříž (21. Herman), Chalupa.

Do zápasu nenastoupil v domácí brance nemocný Pavel Maláč, narychlo musel z Brna přicestovat Ondřej Hubačka, který měl za sebou zápas juniorské extraligy v dresu Komety a do utkání nastoupil bez rozbruslení. Hned se na něj opavští útočníci vrhli, v úvodu měli šance Kovalovský a Suchý, ale už od druhé minuty to měli hráči Opavy složité, protože jich postupně pět putovalo na trestnou lavici. Domácí dokázali nabídnuté přesilovky dokonale využít. Nejprve v 11. minutě poslal Meixner zpoza branky přesný pas na Sladkého, který skóroval úplně stejně jako v opavském zápase. Druhý gól přidal po rychlé kombinaci celého útoku Peter Sojčík, když zakončoval do prázdné branky. Opava se v první třetině zmohla už jen na šanci Kovalovského, jehož ránu ale Hubačka vyrazil.

Ve druhé části festival vyloučení pokračoval - celkově v zápase obdržel každý z týmů jedenáct dvouminutových trestů. Opavském hráčům se ale nedařilo, puk jim odskakoval od hokejek a domácí s přehledem bránili svůj náskok. David Iláš navíc zachránil šance Opavy při nájezdu Sojčíka, kdy skvělým zákrokem vyrazil puk, Kočarova rána ve velké šanci šla navíc mimo.

Opavský výkon se po přelomu druhé třetiny přece jen srovnal a přišlo i snížení skóre. Na útočné modré si obhodil protivníka Josef Tichý a jeho tečovaná střela skončila až v brance.

Hned za minutu ale přišla studená sprcha. Po jednom z dalších faulů se vhazovalo před Hubačkou, opavští hráči ale propadli a Obdržálek v brejku prostřelil Iláše přímo mezi betony. Od té chvíle už domácí drželi zápas pevně v rukou a přestože v dalším průběhu mohl Kovalovský dvakrát snížit, střelecké štestí mu nepřálo.

Největší šanci na snížení nabídl ve třetí části jinak dobře chytající Hubačka, když vyjel příliš daleko od vlastní branky, hráčům Slezanu se ale jeho zaváháníí nepodařilo potrestat.

Ke konci už byla zřejmé, že oba týmy nemají sil na rozdávání, hráči Opavy si navíc nedokázali vytvořit kloudnou šanci. V 57. minutě dostal trest na 5 minut a do konce utkání Petr Chalupa a zdálo se rozhodnuto, následný faul jednoho z domácích borců ale nechal Opavu ve hře. V závěrečném tlaku při hře bez brankáře se podařilo důraznému Michalu Kukolovi zblízka snížit, do konce ale už chybělo jen 25 vteřin a domácí hráči si už postup do semifinále v tomto čase vzít nenechali.

Svatopluk Číhal (Hodonín): Už předtím jsme říkali, že Opava bude tuhý soutěž a nakonec se ukázalo, že až na jeden skončily všechny zápasy o jednu branku, i dnes to bylo až do konce dramatické. Byl to silný soupeř, pokud ten tým zůstane společně, půjde v budoucnu nahoru. Stálo nás to hodně sil a musíme se teď rychle nachystat na další kolo, Technika snad bude i přijatelnější soupeř, než byla Opava, které se všichni báli. My jsme ale říkali, že pokud chceme uspět, musíme přes ni přejít. Dnes to byl z naší strany super výkon, byla tam bojovnost, nasazení, naštestí druhý gól přišel pro Opavu pozdě. V play-off se hraje na vítězství a to se nám podařilo uhrát, to je hlavní. Jsem rád, že jsme před tou skvělou návštěvou postoupili, stálo nás to ale hodně sil.

Karel Suchánek (Opava): Je to pro mě zklamání, do 13. minuty to bylo 1:5 na vyloučené, přesilovky dostali spolu s výbornými fanoušky domácí do sedla a tomu se těžko vzdorovalo. Pak se hra vyrovnala, škoda že jsme nedali ten druhý gól dříve, ale o zvrat jsme se snažili až do konce. Domácí hráli agresivně, napadali nás a z toho vznikl ten třetí gól, ale to se stává, to k tomu patří. Myslím, že můžeme odejít ze vztyčenou hlavou, byli jsme důstojným soupeřem. Musíme si z těch zápasů vzít ponaučení, pro většinu hráčů to bylo první dospělé play-off a myslím, že podali velmi slušné výkony.