Hodonínské drama rozhodl v prodloužení Vítek, Slezan si odváží dva body!

• úterý 28. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Velké drama, tak se dá označit úterní duel mezi Hodonínem a Opavou. První třetinu vyhráli Slezané, v 17. minutě se totiž dokázal prosadit Vítek, jenž se dostal do samostatného úniku a dobrou střelou otevřel skóre. Druhou branku Opavanů vsítil David Galvas, ten ve 35. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě. Třetí perioda patřila Drtičům, kteří zásahy Kuby a Sajdla vyrovnali. Rozuzlení přišlo až v prodloužení, konkrétně v 64. minutě, kdy opět domácí obraně ujel Jakub Vítek a opavský šikula se i tentokrát nemýlil.

12. kolo, úterý 28. 10. 2014

SHK Hodonín

2:3p (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 49. Kuba (Peš), 53. Sajdl (Kučera) – 17. Vítek (Pavelek), 35. Galvas (Kysela, Měch), 64. Vítek (Pavelek, Kysela). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Smilek. Vyloučení: 6:9, navíc Vrabel (Opava) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1165. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Kotvan – Pokorný, Grman, Nedvěd, Škápik, Polesný, Zapletal, Prčík – Kučera, Sajdl, Piskoř – Kuba, Jurásek, Peš – Vrba, Charvát, Mika – Tomi, Smetana, Zezula

Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Vrabel, Pavelek, Mosler – Baďura, Měch, Vítek – L. Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf

Sváteční den zakončil na hodonínském zimním stadionu zápas dvanáctého kola druhé ligy, v němž Drtiči přivítali na svém ledě opavské hokejisty. Úvodní pasáž zápasu byla hodně opatrná, mírně aktivnější ale byli spíše hosté. Své šance si ale vypracovali i domácí. Šafránek si ale se střelami Peše i Kuby poradil. Opava hrozila zejména z přesilovek, které měli Slezané velmi dobře secvičené, Kotvan ale držel dlouho bezbrankový stav.

Skóre se poprvé měnilo až v sedmnácté minutě první části, kdy domácí špatně střídali, čehož využil Jakub Vítek a postavou nevysoký útočník Slezanu dokázal, proč je nejlepším střelcem týmu. Drtiči se snažili o vyrovnání, k němu ale nevedly ani dvě přesilovky, které měli Drtiči k dispozici po změně stran. Co se nepovedlo domácímu týmu, to se naopak povedlo pět minut před druhou pauzou hostům.

Ukázkovou přesilovkovou kombinaci zakončoval ranou zápěstím David Galvas a Opava vedla už o dvě branky. Do poslední třetiny domácí trenér proházel sestavu a výsledkem byla o poznání aktivnější hra Drtičů. Ti se do svého soupeře zakousli a odměnou jim v devětačtyřicáté minutě byla snižující trefa. Mezi kruhy napřáhl ke střele Michal Kuba, který po několika spálených příležitostech konečně prolomil svou střeleckou smůlu.

Prakticky v zápětí nešetrně sestřelil opavský Vrabel domácího forvarda Miku. Hostující zadák obdržel trest na dvě plus deset minut, pro hodonínského útočníka utkání skončilo kvůli poraněnému ramenu. Následující přesilovou hru Drtiči nezužitkovali, ale chvíli po jejím skončení to už vyšlo. U levé Šafránkovy tyče našel Kučera Jakuba Sajdla, který se po čtyřzápasovém půstu mohl radovat ze své třetí branky v sezoně.

Závěrečná desetiminutovka základní hrací doby patřila jednoznačně živou vodou politým Drtičům. Dokonání parádního obratu měl na své holi dvě minuty před koncem Kuba, který se dostal do samostatného úniku, Šafránek ale hodonínského bojovníka vychytal. V poslední minutě byl potřetí v zápase vyloučen opavský Kysela a Hodonín měl výbornou šanci duel rozhodnout. A chybělo málo. V doslova poslední vteřině byl v další výtečné šanci Kuba, ale tomu se nepodařilo dotáhnout do gólového konce svou kličku.

Po půlminutě prodloužení se do šance dral kapitán SHK Peš, kterého musel jen za cenu faulu zastavit opavský zadák Tichý a Baník měl k dispozici 48 vteřin dvojnásobné přesilovky. Tu ale Drtiči sehráli hodně špatně a Šafránka v brance Opavy v podstatě ani jednou neohrozili. A tak přišel zákonitý trest. Ztrátu puku v útočné třetině domácích využil rychlonohý Jakub Vítek, který svůj úprk na Kotvana zakončil i podruhé v zápase s chladnou hlavou.

Opava si tak z hodonínského ledu odváží dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

Jan Prčík st. (trenér SHK Hodonín): I když víme, jakou má soupeř kvalitu, tak jsme po dnešním utkání hodně zklamaní. První gól jsme dostali po naší obrovské chybě, druhý z přesilovky. Snad poprvé se nám podařilo, že jsme měli méně vyloučených, než soupeř a měli jsme spoustu přesilovek, které jsme ale nedokázali využít. Mrzí mě to o to víc, že na každém tréninku tyto situace zkoušíme, ale nejsme schopní to potom přenést do zápasu. Další věc je to, že se nám nedaří proměňovat šance. V každém zápase si jich vytvoříme dostatek, ale zakončení nám nejde. Po dvou třetinách bychom za bod asi byli rádi, ale po tom průběhu v závěrečné dvacetiminutovce je bod málo.

Karel Suchánek (trenér Slezanu Opava): Domácí hráli od začátku ve velkém nasazení, bylo to nahoru-dolů. V polovině zápasu jsme drželi vedení 2:0 a měli velkou šanci, kdy jsme jeli tři na jednoho, ale neproměnili ji. Hodonínu se zrovna nedařilo, takže třetí branka by byla asi zlomová. Ve třetí třetině si soupeř vytvořil velký tlak. Měl hodně přesilovek, a to i v prodloužení. V něm jsme mohli využít jen jednoho klasického obránce. Kluci ale hráli na doraz a zápas odmakali. Jsem rád, že jsme utkání zvládli.