Hokejisté Slezanu odmítli jistotu play - off

• neděle 06. února 2011
  • Jan Šimek, Jan Schneider

Mužstvo opavských hokejistů nevyužilo svůj první "mečbol" na udržení osmé pozice, zaručující postup do vyřazovacích bojů. V zápase totiž podlehli svému pronásledovateli z Valašského Meziříčí 2:5. Domácí přitom vedli 1:0, jenže do konce první tercie stihli Bobři otočit skóre. Po druhé třetině domácí prohrávali již o dva góly, a to 2:4. Když potom v 53. minutě vstřelil pátý gól hostů L. Bacul bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Hosté si tak na Valašsko odvážejí spolu s body i jistou šanci na postup do play - off.

38. kolo, neděle 6. 2. 2011

2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Tichý (Měch, Kocián), 31. Polok (Pavelek, Černý) - 13. Varga D. (Varga Mar.), 17. Bacul L. (Matějný, Varga Mir.), 28. Bacul R. (Balga, Bokroš), 38. Balga (Varga D., Ručka), 53. Bacul L. (Matějný). Rozhodčí: Kusý - Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 732. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Iláš – Kukol, Tichý, Bednárek, Žídek, Dohnal, Tůma – Grofek, Měch, Kocián – Černý, Polok, Pavelek – Herman, Mlýnek, Chalupa – od. 31 Wolf, Kříž, Suchánek

Krumpoch - Bacul L, Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Matějný, Mikel, Palik, Ručka, Dvořák, Varga Mar., Varga D., Varga Mir., Vašut

Svěřenci trenéra Glabazni vstoupili do utkání v dobré formě, hned od začátku dokázali zaměstnávat hostující obranu. Bohužel již ve druhé minutě byla jejich snaha utlumena vyloučením domácího Hermana. Slezané toto oslabení přečkali bez gólové újmy, a tak mohl v páté minutě zahrozit Grofek, který pálil na hostujícího gólmana z mezikruhů, ten však jeho ránu zlikvidoval. V 7. minutě si početní výhodu vyzkoušeli také domácí borci, a přetavili ji v gól hned po třiceti sekundách, kdy se tvrdou ranou od modré prosadil Tichý, hostující brankář však díky skvělé práci domácích útočníků nemohl nic vidět. O čtyři minuty později zkoušel po přihrávce Hermana umístit kotouč do brány Mlýnek, bohužel pro domácí mu však nebylo přáno. Hosté aktivně bruslili a hráli důrazně s cílem vyrovnat, to se jim podařilo ve 13. minutě kdy po zmatcích domácí obrany skóroval bekhendovým blafákem D. Varga, leč byl tísněn domácím obráncem. Hosty gól nabudil a chvílemi zastiňovali svou aktivitou domácí. Ve 14. minutě poslal domácím varování Ručka, ale to se ještě hosté neprosadili. Druhý gól ale přidali tři minuty před koncem, když se prosadil střelou o tyč Bacul L. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 v neprospěch domácích.

Druhá třetina s sebou přinesla rychlý hokej na obou stranách. Ve 22. minutě měli Opavští výhodu početní převahy, hned na jejím začátku pálil zblízka Kocián, po přihrávce Měcha, hostující svatyni však netrefil. O tři minuty nato se mohl šťastně prosadit Mlýnek, který chtěl nejdříve nahrávat z boku kluziště na střed spoluhráči, ale kotouč mu sjel, což nečekal hostující gólman Krumpoch, naštěstí pro hosty na poslední chvíli zareagoval a kotouč ukryl do lapačky. Hosté navýšili své vedení zásluhou Bacula R., který kličkou překonal ležícího gólmana domácích. Opava odpověděla rychle, ve třicáté minutě nejdřív Pavelek gólmana nepřekonal, ale kotouč se odrazil před Poloka a ten se již nemýlil. Hosté se ale nenechali rozhodit, a na hokejky domácích se naopak začala vkrádat nervozita což se projevovalo zvýšeným počtem nepřesností na straně domácích a také vyloučení na obou stranách. Tři minuty před koncem hosté odskočili opět na rozdíl dvou branek zásluhou Balgy, který napodruhé překonal ležícího gólmana domácích, když nebyl atakován nikým z domácích beků. Domácí se snažili rychle odpovědět Suchánkem, ale jeho bekhendový pokus skončil jen těsně vedle branky. Tímto také skončila prostřední perioda.

Poslední dvacetiminutovku začali opavští hokejisté přesilovkou, kdy mohli snížit na rozdíl jediné branky. O to se asi nejvýrazněji pokoušel Bednárek, ke kterému se odrazil kotouč po střele Měcha, bohužel však opavský obránce přestřelil. Hosté již třetí třetinu spoléhali na ubránění dvougólového náskoku a hrozili z rychlých brejků, po jednom takovém ve 44. minutě měl gólman domácích Iláš pořádné štěstí, když střelu Bacula vyrazil koncem hole. Slezané se však nechtěli vzdát a zejména pokusy Měcha a Grofka se daly označit jako nebezpečné, hosté však vše přečkali, a rychlými kontry zaměstnávali domácí obranu. V 51. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici Pavelek, za podražení gólmana. Bobři tuto přesilovku využili dokonale a navýšili svůj náskok o tři góly, když nikým nekrytý Bacul L. z velkého úhlu překvapil střelou nad vyrážečku Iláše. Tempo hry již nebylo příliš velké, to se ale nedá říct o samostatném úniku Chalupy, který však střelou po zemi neskóroval, a brankář Krumpoch vyrazil jeho střelu betonem. Závěr se nesl v nervózním duchu a dvě minuty ještě obdržel Tůma, to už však nic nezměnilo na konečném výsledku, kterým si domácí zkomplikovali cestu do play off.

Fotky z utkání naleznete ve fotogalerii.

Kamil Glabazňa (trenér HC Slezan Opava): Dnešní zápas jsme v podstatě odchodili, mně se to opravdu těžko hodnotí, protože zde dnes není hráč, který by snesl přísnější měřítko. Soupeř hrál dnes bojovný hokej, dobře držel střední pásmo a nám se nedařilo přes něj moc procházet. Zkrátka jsme dnes prohráli zcela zaslouženě.

Roman Sedlák (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): No tak jsme dnes rádi za výhru, hlavně kvůli lidem, protože jsme nechtěli ještě vypouštět tuto sezónu. Přijeli jsme sem bránit a to se nám vyplatilo. Dnes se nám také po zranění vrátil první gólman, a to také určitě bylo znát, kluci cítili jeho podporu a hráli zodpovědně zezadu. Myslím, že jsme byli lepším týmem, měli jsme více šancí a Opava nás přehrávala pouze v přesilovkách.