Hrubé chyby sebraly Opavě body

• sobota 05. února 2005
  • Michal Berg

O p a v a - Ani dvě branky Daniela Boháče nepomohly Slezanu v derby s Ostraviu k bodům. Po chybě Lakosila sice Boháč poslal Opavu do vedení, ale uprostřed zápasu po chybách na brankovišti hosté otočili. Po vstupu do třetí třetiny Boháč opět skóroval tečí Kramného střely, ale v rozhodujícím okamžiku zápasu nedokázal tváří v tvář Lakosila překonat. Naopak na druhé straně ve 46. minutě štastně skóroval Holuša a domácí už nedokázali nepříznivý výsledek otočit, do prázdné branky upravil skóre svým druhým gólem Radek Procházka.

48. kolo, sobota 5. 2. 2005

2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

HC VOKD Poruba

Branky: 22. Boháč (Langhammer), 41. Boháč (Kramný) - 26. Bařica (Gróf), 33. Procházka (Gróf) 46. Holuša (Chmelíř), 60. Procházka (Glas). Rozhodčí: Souček - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 3:6, bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 31:30.

Masný - Kramný, Wantulok (41. Bezouška), Robert Procházka, J.Mocek, Přibyla, Vnenk - Adamčík, Harazim, T. Lhotský - Langhammer, Boháč, Kříž - Smékal (41. Suchánek), Kašík (41. Martiník), L. Lhotský

Lakosil (8. - 11. Štěpánek) - Gróf, Chmelíř, Vrtík, Tesařík Holík, Ovšák - Duba, Radek Procházka, Bařica - Glas, Pavlačka, Janeček - Dibelka (41. Čech) Holuša, Krenželok

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Boháč, 2. Langhammer, 3. Kříž.

Ostravě v derby chybělo několik zraněných hráčů, mezi jinými exopavští Šebesta se Sochorkem, ale i v oslabené sestavě dokázala v Opavě vybojovat vítězství.

První třetina se nesla ve znamení opatrné hry a minima šancí, přestože si oba celky zahrály dvakrát přesilovku. Výraznějším hokejovým momentem se dala nazvat pouze Křížova šance po dobrém forčekingu a na druhé straně průnik Janečka, ale v obou případech bez gólového efektu. Pro závadu na výstroji se na několik minut odebral ze hry brankář Sarezy Lakosil, ale jeho náhradník Štěpánek neměl žádný vážnější zákrok

To druhá třetina se gólově předvedla hned na začátku. Po úniku dvojice Langhammer - Boháč nedokázal Lakosil vyhodit puk,ten se odrazil k Boháčovi a domácí centr po padajícím brankářem skóroval. Hosté po inkasované brance zapnuli na vyšší obrátky a domácí obrana chvílemi nevěděla kam dřív skočit. Vyrovnání přinesla 26. minuta - obránce Jakub Gróf zatáhl puk po pravém křídle, jeho ránu Masný ještě vyrazil, ale dorážku nepokrytého Bařicy už nemohl zachytit.

Opavští se z této chyby nepoučili a za pár minut je hosté trestali opět. Harazim nezachytil v útočném pásmu přihrávku, hosté se dostali do brejku a byl to opět Gróf, jehož průnik zakončil dorážkou nadvakrát Radek Procházka. Domácí brankář Masný se po právu zlobil na své obránce, kteří nechali ostravského útočníka hned dvakrát dorážet.

Zatímco v předchozích zápasech Opava po nástupu do třetin spíše inkasovala, proti Sareze se jí vstupy povedl. Důkazem toho byla druhá branka Daniela Boháče, který šikovně tečoval Kramného střelu hned 43 vteřin po zahájení třetí třetiny. Vzápětí měl nejlepší opavský střelec na holi i třetí gól, když postupoval sám na Lakosila, ale ten jeho bekhendový blafák vystihl. Po tomto klíčovém momentu se Opava nevzdala, další velkou šanci zahodil Kříž a těsně mimo tyče sklouzla i teč Martiníka. Martiník se Suchánkem vystřídali do třetí části platonicky útočící Kašíka se Smékalem a jejich důraz byl na ledě hned vidět.

Bohužel pro Opavu se hostům povedlo skórovat z první vážnější šance třetí třetiny. Chmelíř vystřelil od mantinelu a Michal Holuša jeho střelu tečoval za Masného. Opava se potom snažila o vyrovnání, ale když nedokázala v jinak slušně hraném zápase využít ani více než minutovou přesilovku 5 na 3, dokázali si dobře bránící hosté aktivní hrou v závěru své vítězství pohlídat, do prázdné branky v poslední minutě přidal pojistku Radek Procházka.

Pavel Hulva (Opava): Byl to vyrovnaný zápas, bohužel se na branku strašně nadřeme, kdežto soupeř dokázal potrestat i naši jedninou chybu v poslední třetině. Měli jsme uhrát body, bohužel jsme neproměnili šance a na druhé straně jsme po hrubých chybách góly inkasovali.

Vladimír Stránský (Sareza Ostrava): Chtěli jsme zde rát zezadu s dobrou obranou a zkoušet brejky, což se nám docela dařilo. Nakonec jsme měli i více střel na branku a myslím, že naše vítězství je zasloušené. Máme mnoho zraněných hráčů, takže lepíme sestavu jak se dá, o to víc náš výhra těší.