JUN: Vyrovnané utkání v Přerově vyznělo lépe pro domácí

• neděle 25. listopadu 2012
  • Filip Lefenda, Aleš Novotný

Junioři bojovali o další body v Přerově, vyrovnaný duel ale skončil jednobrankovým vítězstvím domácích Zubrů v poměru 5:4. Opavané tak jeli domů s prázdnou, v utkání se navíc kouči Suchánkovi zranil forvard Svoboda. Právě on se v tomto střetnutí dokázal zapsat mezi střelce, stejně jako Štindl, Trčka a Cios.

17. kolo, neděle 25. 11. 2012

HC ZUBR Přerov

5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Loupal (Matušenko, Andrýsek), 10. Fibrich (Tomeček, Bauer), 30. Matušenko (Vávra), 39. Fibrich (Andrýsek, Rajnoch), 41. Matušenko (Kebza, Andrýsek) - 5. Svoboda (Štindl), 22. Štindl (Trčka, Otipka), 50. Trčka (Štindl, Otipka), 60. Cios (Vaněk). Rozhodčí: Obadal - Dučák, Zouhar. Vyloučení: 7:6, navíc Juran (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 118. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.

Loučka - Vávra, Andrýsek, Šťastný, Mašíček, Tomeček, Drábek - Loupal, Matušenko, Kebza - Bauer, Fibrich, Kratochvíl Š. - Čelko, Řezáč, Rajnoch - Hradil

Kober - Bendík, Soukal, Trčka, Vaněk, Boubeníček, Harazim, Cios, Rohovský, Chvěja, Gulka, Otipka, Svoboda, Juran, Štindl

Utkání zahájila lépe Opava, která Zubry v úvodu zasypala střelami, ale ani z jedné se kotouč za brankáře Loučku nedostal. Domácí se naopak z první vážnější příležitosti prosadili. Na brankovišti byl důrazný Jan Loupal a kotouč se těsně dostal do klece. Vedení si však Zubři moc dlouho neužili, protože po necelé minutě srovnal osamocený Lukáš Svoboda. Přerov si v sedmé minutě připravil obrovskou šanci a po faulu na unikajícího Rajnocha bylo nařízeno trestné střílení. To sice proměněno nebylo, ale po chvilce dal Zubrům znovu náskok Josef Fibrich. Závěr první části byl hodně rozkouskován vyloučeními, stav 2:1 už se však neměnil.

Také ve druhé periodě patřil úvod Opavě a tentokrát už i s gólem. Před Loučku si dobře sjel Jan Štindl a poslal kotouč pod horní tyč. Ani skóre 2:2 nemuselo platit dlouho, jenže tým Zubrů přesilovou hru nevyužil. V polovině mače už však úspěšný byl a zásluhou dorážejícího Daniela Matušenka znovu vedl. Slezané pak propásli velkou možnost zase skóre srovnat, protože hráli během krátké chvíle dvě přesilovky. Zubři naopak v závěru udeřili počtvrté a trefou Josefa Fibricha si do třetí třetiny nesli dvougólový náskok.

Ten navíc brzy po obrátce ještě zvýraznili, protože se znovu z dorážky před brankářem prosadil Daniel Matušenko. V dalších minutách se hra přiostřila a ani jeden z týmů nehrál v plném počtu. Zatímco domácí v přesilovce úspěšní nebyli, soupeř svou příležitost využil a po střele Marka Trčky mezi betony se Opava dostala zpět do hry. Přerov několikrát v závěru mohl pečetit svou výhru, ale puk se do klece nedostal. Soupeř naopak snížil Nikolasem Ciosem na rozdíl jediného gólu, jenže se tak stalo až v poslední vteřině třetí periody.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Herně jsme dnes podali lepší výkon, než v pátek v Prostějově. Hodně důležitý byl závěr druhé třetiny, kdy jsme soupeři utekli. Je ale škoda těch individuálních chyb v závěru, protože jsme Opavě nabídli snížení skóre a ona toho využila. Naštěstí čtvrtý gól padl až se sirénou, takže jsme spokojeni se ziskem tří bodů.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Utkání mělo velmi slušnou úroveň a byla k vidění spousta osobních soubojů. Trochu nám utekla druhá třetina a potom jsme měli velké problémy se sestavou, která se nám rozpadla. Klíčový hráč nedohrál kvůli zlomenému malíčku a navíc jsme tam měli jeden vyšší trest. Přerov dnes vyhrál zaslouženě.