Junioři inkasovali ve Vsetíně sedmibrankový výprask

• pátek 23. září 2011
  • Filip Lefenda, Kristýna Guricová

Až příliš krutý je výsledek pro opavské juniory, kteří se v páteční večer představili na ledě Vsetína. Slezan za svým soupeřem herně nijak zvlášť nezaostával, doplatil však na mizernou koncovku. Naproti tomu domácí dali soupeři lekci z produktivity a zvítězili tak 7:1. Napravit své zaváhání mohou naši mladíci už tuto neděli, kdy hostí na svém ledě celek Šumperka.

3. kolo, pátek 23. 9. 2011

VHK ROBE Vsetín

7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Koutník (Shunkov), 25. Koutník (Shunkov, Kývala), 25. Horák (Medvedev, Daněk), 34. Koutník (Shunkov), 38. Gromus (Kashaev, Tobola), 57. Gromus (Tobola, Zbranek), 58. Shunkov (Kývala) - 48. Havlíček (Lichý). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:7, navíc Lichý (OPA) 10 min. OT a Koschatzký (OPA) 10 min. + DKÚ OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Michálek - Studený, Daněk, Horák, Zbranek, Medvedev, Šimon, Shunkov, Koutník, Gromus, Kývala, Žabčík, Báchor, Boháčik, Kashaev, Tobola, Motloch, Valentík

Kober (34. Mana) - Faksa, Bendík, Trčka, Vaněk, Březina, Ježek, Jelen, Svoboda, Koschatzký, Vitek, Havlíček, Svoboda L., Olbrecht, Gulda, Džemla, Závodník, Lichý, Chvěja, Bezděk

V úvodu juniorského klání mezi Vsetínem a Opavou se jako první puku ujali hráči hostujícího celku a působili aktivnějším a hlavně útočnějším dojmem. Ve 3. minutě musel navíc hlavní sudí poprvé použít píšťalku při nedovoleném bránění jednoho z domácích a Opavští si tak mohli zahrát přesilovou hru, což jen mohlo zvýšit jejich mírnou převahu na ledě. Svou vlastní chybou se o ni ale v zápětí připravili a hrálo se tak ve 4 na obou stranách, což nakonec nepřineslo ovoce ani jednomu z týmů. Své vůbec první střely na bránu se Vsetínští dočkali až v minutě 7., kdy to na Kobera zblízka zkoušel Gromus. Jeho střela ale úspěch neslavila.

Až do 17. minuty se na ledě nic převratného nedělo. Oba týmy si vyzkoušely hru v početní převaze, ale ani jeden z gólmanů při nich vážněji zasahovat nemusel. V čase 16:43 se v signalizované výhodě z dorážky před brankou prosadil Koutník, který tak domácí poslal do vedení. Dlouho ale Vsetínu radost nevydržela, i když ... Opava zvýšila tempo a v čase 18:18 se jí podařilo srovnat zásluhou neznámého střelce. Hráč s číslem 21 totiž nebyl na soupisce, a ač šlo o dosud nejšikovnějšího hráče opavského celku, byl rozhodčími vykázán z ledové plochy, následně i ze střídačky a uznána nebyla ani jeho branka. A tak šli Vsetínští přeci jen do kabin s jednobrankovým náskokem.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se skóre mohlo upravovat znovu a to když se o závar před Michálkem postarali Vítek s Koschatzkým. Druhý jmenovaný dostal přihrávku na modrou, od které následně tvrdě vypálil, jeho ránu se posléze pokoušel do branky z blízka propasovat ještě Vítek, ale marně. Co se nepovedlo Opavě, povedlo se v minutě 25. Vsetínu. Koutník vypíchl Opavským kotouč před Koberem a ze dvou metrů bez zaváhání vypálil – opavský brankář nestihl zareagovat a bylo to 2:0. Pouhých 18 vteřin měl hlavní zapisovatel na to, aby si do zápisu potřebná data poznamenal. Svou šanci totiž v branku přetavil také Horák, který vypálil z pravého křídla a touš se zastavil až v síti za Koberem (3:0).

Velkou šanci na snížení měla Opava v minutě 31., kdy si po jedné ze střel vsetínský Michálek myslel, že puk zalehl, avšak chyba lávky. Ten se pohyboval pod jeho bruslemi a Opavští se snažili kotouč přes skrumáž těl nasměrovat do brány. Leč, ke štěstí domácích, se kotouč přeci jen nakonec uhnízdil pod Michálkem. 33:23 to byl čas další branky. A ta padla znovu do sítě Opavy. Když se k puku dostal v útočném pásmu Shunkov a nadvakrát v poloze vležmo dorážel na Koberu, vypadalo to, že je nebezpečí zažehnáno. Avšak vyražený puk se dostal přímo na hokejku Koutníka postaveného na opačné straně brankoviště, který tak zakončoval do prázdné brány. Hostující brankář se v témže čase rozhodl vystřídat.

Ve 38. minutě ujížděl opavský Vaněk v brejku na vsetínskou klec, byl ale seknut jedním z vsetínských obránců, což rozhodčí posoudil jako nedovolený zákrok. V následném trestném střílení sice předvedl hostující hráč povedenou kličku, v rozhodující chvíli však nedokázal přehodit Michálkovy betony. A tak zafungovalo klišé nedáš – dostaneš: Kashaev vypálil od levého mantinelu a jeho střelu usměrnil mezi tři tyče Gromus. Do druhé přestávky si tak Opavští odnášeli pětibrankové manko.

Do poslední dvacetiminutovky vletěli hosté jako uragán a na Michálka v brance to zkoušeli ze všech možných stran i úhlů, ale vsetínský gólman, i díky špatně seřízené mušce opavského celku, zůstával i nadále nepřekonán. Horko však bylo i na straně druhé – konkrétně v minutě 44., když tečovaná střela Báchora od modré rozezvonila tyčku Manovy svatyně. A tak se čekalo jen na to, čí střela bude mířená přesněji. Nakonec se přeci jen dočkali i Opavští. Havlíčkova střela od levého kruhu zapadla k pravé tyči Michálkovy svatyně a hosté tak snížili na 1:5.

Závěrečných deset minut nabídlo ještě několik zajímavých momentů. U prvního stáli vsetínští Tobola s Gromusem, když druhý jmenovaný dostal přihrávku před poloodkrytou klec, ke své smůle ji ale nestihl včas zpracovat. Na opačné straně zase zvonila tyč zásluhou Džemly, který puk otřel o břevno. I přes to, že Opava i nadále svůj boj nevzdávala a bojovala alespoň o snížení, záznamu do zápisu z utkání už se dočkali pouze žlutozelení. Nejprve využil přesilovou hru Gromus (6:1) a půl minuty po něm se střeleckého úspěchu dočkal i Shunkov, který zblízka nadvakrát protlačil puk za Manova záda (7:1). Konečné skóre 1:7 je pro Opavské až příliš kruté, neboť nebyli výrazně horším týmem, doplatili však zejména na žalostnou koncovku.