Junioři letos poprvé doma uspěli

• sobota 17. února 2007
  • Martin Kubánek

O p a v a - Dva měsíce museli junioři Slezanu čekat na další domácí vítězství. Po této dlouhé době a pěti porážkách si konečně částečně napravili reputaci z posledních utkání výhrou nad Zlínem. Ta se však nerodila lehce a těsné vedení museli Slezané hájit až do posledních chvil.

43. kolo, sobota 17. 2. 2007

5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Berani Zlín

Branky: 7. Havlíček (Chalupa), 14. Musial (Plánovský), 37. Herman (Havlíček), 41. Plánovský (Tichý), 45. Blaga (Gebauer) – 7. Suk (Matějka), 24. Ondráček (Bula, Karlíček), 37. Brunec (Magušin, Matějka), 55. Rachůnek (Matula, Karlíček). Rozhodčí: Trombik – Jureček, Pala. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 90.

Vašut - Vrabel, Kukla, Plachký, Tichý, Trefil, Gulda, Čermák, Plánovský - Tošenovjan, Herman, Jurdič, Gebauer, Machovič, Havlíček, Musial, Žálčik, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Sedláček - Matula, Bořuta, Záhorovský, Karlíček, Šimurda, Magušin - Bula, Matějka, Jurík, Goiš, Okénka, Rachůnek, Ondráček, Suk, Brunec.

Opavští šli do zápasu s tím, že už jim prakticky o nic nejde, a proto se mohou soustředit na vylepšení formy pro play-off. Úvod zápasu vzali do svých rukou hosté ze Zlína. Lépe bruslili, Slezan spíše vyčkával na svou příležitost a nehnal se bezhlavě do útoku, jak tomu bylo v některých z předchozích utkání. Optickou převahu jako nejprve zúročili ve svůj prospěch hosté. V 7. minutě se při první vážnější akci dokázal nejlépe zorientovat Matějka, namazal na hůl Sukovi, který rozvlnil síť opavské branky poprvé. Slezan se však rychle oklepal. Ještě v téže minutě srovnal krok zásluhou Havlíčka, který společně s kolegou Petrem Chalupou předvedli téměř shodnou akci jako jejich protivník, rovněž s gólovým vyjádřením.

V dalších minutách přidávali na obrátkách opět Zlínští. Svou převahu málem přetavili v druhý gól, když z vlastního pásma našel bek Karlíček dobře najetého Bulu na modré, jemuž se ovšem z následné šance Vašuta v brance domácích překonat nepodařilo. Naopak z protiútoku se dvakrát dostal domácí Herman sám před brankáře Sedláčka, jenže se mu vedlo obdobně jako jeho zlínskému soupeři. Druhá polovina úvodní části hry patřila domácí Opavě. Slezané hráli opravdu dobrý hokej, byli určitě nebezpečnější z obou celků. Z jejich snažení vyplynuly slibné šance Havlíčka a Hermana, kteří svými střelami nadělaly Sedláčkovi starosti. Ve 14. minutě napřáhl asi dva metry od modré Musial a jeho střela prošla přesně mezi betony zlínského brankáře – 2:1. Opava se tak konečně dostala do vedení, Zlín naopak musel dotahovat. I nadále však měli domácí více ze hry a nepouštěli svého soupeře příliš před vlastní branku. A v momentech, kdy se tak stalo, podržel Opavské Vašut, který musel několikrát předvést své brankářské umění.

Druhá dvacetiminutovka začala velkým náporem Zlína. Vyrovnání proto na sebe nenechalo dlouho čekat. Obránce Karlíček od modré čáry napálil kotouč do gólmana, ten jej pouze vyrazil, načež se ho ujal Bula, naservíroval jej Ondráčkovi, který puk uklidil do brány. Opavské gól očividně nezaskočil, protože i dál hráli Suchánkovi svěřenci aktivně a nebojácně. Co obou stranám chybělo, byl moment překvapení. Rozehrávky byly příliš okaté, než aby soupeře mohly zaskočit. Přesto v 37. minutě strhli vedení opět na svou stranu Zlínští. Brunec obešel beka Opavy a prudkou střelou švihem nedal opavské jedničce šanci. Dlouho se ale hosté neradovali, protože o dvacet vteřin později vyrovnal gólový účet zápasu Herman na 3:3.

Opava nechtěla z duelu odejít poražena a bylo to na její hře vidět. K rozhodujícím okamžikům zápasu zavelel Plánovský, když zkraje třetí třetiny propálil vše, co mu stálo v cestě, tudíž Sedláček byl nucen lovit puk ze své svatyně počtvrté. Zanedlouho odskočili Opavští na dvoubrankový rozdíl vinou zaváhání zlínských obránců ve vlastním pásmu. Trestuhodnou chybu potrestal pátou brankou Blaga. K další zteči soupeřovy brány vyzval hned po vhazování Čermák Wolfa, ale jeho bekhendovou střelu stihl Sedláček vyrazit. Necelá stovka přítomných diváků viděla už poté spíše přetahovanou, kdy se Opava snažila především kontrolovat svůj náskok. Zlínu se nedařila kombinační hra, a proto jeho hráči pálili ze všech pozic. Sice se jim podařil pět minut před koncem dát kontaktní gól zásluhou tečovaného kotouče Rachůnkem, ale to bylo z jejich strany vše. Opavští junioři tak mohli slavit těsné vítězství v poměru 5:4.