Junioři nestačili na Třinec

• úterý 28. září 2010
  • Růžena Raszková, Filip Lefenda

Svěřenci kouče Konečného nestačili v úterním odpoledním zápase NOEN extraligy na výběr Třince. I přestože Slezané po půlhodině utkání vedli, domácí Oceláři dokázali dvě přesnými trefami vývoj skóre otočit ve svůj prospěch a připsat si tak důležité tři body za vítězství. Jedinou branku Opavy zaznamenal v sedmé minutě Seidler. Další duel sehrají junioři Slezanu v sobotu, kdy na domácím ledě přivítají mladíky z Českých Budějovic.

26. kolo, úterý 28. 9. 2010

HC Oceláři Třinec

2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Herman (Chvostek M., Rufer), 55. Kajaba (Sochora) - 7. Seidler (Vítek, Koschatzký). Rozhodčí: M.Škrobák - R.Adamec, J.Štěpán. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 46:20. Průběh utkání: 1:0, 2:1 .

Sklenář - Roupec, Toman, Pavlík, Bezuška P., Špok, Burzala, Dóczy, Chvostek, Řezáč, Rapáč, Rufer, Herman, Číhal, Rajnoch, Deveri, Bumbál, Kajaba, Bezuška D., Sochora, Hegyi

Trenčan - Faksa, Kysela, Rýpar, Vitásek, Spousta, Mosler, Žídek, Trčka, Vaněk, Procházka, Vítek, Šimkovič, Otípka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler, Jelen

Hned od začátku první třetiny nedali Oceláři hostům šanci. Ale Ruferovi, Rapáčovi ani Deverinu, který byl gólové šanci nejblíže, se skvěle chytajícího Trenčana nepovedlo překonat. V sedmé minutě se naopak prosadili Opavští, když Petr Seidler přijal přesnou nahrávku Koschatzkého před brankou a propálil třineckého brankáře. Hosté si vstřelenou brankou dodali odvahu a také několikrát vyzkoušeli pozornost Sklenáře.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byla domácím nabídnuta přesilová hra, ale Oceláři svou šanci promarnili. Naopak hostující Seidler a následně Verlič se vymanili z obléhání domácích a ujeli až k třinecké brance. Strážce domácí svatyně zůstal však pozorný. V polovině zápasu po kombinaci Rufera a Chvostka vyrovnal střelou zblízka Jakub Herman na 1:1. Do konce třetiny jsme sledovali sice rychlý hokej, ale plný nepřesností a vážnějších šancí na obou stranách.

Poslední třetinu každý chvilku tahal pilku. Proti vstřelení branky byli na obou stranách pozorní brankáři. Až v 55. minutě se po zemi podařilo dorazit Sochorovu střelu Renému Kajabovi. Hostům nepomohla ani závěrečná power play, i když pár vteřin před závěrečnou sirénou to pro Třinecké vypadalo velmi zle. Hokejové štěstíčko se v dnešním zápase přiklonilo k domácím a zvítězili 2:1.

Aleš Mach (as. trenéra Třinec): Je to vydřené utkání. Chtěl bych poděkovat chlapcům za bojovnost. Opavu jsme přestříleli, ale dali jsme jen dvě branky. Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Kamil Konečný (trenér Opavy): Bylo to velice hodnotné utkání. Hrálo se s velikým nasazením. Hodně se bruslilo. Hráči si vytvořili na obou stranách poměrně dost šancí, které gólmani vychytali. Možná tam byla nějaká zbrklost v zakončení. Myslím si, že remíza po základní hrací době by odpovídala více, ale tak už to v hokeji chodí.