Junioři nevyhráli po deváté v řadě

• čtvrtek 08. prosince 2005
  • Michal Berg

O p a v a - Ani devátý zápas v řadě se opavským uniorům nepodařilo vyhrát. Proti Pardubicím sice vedli přesilovkovým gólem Plachkého, ale místo toho, aby přidali v pětiminutovém přesilovce další zásahy, nechali se zbytečně vyloučit a hosté srovnali. Rozhodující gól pak v 54. minutě vstřelil pardubický útočník David Havíra při hře čtyři na čtyři. V sobotu zajíždí junioři na led Bílých Tygrů do Liberce.

29. kolo, čtvrtek 8. 12. 2005

1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

HC Moeller Pardubice

Branky: 17. Plachký (Kříž) - 22. O. Nakládal (J. Nakládal, Chaloupka), 54. Havíra (O. Nakládal). Rozhodčí: Jebavý - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 7:7, navíc Jindřich (PCE) 5+DKU. Využití: 1:1. Diváci: 93. Střely na branku: 32:21.

Krejčí (4. Supa) - Plachký, Vrábel, Huska, Koloničný, Tichý, Trefil - Weiss, Kříž, Tůma - Fuks, Kocián, Herman - Wolf, Kapsa, Černý - Zaoral, Chalupa.

Ružička - Rejzek, J. Nakládal, Chaloupka, Havrda, Pochobradský, Kučera - Bláha, Janecký, Bartoníček - O. Nakládal, Škumát, Havíra - Procházka, Jindřich, Semorád - Poskočil.

V zápase proti Pardubicím, kterým začala druhá půlka společné části extraligy, se Opavští snažili protrhnout osm zápasů trvající sérii zápasů bez vítězství. V sestavě jim chyběl útočník Polok a pro nejrůznější zdravotní potíže v průběhu zápasu odstoupili brankář Krejčí, obránce Huska a útočník Herman. Prdubicím chyběl obránce Lesák, který si nedávno odbyl svůj debut v nejvyšší mužské soutěži.

Zdeněk Krejčí se do opavské branky vrátil po kratké absenci, ale dlouho v ní nevydržel. Ve čtvrté minutě jej trefil prudký puk přímo do rozkroku a přes všechny chrániče, které hokejový brankář na sobě má, nebyl Krejčí schopen pokračovat.

I s Rostislavem Supou ale dokázala Opava jít v utkání do vedení. Při první přesilovce Opavy dokázal otevřít skóre obránce Jan Plachký, kterému na modrou čáru nabil Ondra Kříž.

Důležitý pro další vývoj zápasu byl faul vysokou holí, kterým pardubický Jindřich zranil v obličeji domácí beka Husku. Martin Huska se sice po převlečení zkrvaveného dresu a ošetření do zápasu vrátil, ale po druhé třetině i on odstoupil.

Opava měla od 20. minuty k dispozici pětiminutovou přesilovku, ale naložila s ní hanebně. V jejím průběhu se totiž za zbytečné fauly nechali vyloučit Koloničný a Chalupa a z opavské výhody byla rázem přesilovka Pardubic. V situaci čtyři na tři našel Chaloupka před brankou přesně Ondřeje Nakládala a ten ve 22. minutě vyrovnal.

V dalším průběhu zápasu byla Opava aktivnější, ale v útoku se jí výrazně nevedlo. Kapsa trefil v další přesilovce behkendem tyč a o chvíli později vytáhl Tůmovu střelu z mezikruží parádním zákrokem do lapačky Růžička.

Poslední část se nesla ve znamení tuhé defenzívy a marných pokusů obou celků o podařenou hokejovou akci. Tuto snahu protrhnul až v 54. minutě při hře čtyř proti čtyřem slovenský útočník ve službách Moelleru Pardubice David Havíra. S pukem na holi objel celé útočné pásmo, z opavských obránců si udělal kuželky a střelou po ledě překonal Supu.

V závěru se Opava zvýšeným tlakem snažila o vyrovnání, ale i přes několik slibných střel už se jí na druhou branku a bod za remízu dosáhnout nepodařilo. Smolná série bez vítězství se tak natáhla už na devět zápasů.

Kamil Konečný (Opava): Na jednu branku se nedá vyhrát, to platí i o předchozích zápasech. Navíc děláme školácké chyby. Holt jak byli hráči nedávno nahoře, když se jim dařilo, tak jsou zase dole a nedaří se jim. V Pardubicích jsme se štestím vyhráli, dnes zase prohráli. Navíc nám poprvé do sestavy zasahují zranění, na co ti kluci nebyli zvyklí.