Junioři opavského Slezanu po sérii tří výher podlehli doma Pardubicím

• čtvrtek 17. února 2011
  • Jan Schneider, Jan Šimek

Opavští mladíci dnes na domácím ledě podlehli mužstvu Pardubic, když po vyrovnané první dvacetiminutovce hosté dvěma rychlými góly na začátku druhé třetiny strhli vedení na svou stranu. Opavští ale stihli snížit, když se krásnou střelou prosadil Vítek, a poté dokonce dokázali vyrovnat, ale rozhodčí jejich druhý gól neuznal. Toho využili hosté, kteří přidali třetí branku, a těsně před koncem i čtvrtou, kdy domácím při power play ujel hostující Půhoný a dal tak výledku konečnou podobu - 1:4.

53., čtvrtek 17. 2. 2011

1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

HC Moeller Pardubice

Branky a nahrávky: 33. Vítek - 22. Moučka (Stoklasa), 23. Zdráhal (Březina), 55. Půhoný (Hemský), 60. Půcher (Starý, Březina). Rozhodčí: Krenželok - Onderka, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Trenčan - Faksa, Svoboda, Kysela, Rypar, Spusta, Žídek, Lichý, Dohnal - Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

Horáček - Zdráhal, Beneš, Vondráček, Lenoch, Starý, Škvor - Březina, Šťastný, Stoklasa, Půhoný, Zrůst, Nosek, Křečan, Tomín, Hemský, Kapec, Vlček, Moučka

Začátek utkání nabídl poměrně vyrovnaný hokej, gólu se však diváci nedočkali. S přibývajícími minutami pak byli aktivnější domácí, kteří svého soupeře agresivní hrou nutili k chybám. Většinu svých střeleckých příležitostí však bohužel neproměnili. Do první větší šance se dostali Opavští, jmenovitě to byl Vaněk, který z pravého kruhu vyslal na Horáčka tvrdou ránu, ten však kotouč zachytil svou rychlou lapačkou. Poté se oklepali taky hosté. Ve velké gólové příležitosti se zjevil po příhře Stoklasy hostující Kapec, avšak poloprázdnou klec domácích trefit nedokázal. V závěru první třetiny ještě zahrozil od modré střílející Žídek, ale gólman Eatonu se proti jeho pokusu vyznamenal.

Do druhého dějství lépe vstoupili pardubičtí junioři, kteří se ve 22. minutě ujali vedení v zápase. Do dobré palebné pozice si najel Moučka a jeho projektil zamířil přesně pod horní tyčku opavské branky. Trenčan neměl nárok. Za dalších 56 sekund přidaly Pardubice svůj druhý gól. Šikovnou tečí se o něj postaral Zdráhal, jenž za záda Trenčana usměrnil nahození Březiny. Hosté byli při chuti a za okamžik pálil z dobré pozice Kapec, ale maskovaný muž v brance Slezanu jeho ránu vytěsnil mimo tyče.

Domácí mužstvo ve 33. minutě snížilo na rozdíl jedné branky, když se odražený kotouč dostal přesně na hůl Vítka, skórujícího s pomocí levé tyčky hostující klece. Chvíli po něm se před Trenčanovu klec prodral Vlček, ale v souboji s opavskou jedničkou ani nadvakrát neuspěl. Hostující hráči mohli svůj náskok získat zpět. To by ale Hemský nemohl z bezprostřední blízkosti nastřelil rameno opavského strážce svatyně.

Opavští junioři nastoupili do třetí dvacetiminutovky s velkým odhodláním vyrovnat a hned na začátku se bombou jako z děla zkoušel prosadit od modré střílející Žídek, vystřelený puk ale branku Pardubic netrefil, a tak se alespoň rozezvučel mantinel za hostující klecí. O chvíli později předvedli dobrou spolupráci Baďura s Pešutem, ale hostující brankář Horáček v důležitém okamžiku podržel své mužstvo. Slezan byl v těch chvílích pánem na ledě. Verlič si v další útočné akci Opavy dokázal položit brankáře, ale následně již puk nedokázal zvednout nad jeho ležící tělo. V 52. minutě vybuchla domácí střídačka radostí, když se kotouč záhadně dostal až do brankoviště Pardubic. Celá situace byla značně nepřehledná. Brankový sudí sice signalizoval gól, ale vzápětí jej hlavní arbitři dnešního střetnutí odvolali.

V čase 54:41 však z ojedinělého protiútoku skórovali Pardubičtí. Půhoný vyjel zpoza opavské branky a povedenou behkendovou střelou vyzrál na opavského brankáře. Domácí ale rozhodně nechtěli nic zabalit a o výsledek bojovali až do poslední minuty. V probíhající 59. minutě byl vyloučen pardubický zadák Vondráček a domácí vycítili šanci a podpořili ji hrou bez brankáře. Po závaru před hostující brankou střílel nepřesně Koschatzký, puk se odrazil na hokejku Starého, který v souboji jeden na jednoho obelstil domácího obránce a v pohodě doklepl touš do opuštěné svatyně domácího celku. Pardubice tak ukončily tři zápasy trvající sérii Slezanu bez porážky a ze Slezska si domů odvážejí tři body.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

V prvních dvaceti minutách jsme byli, myslím, lepším týmem, hráli jsme dostatečně agresivně, ale na začátku druhé třetiny, i když jsem na to v kabině upozorňoval, jsme se dopustili několika chyb a soupeř jich dokázal využít. Utkání bylo z obou stran velice dobré, hosté však byli důraznější v zakončení. To, že jsme nevyužili šance je náš dlouhodobý problém, někdy i vinou smůly. Před brankou jsem ale postrádal patřičný důraz. A tohle dnes de facto rozhodlo o osudu zápasu.

Luděk Salava (trenér HC Eaton Pardubice):

Věděli jsme, že soupeř bojuje o barážové umístění a potřebuje body. V první třetině jsme byli pod tlakem, domácí hráči byli agresivnější a důraznější v soubojích. My jsme kluky nabádali k tomu, ať přečkají ten úvodní opavský nápor a povedlo se to. Od druhé části zápasu jsme nad hrou přebírali moc my a na začátku druhého dějství jsme vstřelili dva rychlé góly. Po hrubé chybě jsme sice inkasovali, ale stále jsme na tom byli o branku lépe. Vrátili jsme se k pozorné a zodpovědné obranné hře a poslední třetinu jsme už zvládli a vítězství si pohlídali.