Junioři v důležitém utkání porazili Olomouc

• pondělí 21. února 2011
  • Jan Šimek, Jan Schneider

Juniorské naděje Slezanu se po dvou neúspěšných zápasech představili na domácím ledě proti Olomouci. V první tercii si svěřenci kouče Konečného vypracovali dvoubrankový náskok, který si i přes komplikace vybojovali několikrát zpátky. V posledním dějství vstřelili mladí Slezané tři branky, kdežto hostující hráči pouze jedinou. Tím pádem tak domácí definitivně rozhodli o svém vítězství nad celkem z Hané v poměru 5:2.

55., pondělí 21. 2. 2011

5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 3. Koschatzký (Vaněk), 13. Křesťan (Koschatzký), 44. Verlič (Seidler, Pešut), 51. Vítek (Žídek, Baďura), 59. Vítek (Baďura, Rýpar) - 29. Haas (Zachar, Schejbal), 49. Fryč (Machala). Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 130. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Trenčan - Faksa, Kysela, Havlíček, Rýpar, Spusta, Žídek, Lichý, Dohnal - Vaněk F., Procházka, Mikuda, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Koschatzký, Seidler, Jelen

Kůdela - Ustrnul, Schejbal, Brandýs, Kreisel, Pozděna, Fryč - Haas, Málek, Vaněk R., Voznica, Zachar, Králík, Mareček, Lehečka, Machala, Rác, Heža, Sedlář

Domácí hráči po zpackaném utkání v Brně opět našli motivaci a do zápasu vstoupili ve vysokém tempu. První střelu vyslal na bránu hostí již v třicáté sekundě Spusta, bohužel pro Slezany jen těsně minul levou tyč. Opava dobře bruslila a hosté v podstatě neuměli přejít přes střední pásmo. Tlak domácích vyústil v branku ve 3. minutě, když se po zmatku v obraně hostů se štěstím prosadil Koschatzký. Hra se i po další minuty odehrávala v režii domácích, kteří i nadále svírali Olomouc v obranném pásmu, z šancí domácích lze vyzdvihnout tu Baďurovu, který střílel z mezi kruhů po přihrávce Pešuta, bohužel jen do gólmana. V 8. minutě se poprvé výrazněji připomněli hosté, když přečíslení dva na jednoho nevyužil Zachar. Olomoučtí se pomalu začali dostávat do zápasu a častěji ohrožovali domácí bránu a vyzkoušeli si také možnost první početní výhody zápasu, kdy šel na trestnou lavici Spusta. Hosté však tuto přesilovou hru zahráli mizerně a Opava toho využila rychlým kontrem když skvělou přihrávku důrazného Koschatzkého napálil z první Křesťan a přidal tak druhý zásah domácích. V 15. minutě po chybě domácích beků vystrašil Trenčana Sedlář, ale z prostoru mezi kruhy jen minul. Konec třetiny se nesl ve vyrovnaném duchu, s množstvím osobních soubojů ve středu pole. Na skóre se však již nic nezměnilo.

Druhá třetina začala aktivní hrou hostů, kteří se nebezpečnými akcemi pokoušeli dát kontaktní gól. Již v 21. minutě se do kotouče opřel Brandýs a Trenčan měl s jeho střelou značné problémy. Olomoučtí i po další minuty drželi domácí v obranném pásmu, a pěknými kombinacemi si vytvářeli šance. Za zmínku stojí střela Zachara zpoza obránce, ten však opět jen nechal vyniknout Trenčana v bráně. Ve 27. minutě byl vyloučen domácí Otipka a Olomouc dostala šanci početní výhody. Hned minutu nato ji využila. Krásnou kombinaci rychlými přihrávkami rozebrali Málek a zakončující Haas domácí obranu, posledně jmenovaný střílel do prázdné brány, a snížil tak na rozdíl jednoho gólu. Hra se nadále odehrávala v režii hostů, domácí však spoléhali na rychlé brejky. To se jim málem vyplatilo v 34. minutě, kdy útočníci přečíslili hostující obránce, výsledkem byla střela, kterou hostující brankář vyrazil jen před Verliče, který pod tlakem nedokázal usměrnit puk do hostující brány. Závěr druhé periody se nesl v nervózním duchu, kdy se střídala vyloučení na obou stranách. Hosté měli výhodu 5 na 3 hráče v poli, tu však nevyužili a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí Opavu.

Do poslední třetiny aktivněji vstoupil Slezan a odměnou mu byla branka ve 44. minutě, Seidler zatáhl puk do útočného pásma, prudce vystřeli a odražený puk se dostal k Verličovi, který doklepával kotouč do prázdné brány, a využil tak přesilovku domácích. O dvě minuty později šel na trestnou lavici Rýpár, domácí však početní nevýhodu vcelku s klidem ubránili. O několik okamžiků později měli hosté další přesilovou hru po faulu Procházky, tu však ke smůle domácích hned po pár sekundách využili. Po vyhraném buly v útočném pásmu se kotouč dostal k volnému Fryčovi na modré čáře, a ten tvrdou střelou nad beton nedal Trenčanovi šanci a snížil tak opět na rozdíl jedné branky. V 50. minutě se řítil na Kůdelu nikým neatakován Seidler, ten však bohužel pro domácí napálil puk jen do něj. O pár okamžiků později se už domácí radovali naplno. Po střele Žídka uplatnil důraz před bránou Vítek a posunul kotouč pod gólmanem do prázdné brány. Po tomto gólu se hra poněkud uklidnila a bojovalo se především jen o střední pásmo. Pojistku pro Slezany přidal minutu před koncem opět Vítek, který střelou do horního rohu překonal ležícího Kůdelu. Tímto také zápas skončil a domácí Slezan si připisuje v boji o záchranu důležitou výhru 5:2.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Předvedli jsme slušný výkon, po dlouhé době jsme utkání dotáhli do vítězného konce bez nervů. Myslím si, že hráči zaslouží nejen za bojovnost a nasazení, ale i za herní stránku pochvalu. Byl to zápas velice slušné úrovně z obou stran.

Kamil Přecechtěl (trenér HC Olomouc):

Dnes se nám příliš nedařilo, minulý zápas jsme dostali osm gólů, a domácím se tak podařilo těžit z naší současné situace. Myslím že rozhodla kvalita brankářů a větší důraz a bojovnost Opavských hráčů, dnes jsme zkrátka domácím jen odevzdali tři body.