Junioři v prvním zápase po nemoci podlehli Sareze

• pátek 26. ledna 2007
  • Jaroslav Šindelář, Jan Škarpa

O p a v a - S pěti obránci a deseti útočníky nastoupili opavští junioři k zápasu na led ostravské Sarezy. Nemoc, která v týmu propukla, a zabránila tak sehrát Slezanům pondělní zápas s Olomoucí, se projevila hlavně v první třetině, ve které Opava dvakrát inkasovala. Přesto se pak Slezané zvedli, vyrovnali poměr střel a Plánovský ve druhé třetině snížil. Až do konce oba týmy spálily několik gólovek, a tak se rozhodlo až v 59. minutě, kdy domácí střelou do prázdné branky uzavřeli skóre na 3:1.

38. kolo, čtvrtek 25. 1. 2007

HC VOKD Poruba

3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Smeták (Mikulík), 13. Tejkl (Dušek), 59. Tejkl (Jelšík) – 31. Plánovský (Tošenovjan). Rozhodčí: Smeták - Mikler, Raderer. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 40:38.

Iláš – Šiška, Pindur, Parma, Tomis, Měkýš, Vajda, Mikulík – Hanke, Kasalík, Belanec, Tejkl, Dušek, Zaoral, Smeták, Kopáč, Kalina, Mikula, Jelšík, Sluštík.

Vašut – Vrabel, Čermák, Gulda, Plánovský, Trefil – Ondričko, Tošenovjan, Herman, Polok, Havlíček, Vlašánek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

První akci zápasu si připravila Opava, po příhře Chalupy však nepřekonal Iláše Vlašánek. Stejný hráč byl z počátku utkání velice při chuti a tak záhy přišla jeho další střela, s tou však domácí brankář neměl žádnou práci, neboť ta skončila až v ochranné síti za bránou. Sareza poprvé zazlobila ve třetí minutě, pokus Jelšíka ale k prvnímu gólu utkání nevedl. V čase 4.21 se již skóre měnilo. Martin Smeták projel skoro celým hřištěm a bekhendovou střelou pod víko poslal Sarezu do vedení. Vyrovnat mohl v zápětí opavský Polok, nesměl by však po přihrávce Havlíčka střílet pouze do Iláše. Po prvním gólu zápasu se hrál divácky pohledný hokej, akce se rychle střídaly na obou stranách. Postupně neuspěl domácí Jelšík střelou mířenou mezi betony Vašuta, opavský Čermák zase nepřekonal domácího strážce svatyně střelou od modré čáry. V osmé minutě se naskytla Slezanu přesilová hra po faulu Mikulíka na unikajícího Havlíčka. V přesilové hře sice Opava uzavřela Sarezu před Ilášem, vyrovnání se však hosté nedočkali. V desáté minutě vychytal Sluštíka Vašut, na druhé straně se neprosadil tečí Wolfovy střely Mlýnek. Druhý gól zápasu si přichystali domácí hráči na třináctou minutu, Dušek našel najetého Petra Tejkla, který brejk využil kličkou do forhendu. Domácí druhý gól povzbudil, záhy bylo domácích plné hřiště. Trio Belanec, Zaoral, Smeták si otevřeli před Vašutem střelnici, ale skóre se nebudilo. Blízko snížení byli opavští junioři v sedmnácté minutě, po příhře Chalupy ale netrefil prázdnou bránu Vlašánek. V 19. minutě dobýval opavskou bránu Dušek, tomu se však nepovedlo dotlačit puk za brankovou čáru a tak byl stav po první třetině 2:0 pro Ostravu.

Do druhé část vstoupili domácí dohrávkou přesilové hry za vyloučení Plánovského. V té se však hráči Sarezy neprosadili, i když se dokázali usadit před Vašutem. Poté se sice stále drželi v blízkosti opavské brány, ke střele se ale hráči Sarezy nepropracovali. Ve 24. minutě se připomněli také hosté, rána Plánovského od modré čáry rozezvonila boční konstrukci Ilášovy brány. Na druhé straně mohl zvýšit Dušek, v tváří tvář Vašutovi ale neuspěl. Ve 27. minutě se vyznamenal domácí gólman zákrokem betonem proti střele další střele Plánovsého, o chvíli později pokoušel střelecké štěstí domácí Dušek. Po této akci zamířil na trestnou lavici opavský Tošenovjan. Při přesilové hře mohla Sareza několikrát skórovat. Nejprve se neprosadil volný Smeták po příhře Belance, neúspěšný byl také Dušek. Jak využívat přesilové hry ukázal Slezan domácím ve 31. minutě, když hned po pěti sekundách potrestal vyloučení Mikulíka. Po příhře Tošenovjana napřáhl ke střele Jan Plánovský a puk se zastavil až v bráně. Vrátit Sareze dvoubrankové vedení mohl Martin Smeták, jež byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Sám postižený se rozjel proti opavskému brankáři, Metoděj Vašut jej však vychytal vymrštěním betonu do vzduchu. Ostrava poté rozpoutala peklo před brankářem hostí, zvýšení vedení se ale nedočkala i díky obětavosti opavských obránců, kteří zaskakovali za svého gólmana na brankové čáře. Nejblíže vyrovnání byl Slezan v závěru třetiny, nejprve nenachytal Iláše Wolf, poté zle dotírali Tošenovjan a Polok, domácí brankář však všechny střely pochytal a tak se šlo do kabin po druhé části za vedení Sarezy 2:1.

Do třetí části vstoupili hráči Opavy s odhodláním zvrátit vývoj utkání, velkou šanci na vyrovnání nevyužil Havlíček, který promáchl před prázdnou bránou po příhře Poloka. Ve 44. minutě zkoušel své štěstí opavský kapitán Polok, s jeho ránou si Iláš poradil stejně jako jeho sok v protější bráně se střeleckým pokusem Duška. Ve 46. minutě se hostům naskytla početní výhoda, ve které Ostravě velmi zatápěli. Domácí brankář se zapotil zejména při pokusech Chalupy a Vlašánka. V polovině třetí třetiny se osmělili po delší době také domácí. Sluštík se prokličkoval přes Gudu až před Vašuta, který však opavské šance na body udržel. Na druhé straně se výborným obranným zákrokem prezentoval Měkýš, jež skokem vypíchl puk najíždějícímu Hermanovi. Další opavskou šanci měl Vlašánek, domácí brankář však puk před dotírajícím útočníkem soupeře hbitě ukryl v rukavici. V 52. minutě pokoušel štestí Kopáč, s jeho střelou ale neměl Vašut žádný problém. Domácí se snažili pojistit své vedení, Dušek se ocitl sám před opavským brankářem, ten si ale prostor mezi betony pohlídal. S blížícím se závěrem utkání se hnal Slezan co nejvíce do útoku, tvrdá střela Havlíčka ale našla stopku v cestě do brány na rameni Iláše. Havlíček se neprosadil ani v začínající 57. minutě, střílel pouze do břicha domácího strážce svatyně. O minutu později střílel od modré Gulda, jeho rán však Iláš viděl a tak si s ní poradil. Na druhé straně se pokoušel rozhodnout Jelšík, jeho střela ale skončila pouze v lapačce Vašuta. V čase 58:11 si vybrala Opava oddechový čas, brankář Slezanu se po něm již do brány nevrátil. První střelu při powerplay si připsal Herman, po dalším vhazování se ale Sareza osvobodila z pásma. Přes Jelšíka se dostal puk Petru Tejklovi, který gólem do prázdné brány rozhodl o vítězství Sarezy 3:1.