Junioři vybojovali play-off !

• čtvrtek 23. února 2006
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Vytouženého cíle dosáhla opavská juniorka. Díky výhře nad Zlínem můžou Slezané slavit účast v elitní společnosti dvanácti nejlepších juniorských týmů v republice. Rozhodující vítězství se ale nerodilo lehce. Pod stav 2:2 po první třetině se největší měrou podepsali oba brankáři. I další vývoj utkání byl vyrovnaný, důležité dva body se přehouply na opavskou stranu až na přelomu druhé a třetí části.

46. kolo, čtvrtek 23. 2. 2006

6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Berani Zlín

Branky: 1. Plachký, 18. Kocián (Herman), 31. Tůma (Vrabel), 32. Kříž (Tůma), 38. Tůma (Blaga), 42. Fuks - 13. Mikšovský (Přikryl), 17. Vaněk (Piluša), 33. Vaněk (Korčák). Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pála. Vyloučení: 8:8, navíc Černý 5 + DKU. Využití: 1:1. Diváci: 100.

Krejčí - Vrabel, Huska, Plachký, Kokavec, Tichý, Trefil - Weiss, Kříž, Herman, Jurdič, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Blaga, Černý.

Sedlář (33. Fous) - Bořuta, Záhorovský, Bahula, Karlíček, Dvořák, Přikryl, Černý, Matula - Vartovník, Vaněk, Ondráček, Bula, Suk, Korčák, Piluša, Rapáč, Kubiš, Klabačka, Mikšovský, Brunec.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný útočný hokej, kterému však trochu chyběly gólové šance. Z nebrankových akcí však brankové udělali oba brankáři, kteří jistotou zrovna nehýřili. Už po půl minutě překvapivě skončilo Plachkého nahození od modré za zády hostujícího gólmana Sedláře. Ševci mohli záhy dokonce v oslabení i při přesilovce pět na tři vyrovnat, ale Krejčí byl při střelách a dorážkách po zemi nepřekonatelný. Zato při nahození Mikšovského ve 13. minutě od levého mantinelu čisté svědomí rozhodně neměl - 1:1. O chvíli později měli Opavští skvělou příležitost k další změně skóre ve svůj prospěch, když při signalizované výhodě fauloval další zlínský hráč, jenže stereotypní ostřelování od modré branku nepřineslo. Naopak po skončení početní výhody se Vaněk zjevil osamocen mezi kruhy a přihrávku zpoza branky přeměnil taháčkem ve vedení 2:1. Další slabou chvilku si opět vybral zlínský brankář, když pustil za svá záda nepříliš nebezpečné Kociánovo nahození. Oboustranné útočné manévry ve zbytku úvodní dvacetiminutovky už se stavem nepohnuly.

Slezané vstoupili do prostřední části aktivněji, ale jejich snažení se promítlo zprvu pouze do kolonky trestů, a tak se po pětiminutovém faulu Černého naskytla Zlínským také dvojnásobná přesilovka. Tu si ale Valaši sami znehodnotili řadou přestupků, takže po chvíli se hrálo v poměru čtyři na tři ve prospěch domácích. Ti této výhody využili zásluhou Tůmy, který pohotovou dorážkou dostal Slezan znovu do vedení. Následovaly další gólově plodné minuty. Nejprve z kruhu vystřelil a vyražený kotouč dopravil za zlínského gólmana Kříž, poté obránci nechali z boku před branku vyjet Vaňka, který snížil opět na rozdíl jediné trefy. Že do kabin půjdou Opavští spokojeni o něco víc rozhodl znovu Tůma. Velkou zásluhu na této brance měl však i náhradní brankář Fous, když rozehrál přímo na hůl domácího útočníka. Tomu už ve skórování nezabránil ani vracející se Fous, ani na brankové čáře snaživý Bahula.

V 52. minutě Slezan definitivně rozhodl o osudu utkání i své účasti v play-off. Při pečlivém hlídaní středního pásma vypíchl Fuks rozehrávku Valachů, položil si obránce a chladnokrevně zavěsil. Zlínští se v útoku také činili, vždyť i jejich místo v elitní šestce je stále hodně vrtkavé, jenže Krejčí domácí opravdu podržel. Vylámali si na něm zuby jak Kubiš číhající u tyčky, blafák zkoušející Klabačka, tak i pohotově střílející Piluša. Další změnu stavu nabízelo dvojnásobné vyloučení Tůmy a Kokavce, ale soustředěnou obranou si Slezané už výsledek i účast ve vyřazovacích bojích pohlídali.