Junioři vydřeli s Třincem bod

• pondělí 30. ledna 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Strhující zápas viděli opavští diváci v utkání 41. kola extraligy juniorů mezi Slezanem a lídrem tabulky z Třince. Dlouho to vypadalo, že si oba body odvezou hosté, kteří ještě 8 minut před koncem vedli o dvě branky, domácí však dvě minuty před koncem díky vydařenému sólu Poloka přes celé hřiště dokázali vyrovnat. Ten se už nemohl dívat, jak se jeho spoluhráči trápí v pětiminutové přesilovce a přesnou střelou pod břevno rozhodl o dělbě bodů. Přestože Slezan obdržel čtyři branky, hráči můžou děkovat svému brankáři Krejčímu, který hlavně v první třetině zabránil soupeři minimálně v pěti vyložených šancích. Do tabulky si také díky němu připsala Opava bod, a přes výhry Zlína a Havířova udržela páté místo. To bude moci potvrdit ve čtvrtek, když sehraje zápas s dalším týmem, který bojuje o playoff, Ytongem Brno.

41. kolo, pondělí 30. 1. 2006

4:4 (2:2, 0:1, 2:1)

HC Oceláři Třinec

Branky: 17. Kříž (Koloničný, Tůma), 20. Kocián (Polok), 53. Vrabel (Tůma), 58. Polok (Černý) - 12. Grofek (Bartoň, Hampl), 15. Florian (Bartoň, Maruna), 34. Hampl (Grofek, Polák), 52. Florian (Maruna). Rozhodčí: Smeták - Pala, Jureček. Vyloučení: 4:5, navíc Matejka 10 minut, Fendek (oba Třinec) 5+DKU. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 32:27.

Krejčí - Plachký, Huska, Vrabel, Tichý, Koloničný, Kokavec - Herman, Polok, Kocián - Jurdič, Kříž, Tůma - Weiss, Chalupa, Černý.

Daneček - Rangl, Kundrátek, Fendek, Vydra, Bartoň, Matejka - Hampl, Florián, Polák, Dvorčák, Haas, Tošenovjan, Toman, Petrek, Škatula, Grofek, Maruna.

Hosté si zřejmě vzpomněli na první vzájemný zápas na opavském ledě, který skončil 5:2, a začali zostra. Jen díky výbornému výkonu domácího brankáře Krejčího, který pochytal několik střel z bezprostřední blízkosti, však dlouho trval bezbrankový stav. Ten se změnil až v přesilovce hostů, když Bartoň nabil mezi kruhy Grofkovi, a ten mířil přesně pod břevno. Domácí se ani nestačili vzpamatovat a za chvíli prohrávali o dvě branky. Beci za sebou nechali úplně volného Floriana, který z první trefil mezi Krejčího betony. Od této chvíle to vypadalo se Slezany na ručník, protože jedinou šanci měl Černý, naopak hosté už opavského brankáře prověřili šestnáctkrát. V 17. minutě však z nenápadné akce udeřilo před brankou hostí, když Koloničný vypálil od modré a Kříž tečoval mezi Danečkovi betony. Vzápětí trestuhodně nedal Kocián, když z blízkosti trefil jen do brankářovi lapačky. Reputaci si napravil ve 20. minutě, když si v situaci dva na jednoho vyměnil puk s Polokem a zamířil do prázdné branky.

Gól do šatny Slezanu pomohl, a díky tomu převzali iniciativu. Nejdřív nevyužili přesilovku, vzápětí v oslabení vybojoval puk Kocián a Weiss z bezprostřední blízkosti přestřelil. Tentokrát vysoko přestříleli své soupeře domácí hráči, ale i gólman Daneček se činil. Díky tomu znovu udeřilo na druhé straně. Ve 34. minutě vystřelil Grofek, Krejčí jeho puk pod lapačkou neudržel a Hampl jej dorazil do brány. To domácí poznamenalo a vzápětí se musel ukázat Krejčí, když dokázal zlikvidovat tři dorážky akrobatickými zákroky. V závěru se domácí dostali zpátky do hry, když rozhodčí Smeták v rozmezí dvaceti sekund vyloučil dva hostující hráče a Černý ještě do sirény stačil trefit tyč.

Do třetí třetiny vstoupili domácí v pokračující dvojnásobné přesilovce, ale během minuty a půl na sebe nikdo nedokázal vzít odpovědnost, a tak byl brankář Daneček bez zákroku. Pak se dlouhou dobu hrálo bez střely na bránu, až se v 50. minutě naskytla hostům přesilovka, kterou na rozdíl od Opavy s přehledem využili. Krejčí ještě stihl vyrazit střelu Maruny, ale vleže na Florianovu dorážku už nestačil. Osm minut před koncem to vypadalo se Slezanem špatně, když se však do útoku vypravil Vrabel a z pravého křídla prostřelil Danečka. Za okamžik byl do obličeje vysokou holí zasáhnut Černý, kterému byl vyražen zub, a domácí až téměř do konce hráli přesilovku. Dlouho však nedokázali vystřelit až se půl minuty před jejím skončením rozjel z vlastního pásma Polok, projel vše, co mu stálo v cestě a mířil přesně nad brankářovu lapačku.

Díky tomu se domácí zaslouženě radovali z vyrovnání a bodu do tabulky, výhru by si však zasloužily oba týmy.