Junioři vyhráli na Spartě i druhý zápas a postupují!

• sobota 04. března 2006
  • Michal Berg, Tomáš Kubánek

P r a h a - I ve druhém zápase v pražské T-Mobile Areně opavští junioři zvítězili a postupují do čtvrtfinále juniorského play-off! V dnešním zápase dokázali jít Opavští opět do vedení v první třetině, to udrželi po celý zápas a konečné skóre 3:1 stanovil gól při soupeřově power-play! V dalším kole se Slezan střetne s reprezentanty nabitým týmem Kladna. První zápas se hraje v úterý od 18:00 na Kladně, odveta ve čtvrtek od 17:30 v Opavě.

OSJ, pátek 3. 3. 2006

HC Sparta Praha

1:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 55. Voříšek (Handlovský, Kupec) - 3. Weiss (Černý), 19. Vrabel (Černý), 60. Weiss (Polok). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 3:10, navíc Handlovský DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 86.

Neuvirth - Procházka, Cunik, Drah, Ton M., Kanov, Jobb - Hertl, Handlovský, Voříšek, Krätzer, Bezouška, Kupec, Fišer, Meidl, Ton K., Rybecký, Burian, Mrňa.

Krejčí - Vrabel, Huska, Plachký, Kokavec, Tichý, Koloničný - Weiss, Kříž, Herman, Jurdič, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Černý.

Už po třinácti vteřinách netakticky fauloval Plachký, a tak úvodní nápor měla na svědomí Sparta. Nebezpečnou situaci si však Opavští způsobili sami, když přihrávku od mantinelu ztečoval Tichý do tyčky. Přesně v čase vypršení trestu předvedli opavští útočníci stejnou fintu jako v minulém zápase. Černý dloubl do puku, ten přeletěl střední pásmo a přistál za domácí obranou přesně na holi Weisse, který chladnokrevně otevřel skóre. Poté byly k vidění dvě dvojice stejných šancí: Krätzer s Černým prověřili lapačku soupeřových gólmanů, Fišer a Mrňa stříleli z mezikruží pouze do Krejčího. Stejný cíl našlo i Fišerovo umístění přihrávky Karla Tona zpoza branky. Vzápětí se Slezané opět blýskli rychlou akcí v oslabení, ale Kocián místo přihrávky na najíždějícího spoluhráče volil střelu. V 19. minutě se hosté radovali podruhé, když Vrabel neatakován vyvezl puk až na útočnou modrou a skrz obránce vypálil nad Neuvirthovu lapačku.

Do druhé třetiny tak sparťané opět nastupovali s gólovým mankem. Tentokráte se však od Slezanu nedočkali dalšího přídavku, ale precizní až zakřiknuté defenzivy. Hned zkraje měl dvě velké šance Rybecký, ale z bezprostřední blízkosti Krejčího nepřekonal. Opavský brankář si v této dvacetiminutovce užil opravdu velkou porci práce, protože hráči v poli opravdu aktivitou nepřekypovali. Snad jedinou vyjímkou bylo Kociánovo náhlé zjevení se u tyčky domácí brány, ale jeho zvednutý puk Neuvirth vytěsnil. Pražané se snaží útočit a vytvářet si příležitosti, ale jejich akcím vždy něco chybí. A tak ani po rychlé kombinaci v 39. minutě zakončené Fišerem nedávají kontaktní branku.

V třetí části Opavští ustoupují od taktiky "čekání na gól" a opět hrají aktivně. Ani sparťané nemohou polevit, chcou-li pomýšlet vyrovnání. Ve 45. minutě vypálil z kruhu agilní Fišer, ale Krejčí předvedl skvělý zákrok vyrážečkou. Na druhé straně mohl vedení zvýraznit v přečíslení Černý po žabičce Weisse, jenže škvíra mezi Neuvirthovými betony mu byla malá. V 54. minutě vyzkoušel Voříšek i Krejčího betony, ale opora Slezanu potvrdila, že vládne všemi částmi své výstroje. Domácí kapitán se o pár sekund později přece jen prosadil, když se nejlépe zorientoval v nepřehledné trmě vrmě před brankou Opavanů. Holešovické snížení ještě více povzbudilo, ale z přemíry snahy a díky urputné obraně Slezanu se jim nedaří nic kloudného vymyslet, a tak hledají spásnou invenci v oddechovém čase.

Ten rozhodně pomohl, protože se vzápětí dostal Hertl před odkrytou část branky, jenže nedokázal zkrotit skákající puk. To už hráli domácí power-play, které umocnilo vyloučení Tůmy. Hra vabank se ale Pražanům nakonec vymstila. Čtyřicet sekund před koncem se Opavští dostali z obranného pásma, Weiss si šikovně kryl puk a v pravou chvíli jej poslal do brány.

Velké, avšak zasloužené překvapení bylo na světě. Zhruba desítka opavských fanoušků tak mohla sledovat focení vítězného týmu s radostí.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Dneska to bylo kolektivní vítězství, podpořené skvělým výkonem brankáře Krejčího. Sparta měla v druhé třetině drtivý tlak, naštěstí jsme zápas dovedli do vítězného konce."