Junioři zvítězili nad Olomoucí

• sobota 15. prosince 2007
  • Martin Kubánek

Také v sobotním duelu vyšli domácí z boje vítězně. Tentokrát v normální hrací době porazili hostující celek z Hané. Klíčový moment zápasu se zrodil ve druhé třetině, kdy si domácí mužstvo dokázalo bojovnou hrou vytvořit dvoubrankový náskok. Ten již nepustilo a mohlo se tak radovat z vítězství.

30. kolo, sobota 15. 12. 2007

3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 8. Grofek (Macíček), 27. Chalupa (Tichý, Herman), 34. Herman (Wolf) - 19. Venkrbec (Coufal), 60. Spurný. Rozhodčí: Malíř - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 50.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Gulda P., Šafár, Musiál, Čermák, Macíček, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Turek - Jedlička, Ustrnul, Prinke, Musil, Jurdič, Ryšánek, Spurný - Luňák, Frieb, Skácel, Coufal, Mališka, Dostál, Prášek, Menšík, Pánek, Venkrbec.

Utkání začalo ve velice rychlém tempu. Obě mužstva se dostala hned zkraje zápasu do několika šancí. Skóre se měnilo poprvé v 8. minutě, kdy Opava zahrávala první přesilovou hru v zápase. Tlak Slezanu dokonale využil Tomáš Grofek, který překonal Turka a otevřel skóre zápasu. Oba mančafty se i nadále snažily produkovat ofenzivní hokej, rychlé kombinace se střídaly na obou stranách. V 19. minutě vážně zahrozila Olomouc, Venkrbec se ocitl sám před Trenčanem a rázem bylo srovnáno na 1:1. Tímto výsledkem skončila první třetina.

Do té druhé vstoupili odvážněji domácí. Převahu málem zužitkovali v oslabení Chalupa s Wolfem, když při přečíslení musel vznikající požár hasit až Turek. V 27. minutě se však Opavští dočkali druhého gólového úspěchu, když po prudké střele Tichého od modré čáry tečoval puk za Turkova záda Petr Chalupa. Opavský forvard byl na ledě hodně vidět i nadále. Při přečíslení tři na dva se znovu dostal do dobré střelecké pozice, ale tentokrát mu štěstí nepřálo.

To ovšem přálo o pár minut později Hermanovi, když zvýšil vedení domácího celku na rozdíl dvou branek. Opava převyšovala soupeře i nadále bojovností a agresivitou. Slezané nenechávali svému soupeři prostor ke střelám. Hosté se ne a ne proti houževnatému soupeři prosadit, i když snaha se Olomouci upřít nedala. Opava pálila ze všech pozic, zvlášť nebezpečně vypadal pokus Blagy z prostoru mezi kruhy, kterou se snažil propasírovat do brány ještě Musiál. Nicméně neúspěšně.

V poslední části hry chtěli hosté s nepříznivým vývojem něco udělat, ale často zapomínali na zadní vrátka. Ve 47. minutě se snadně prosmýkl Herman mezi dvěma beky a rázem z toho bylo znovu nebezpečí pro Hanáky. Soupeř začal přidávat na obrátkách až ve druhé části poslední dvacetiminutovky, několikrát byl ke gólu velmi blízko. Za zmínku stojí určitě šance Coufala, kdy si sjel po levém křídle a svou střelou nadělal opavskému gólmanovi starosti. Hanáci již pouze stihli snížit dvanáct vteřin před závěrečnou sirénou zásluhou Romana Spurného. Víc ale už nestihli. Junioři Slezanu tak potvrdili dobrý výkon z předchozího utkání a zaslouženě vyhráli.