Juniorka podlehla Tygrům z Liberce

• pátek 08. října 2010
  • Jan Šimek

Opavští junioři dnes v rámci NOEN extraligy juniorů zavítali na led Liberce. Vyrovnaná první třetina skončila 1:1, v dalších dvou dvacetiminutovkách však Tygři díky zlepšené hře strhli vedení v zápase na svou stranu a o vzít si jej už nenechali. Hattrickem se navíc blýskl domácí Kouřil a Liberečtí se tak mohou radovat z vítězství v poměru 5:3.

9. kolo, pátek 8. 10. 2010

HC Bílí Tygři liberec

5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Kouřil (Skalický), 27. Bulíř (Skalický), 31. Jonák, 55. Kouřil (Kedršt), 59. Kouřil (Jánošík, Kedršt) - 16. Džemla (Kysela, Slanina), 23. Seidler (Koschatzký, Kysela), 43. Vaněk (Baďura, Šimkovič). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Alexa - Niko, Šimek, Lacek, Dám, Jánošík, Šefl, Karlík, Sobotka - Kraus, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Jonák, Morong, Bittner, Maďar

Trenčan - Faksa, Svoboda, Rýpar, Vitásek, Šimkovič, Otipka, Žídek, Slanina - Kysela, Trčka, Vaněk, Spusta, Vítek, Mosler, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Siedler, Jelen

V devátém kole juniorské NOEN extraligy se pod Ještědem utkali domácí Bílí Tygři s opavským Slezanem. V minulé sezoně se oba týmy utkaly dvakrát, Opava vyhrála na domácím hřišti 3:1 a Tygři obhájili vlastní kluziště výsledkem 5:1. V této sezoně se týmy utkaly poprvé.

Hned na začátku první třetiny se Daniel Skalický dostal do pěkného brejku, ze kterého vyslal přihrávku osamocenému Tomáši Kouřilovi, který puk do brány pouze doklepl - 1:0. Ve druhé opavské přesilovce, zhruba o šest minut později se musel vytáhnout liberecký gólman Alexa, který úžasným zárkokem zastavil akci Rýpara a Slaniny.

Zbytek první třetiny už patřil opavským hokejistům. V patnácté minutě měli velkou šanci Vaněk a Baďura, liberecká obrana ale byla před brankářem Alexou dost pozorná a šanci odvrátila. O minutu později už ale na opavské komando nestačila. Patrik Džemla se nehlídaný prosadil střelou z mezikruží, kam mu bezchybně nahrál jeho spoluhráč Kysela - 1:1. Na konci třetiny ještě zahrozil liberecký Mulač, který si v brejku položil Trenčana, který ale stihl puk přikrýt lapačkou předtím, než by si ho Mulač obkroužil a zasunul kotouč do prázdné brány.

První polovina prostředního dějství se odehrála v ofenzivním tempu a přinesla hned tři góly. První byl opavský, obrovskou chybu totiž udělala liberecká obrana, která za sebou nechala volné Koschatzkého a Seidlera, které našel aktivní Kysela. Dvojice opavských forvardů si před bezmocným Alexou vyměnila puk a zakončujícím byl nakonec Petr Seidler - 1:2. Tygři stihli ale rychle srovnat, když se opět projevila velice důrazná dvojice Bulíř-Skalický. Daniel Skalický byl opět nahrávačem a Michal Bulíř vstřelil vyrovnávací gól - 2:2. Po chvilce už bylo dokonce otočeno. Vít Jonák získal skvělým forecheckingem puk do své moci a naložil s ním tak jak se v hokeji má. Položil si brankáře Trenčana a bezchybnou kličkou mu dal opravdu nádherný gól - 3:2.

Ve zbylé části druhé třetiny už jen Maďar otestoval opavského gólmana. Mulač trefil svou střelou boční síť, prvně jmenovaný forvard pak ukořistil kotouč a po obtočení kolem brány ho chtěl zasunout do sítě. Opavský brankář Trenčan se ale předvedl a dobře prezentoval svou pozornost.

Třetí třetina přinesla zatažený defenzivní hokej, i tak se hned na začátku zjevila šance pro Martina Sobotku, který si sklepl vysoký výhoz Slezanů a pěknou ránou otestoval lapačku Trenčana. O půl minuty později ale na druhém konci ledu našel Baďura připraveného Filipa Vaňka, který díky své šikovnosti neměl problém pokořit Alexu - 3:3. O pár minut později se ale Alexa prezentoval pěkným zákrokem proti opavskému Vítkovi.

Posledních deset minut zápasu bylo rozhodujících. Nejprve se v 55. minutě prosadil Tomáš Kouřil, který pěknou střelou k tyči poslal Tygry zpět do vedení - 4:3. V předposlední minutě pak stejný hráč rozhodl o osudu utkání. Pro Tomáše Kouřila to byl zasloužený hattrick, po chybě Trenčana, který Kedrštovo nahození vyhodil k Jánošíkovi, zakončoval do odkryté klece - 5:3. Slezan si tak s Tygry po prohře vyměnil pozice v tabulce, když putuje z desátého místa v tabulce na dvanácté.