Juniorka v Jihlavě selhala ve třetí třetině, a jede domů s prázdnou

• sobota 28. října 2006
  • Jaroslav Šindelář, Dušan Majer

O p a v a - S cílem bodovat a udržet si místo v první pětce extraligy odjížděli opavští junioři na led jihlavské Dukly. Po dvě třetiny se jim taktika dařila. Jenže na přelomu druhé a třetiny domácí obrátili třemi brankami skóre, a přestože se Slezanu podařilo snížit, Dukla v závěru ještě zvýraznila výsledek na 6:3. Opavané dali všechny góly v přesilovkách, dva z nich vsítil Lukáš Havlíček. Příští utkání sehraje Slezan v pondělí, když na svém ledě přivítá v dohrávce Vítkovice.

18. kolo, sobota 28. 10. 2006

HC Dukla Jihlava

6:3 (1:2, 1:0, 4:1)

Branky: 3. Tkáč, 39. Dolana (Vlk, Pekárek), 41. Dzurik (Tkáč, Vlk), 45. Kotlík (Tkáč), 55. Čintala (Hobza, Dolana), 56. Vlk (Man) - 3. Havlíček (Kocián, Tichý), 18. Tichý (Polok), 51. Havlíček (Polok, Vlašánek). Rozhodčí: Horák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 9:8, navíc Hobza (Jihlava) 5 + do konce. Využití: 2:3.

Zour - Hobza, Pekárek, Čintala, Zelený, Novák, Kružík, Vacek - Vlk, Man, Dolana - Kuřítko, Cirhan, Kotlík - Tkáč, Komůrka, Dzurik - Kochánek.

Vašut - Plánovský, Tichý, Plachký, Vrabel, Trefil, Gulda - Havlíček, Polok, Kocián - Herman, Chalupa, Vlašánek - Uhlár, Jurdič, Wolf - Macíček, Mlýnek.

Dušan Majer - Zápas, který proti sobě postavil Jihlavu a Opavu byl pro diváky opravdu zajímavý a plný zvratů. Aktivněji začali hosté, konkrétně Gulda, který nadvakrát vypálil z modré čáry, ovšem Zour byl pozorný. Nestačil však na střelu Ivo Kociána, kterou tečoval Lukáš Havlíček a otevřel tak skóre zápasu. Od tohoto gólu uplynulo jen 15 vteřin a na 1:1 srovnal Marek Tkáč, který pohotovou střelou zužitkoval svůj rychlý brejk. Tento gól Jihlavu vybudil do útoku, takže zakrátko před Vašutem zkoušeli své štěstí Čintala a Dzurik. Ani jeden však neuspěl a tak se začaly množit i šance na druhé straně. Nejprve Wolf zkoušel obkroužit branku, ale Zour byl na místě, pak Vrabelova střela od modré jen těsně minula tyčku a mimo tři tyče mířil i Polákův projektil po sólu. Gól však přeci jen padl. 156 vteřin před koncem třetiny strhl vedení 2:1 na stranu hostů při přesilovce 5 proti 3 Josef Tichý.

Druhá část měla stejný náboj jako ta první. Ve dvacáté čtvrté minutě vyprášil Zourovy betony střelou od modré Vrabel a o pár vteřin později na druhé straně trefil Čintala Vašutův plastrón. Velkou šanci na gól měl opavský Jan Plánovský, ale při jeho sólu si Zour dobře vyjel a zmenšil mu střelecký úhel. V jednatřicáté minutě se na Vašuta řítila dvojice Vlk – Man, ovšem obětavý zákrok hostujícího Guldy jim překazil kombinaci. I Opava se snažila, což dokládá Uhlárova střela od modré, kterou však Zour skryl v lapačce. Domácím bylo pořádně horko ve čtrnácté minutě, kdy se útok kolem Hermana všemi silami snažil o vstřelení gólu. Jihlava na tento tlak odpověděla dvojitou šancí. Nejprve Komůrka pálil jen do plexiskla, ovšem odražený puk si zpracoval Tkáč, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný. Ruce nad hlavu mohl zvednout až Roman Dolana, který vyrovnal na 2:2 díky skvěle sehrané dvojnásobné přesilovce.

Třetí část se nesla ve znamení jihlavského útočného uragánu. Již po 53 vteřinách hry nahrál Tkáč zpoza branky mezi kruhy volnému Dzurikovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:2. Opava se snažila kontrovat Juřicovou střelou z voleje, ale ta byla příliš nepřesná. Této chyby využili domácí, kteří založili útok, na jehož konci se z gólu radoval Dan Kotlík. Pátý gól mohl přidat Vlk, ale jeho sólo nebylo korunováno úspěchem. Teprve až v padesáté první minutě se Opava probrala. Nejprve domácí obranu školil útok složený kolem Tomáše Poloka, aby vzápětí Tichý nastřelil břevno Zourovy branky. Gólu se však hosté přeci jen dočkali. Lukáš Havlíček před Zourem tečoval střelu Tomáše Poloka a jihlavský branář mohl lovit puk ze sítě. Domácí však jakoby tušili, že už si vítězství vzít nenechají, hráli stále velmi aktivně. Nejdříve Tomáš Dzurik vybídl Vašuta aby předvedl excelentní semafor, ale úspěšný byl až Peter Čintala, který svou střelou od modré Vašuta viditelně překvapil. Poslední hřebíček do rakve zatloukl Opavě nenápadnou a perfektně umístěnou střelou k tyči Petr Vlk. Poslední šance zápasu patřily pro změnu hostům. Gulda nejprve pálil od modré a poslední šanci zápasu si připsal Jan Plánovský, který hokejkou promáchl před odkrytou brankou.

Petr Vlk (Jihlava): „Jsem spokojen se třemi body. I když po začátku se to vyvíjelo všelijak. Škoda je, že jsme všechny tři góly dostali v oslabení, musíme pracovat na předcházení faulům a na zlepšení hry v oslabení. Musím klukům poděkovat hlavně za povedenou druhou a třetí třetinu. Honza Zour taky chytal parádně. Hodně důležitý gól byl na 2:2, protože kdyby nám odskočili na tři, tak už by to bylo mnohem těžší. A pak byl ještě dobrý ten gól na tři dva, ten nás nastartoval. Důležitý je každý gól, i po tom snížení jsme se snažili a utkání se pak jen dohrávalo.“

Karel Suchánek (Opava): „Myslím, že rozhodla obětavost domácích, kteří šli do každého souboje, nic nepodcenili. Naši hráči si možná mysleli, že to přijde lehce, nebo tak alespoň dvě třetiny hráli. Nakonec stačilo pár minut a utkání bylo rozhodnuto a my nebyli schopni vývoj otočit. Z naší strany jsme k utkání přistoupili špatně. Líbil se mi přístup jihlavských hráčů, že bojovali od začátku až do konce, takže před nimi smekám. Stejně bychom měli hrát i my. Máme v týmu zkušené hráče, kteří by měli rozhodovat utkání. My jsme měli v prvních dvou třetinách dost šancí, ale bohužel jsme se bavili, že vedeme 1:2 a nikdo nechtěl dát třetí branku, hráli jsme nesmyslně tandemy dozadu místo, abychom hráli přímočaře a to se nám vymstilo.“