Juniorka veze cenné vítězství z Olomouce

• pátek 01. února 2008
  • Ondřej Kubát

O l o m o u c - V jednačtyřicátém kole juniorské extraligy se hokejistům Opavy dařilo. Na ledě čtrnácté Olomouce vyhráli 3:2. V dramatickém zápase se do vedení dostali domácí, Slezan ale skóre otočil. Kohoutům se sice podařilo srovnat, ale definitivní podobu výsledku dal ve třetí třetině svou druhou brankou v zápase Richard Blaga. V sobotu přivítá juniorka od 12:00 doma beznadějně poslední Jihlavu.

41. kolo, pátek 1. 2. 2008

HC Olomouc

2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Frieb (Jurdič, Sršeň), 44. Mališka (Venkrbec) - 19. Herman (Wolf), 23. Blaga (Musial), 47. Blaga (Grofek). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Utkání začalo tlakem Olomouce. Hanáci se snažili kombinovat, nevycházela jim však finální přihrávka. Velkou šanci si vytvořil domácí Vrdlovec, ale gólman Opavy Trenčan ho vychytal. Teprve ve čtvrté minutě se Slezané dostali na delší dobu do útočného pásma, o tři minuty později si dokonce vytvořili obrovskou šanci. Před poloprázdnou brankou zůstal zcela osamocen Musial, ale z první netrefil kotouč tak, jak by si představoval.

V jedenácté minutě projel olomouckou obranou jako nůž máslem Čermák, ale jeho zakončení bylo žalostné. V čase 15:04 se domácí dočkali první branky. V přesilové hře zavezl Sršeň puk do pásma, přenechal touš Jurdičovi, který prudkou přihrávkou našel před bránou stojícího a osamoceného Aleše Frieba. Pro toho nebylo problémem tečovat puk pod břevno.

O chvíli později Opava srovnala. Nejprve vytvořila v obranném pásmu Olomouce zámek, Wolf toho využil, ve skrumáži se nejlépe zorientoval, přihrál Bohumilu Hermanovi, který po zemi propasíroval puk za brankovou čáru. Gól padl jen minutu a půl před první sirénou.

V úvodu druhého dějství měli Opavští výhodu přesilové hry. Tu sice nevyužili, skórovali však okamžitě, jakmile olomoucký hráč naskočil na led z trestné lavice. Musial přihrál zpoza brány na Richarda Blagu, který pod betonem gólmana Slováka skóroval. Hanáci potom hráli dvojnásobnou přesilovku, ale nevyužili ji. Naopak se dopouštěli chyb a mohli být rádi, že neinkasovali potřetí.

V polovině zápasu se Moře naskytla příležitost hrát znovu v pěti proti třem. Vydrželo jí to ale jen 17 vteřin, protože se vzápětí nechal jeden z Olomouckých vyloučit za vysokou hůl. Domácí se snažili, zrychlili hru, ale kýžený úspěch se nedostavil. Obrovskou šanci měl Vrdlovec, ale netrefil. Naopak na druhé straně neproměnil samostatný únik Mlýnek, domácí gólman Slovák ho excelentně vychytal.

Až ve 44. minutě se dokázala Olomouc prosadit. Po trpělivém obléhání opavské svatyně se radoval po střele zblízka Pavel Mališka, nahrál mu Venkrbec. Gólman Trenčan nic neviděl a tak měl Mališka lehkou úlohu. Domácí ale usnuli na vavřínech. Neuběhly totiž ani tři minuty a Slezan opět vedl. Mora trestuhodně chybovala na útočné modré, Richard Blaga se dostal ve vlastním oslabení do samostatného nájezdu, který mazácky proměnil – 2:3.

Domácí tým potom vrhl všechny síly do útoku. Hosté zastavovali olomoucké šance častokrát jen za cenu faulů a tak si Mora mohla vyzkoušet souhru v početní výhodě. Jenomže jí to moc nešlo. Soupeř hrál obětavě, hráči Slezanu padali do střel a srdnatě bránili. Málem si ale paradoxně dali vlastní gól. Vitásek se snažil odstřelit puk z prostoru před vlastní kasou, netrefil se a gólman Trenčan tak musel předvést těžký zákrok.

Na hokejkách domácích hráčů byla vidět nervozita, čas rychle ubýval. Slezané se bránili zuby nehty a snažili se nepouštět Hanáky do vyložených šancí, což se jim i dařilo. Naopak po další hrubce domácí defenzivy mohli minutu a půl před závěrečnou sirénou rozhodnout, ale přečíslení dvou na jednoho nezužitkovali. Opava hrála chytře a umožnila přerušení hry až 19 vteřin před koncem. V tu chvíli si vzala oddechový čas, aby nechala odpočinout svou první lajnu. Olomouc poté zkusila hru bez brankáře, ale času už měla příliš málo. Dostala se sice do útočného pásma, gólový efekt to však nepřineslo. Slezan si tak z Hané odvezl důležité tři body.