Juniorka veze z Havířova tři body

• čtvrtek 03. února 2011
  • Jan Šimek, Petr Miklas

Junioři opavského Slezanu dokázali i podruhé během krátké doby obrat mladíky Havířova o všechny body a i tentokráte to byl boj. Domácí sice vedli, ale Opava dokázala ještě do zvuku první sirény skóre otočit na 2:1 z jejího pohledu. Prostřední dějství zvládl lépe AZet, kterému se podařilo vyrovnat na 2:2. Tři body pro Opavské ale v závěrečné tercii trefil Vaněk, jenž v utkání zaznamenal dva gólové zásahy, a výrazně tak pomohl svému týmu k důležitému vítězství.

50., čtvrtek 3. 2. 2011

2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Čaja (Brezani, Teper), 26. Zientek (Pechanec, Puffer) - 10. Vaněk (Koschatzký), 15. Džemla (Seidler), 45. Vaněk (Baďura). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Zelenka - Bálint, Zientek, Teper, Krause, Jindřich, Deutsch, Čintala, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Mach, Brezani, Pasker

Trenčan - Faksa, Svoboda, Rypar, Spusta, Mosler, Žídek, Lichý, Dohnal, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

První šanci zápasu si vytvořil hned v první minutě hostující Verlič, Zelenka jeho bekendový pokus kryl. Ve 3.minutě se domácím naskytla téměř minutová výhoda přesilové hry 5 na 3, kterou však nevyužili. Až v závěru klasické přesilovky se domácím podařilo přesilovku využít. Vše začalo u Čintaly, který zachytil puk na modré a poslal jej do útočného pásma, kde se přes Tepera a Brezaniho dostal až k Čajovi, který jej nekompromisně napálil do branky. Po obdržené brance se však soupeř zvedl a zvýšil svou aktivitu. V 10. minutě snaha opavských juniorů vyvrcholila vyrovnáním, když si domácí obrana si nepohlídala dorážku Vaňka, který dorazil střelu Koschatzkého. Vzápětí mohli jít opět do vedení domácí, když Čaja ujížděl sám na Trenčana, ten ale jeho forhendový blafák vystihl. Ve 13. minutě měli hosté možnost trestného střílení, když Deutsch fauloval unikajícího Vítka. Zelenka Vítkův bekendový pokus vyrazil. V 15. minutě dostal hosty do vedení Džemla, který dorazil střelu Seidlera od modré.

Na sklonku 17. minuty měl další velkou šanci Opavský Verlič, Zelenka si s ní poradil. Ve druhé třetině domácí podali nejlepší výkon v zápase, ale vytěžili z něj pouze jednu branku. Zientek v přesilovce pěkně tečoval Pechancovu střelu zápas byl opět nerozhodný. Následovalo několik obrovských šancí na obou stranách - nejprve se Mráz dostal po přihrávce Pechance do samostatného úniku, ale Trenčan jeho forhendový pokus o blafák vychytal, poté se podobně vedlo hostujícímu Koschatzkému, jenž se dostal do úniku, ale jeho střela těsně minula pravý horní růžek Zelenkovy branky. Několikrát se poté předvedl Pechanec, ale žádná z jeho kliček a nahrávek gólem nekončila. Naopal Opava mohla ještě svůj náskok navýšit při laxní rozehrávce domácích, když kotouč minul poloprázdnou bránu o centimetry.

Do třetí třetiny opět lépe vstoupili hosté a za necelých 5 minut opět vedli, když Baďura skvěle uvolnil Vaňka a ten střelou mezi betony překonal Zelenku potřetí. Za minutu mohlo být vyrovnáno - v obrovské šanci byl po přihrávce Mráze domácí Pechanec, Trenčan už se ohlížel za svá záda, ale kotouč udržel před brankovou čarou. Hosté se stále pokoušeli o svůj osvědčený způsob střílení branek, tedy střely od modré skrývat za hráči, a okamžitě byli připraveni dorážetje do odkryté branky. Ale už se zádná neujala. Ani domácím se při přes více než minutu dlouhé power-play nepodařilo skórovat, a tak si hostující Opava odváží cenné tři body.

Jan Křivohlávek (trenér AZ Havířov):

Já nevím, co k tomu říct. Nedokázali jsme navázat na dobré výkony z utkání v Kladně a Brně. Utkání to nebylo pohledné, spíš bojovné a nám chyběl jednodušší přechod do útočné třetiny.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava:

Vyhrálo šťastnější mužstvo, úrověň utkání odpovídala postavení obou mužstev v tabulce, takže to bylo spíš bojovné než pohledné střetnutí. V závěru jsme měli více štěstí a jsme rádi za 3 body.