Juniorka vstoupila do nového roku porážkou s Třincem

• úterý 04. ledna 2011
  • Jan Šimek

První zápas v roce 2011 za sebou mají junioři Slezanu, kteří v dnešním utkání hostili Oceláře z Třince. V duelu nižší úrovně z obou stran nakonec byli úspěšnější hostující mladíci, kteří využili tři své přesilovky a díky nim vyloupili opavský stadion. Domácí hokejisté se na vstřelení branky nezmohli a bez gólů se, jak známo, vyhrávat v hokeji nedá. Sečteno, podtrženo: Hostující Třinec si z Opavy odváží vítězství v poměru 0:3.

37. kolo, úterý 4. 1. 2011

0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 3. Pavlík, 10. Roupec (Toman, Řezač), 30. Bajtek (Pavlík, Toman). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3.

Trenčan - Faksa M., Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Jelen

Sklenář - Pavlík, Rajnoch, Toman, Roupec, Burzala, Bezuška - Bajtek, Deveri, Řezač, Hegyi, Faksa R., Herman, Rapáč, Chvostek, Kajaba, Matuš, Rufer

Juniorské derby začalo náporem třineckých Ocelářů. Hosté totiž dostali výhodu přesilové hry již ve druhé minutě první třetiny a brzy jí také využili. Ani ne o minutu později totiž doslova propasíroval puk za Trenčanova záda hostující Pavlík, čímž otevřel skóre duelu. Třinec první branka uklidnila a neustále dělal defenzivě Slezanu svým rychlým pohybem a nasazením veliké potíže. Další gól padl v 10. minutě a vstřelili ho opět hostující mladíci. V další početní výhodě propálil Roupec od modré vše, co mu stálo v cestě a Trenčan se zakrytým výhledem neměl téměř žádnou šanci bombu třineckého zadáka chytit. První perioda se chýlila ke konci, když se do kvalitní střelecké příležitosti dostala také Opava. Vitásek vypálil od modré, Herman se snažil jeho střelu zablokovat, ale povedlo se mu ji pouze odklonit od původního směru jejího letu a Sklenář v brance hostů měl co dělat, aby se stihl vrátit ke druhé tyčce své branky a kotouč vytěsnit.

Do druhého dějství vstoupili opavští hráči jako polití živou vodou, zlepšili pohyb a důraz před brankou a Třinec byl rázem pod tlakem. Ve 22. minutě zle zatopil svým soupeřům domácí Koschatzký, který pod tělem Sklenáře vyšťoural puk a už už se ho snažil dopravit do poloprázdné branky, hostující brankář ale kotouč na poslední chvíli stihl skrýt pod svou lapačku. V dobré pozici se pak znovu objevil dobře hrající Koschatzký, nicméně střílenou přihrávku od Džemly nedokázal včas zkrotit. Zhruba v polovině druhé části získal Třinec další výhodu přesilové hry. A opět z ní vytěžil maximum. Ve 30. minutě se rychlou dorážkou z mezikruží prezentoval Pavlík, ale domácí Trenčan čaroval a šanci hostujícího hráče zmařil vykopnutým betonem. O několik sekund nato, však již brance nezabránil. Pavlík střílel od modré, jeho ránu dobře tečoval Bajtek a třinecká radost mohla propuknout potřetí.

Oceláři hodně ohrožovali opavskou branku střelami od modré, o které se starala především dvojice Pavlík - Bezuška. Drtivou ránu druhého jmenovaného pak se štěstím zpacifikoval rozchytaný Trenčan. Do konce druhé tercie se toho již nic podstatného nestalo, a do třetí dvacetiminutovky se tak šlo za stavu 3:0 pro hostující celek.

Ve třetí třetině se toho již moc podstatného nedělo. Hosté drželi puk na svých holích a hlídali si svůj tříbrankový náskok. Navíc nepřestávali zlobit opavskou defenzivu. Ve 49. minutě se před domácí svatyní objevil zcela volný Herman, ale příliš dlouho se mazlil s pukem, než aby vystřelil, takže jej opavští obránci stihli odzbrojit včas. Chvíli poté tvrdě pálil domácí Verlič a jeho střela z levého kruhu minula o malý kousíček pravou tyčku hostující svatyně. O pár minut později si málem vstřelil nepopulárního vlastence Svoboda, když omylem bruslí kopl do kotouče, jenž si to okamžitě namířil mezi Trenčanovy betony. Domácí gólman ale přes problémy nedovolil zajít puku až za brankovou čáru. Do konce dnešního souboje se pak již nic důležitého nestalo, takže si Třinec odváží vítězství, honorované třemi body.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Bylo to utkání nízké úrovně, ať už proto, že oběma celkům chyběli klíčoví hráči nebo vinou dlouhé pauzy. Hokejisté tak vypadli z herního rytmu a na hře to bylo vidět. Zápas rozhodlo proměnění přesilových her, kterých soupeř dokázal využít, ale my nikoliv. Využití přesilovek, respektive střílení branek je naší dlouhodobou slabinou, která se dnes projevila naplno.

Jiří Juřík (trenér HC Oceláři Třinec):

O osudu utkání rozhodla již první třetina, po které jsme nad Opavou vedli 2:0. Ve druhé části jsme náš náskok dokázali ještě navýšit, a ve třetím dějství jsme už pouze kontrolovali výsledek. Všechny naše branky padly po přesilových hrách, z čehož máme o to větší radost.