Juniorské torzo znovu neodolalo

• sobota 13. ledna 2007
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Pouze třináct hráčů do pole měli k dispozici trenéři juniorky Slezanu pro zápas s Olomoucí. Opavští se o výsledek srdnatě bili, ale nervózním a nedisciplinovaným výkonem nedokázali Hanáky porazit. Utkání "ozdobilo" dohromady 25 dvouminutových trestů. Sudí Mikula sice pískal opravdu vše, ale je třeba dodat, že mu zavdali podnět k vylučování většinou sami hráči obou mužstev.

35. kolo, sobota 13. 1. 2007

4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

HC Olomouc

Branky: 12. Vlašánek (Chalupa), 19. Herman (Vlašánek, Polok), 28. Plánovský (Herman), 40. Tošenovjan (Herman, Chalupa) - 4. Sršeň (Rajnoha), 8. Kundrátek (Coufal, Tobiáš), 16. Sršeň (Rajnoha, Venkrbec), 40. Tobiáš (Šula), 44. Luňák (Menšík). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 12:13, navíc Coufal 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 130. Střely na branku: 32:36.

Pečírka - Vrabel, Čermák, Gulda, Plánovský - Tošenovjan, Herman, Polok, Havlíček, Vlašánek, Macíček, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Turek - Musil, Prinke, Koktan, Janáček, Horník, Spurný, Ryšánek - Tobiáš, Hrbatý, Luňák, Frieb, Kundrátek, Sršeň, Skácel, Coufal, Šula, Menšík, Venkrbec, Rajnoha.

Do první šance se po chybě obránce Musila na vlastní modré dostal Mlýnek, ale blafák se mu nepovedl. Ještě blíže vstřelení úvodní branky byl Plánovský, ale jeho ráně se do cesty postavila tyč, a tak paradoxně udeřilo na druhé straně. Při oboustranném vyloučení našel Sršeň z úhlu malou skulinu v postoji Pečírky a poslal hosty do vedení. To, že hned úvodní branka padla při nestandardním počtu hráčů na ledě, nebyla náhoda, protože přísný metr rozhodčího Mikuly a zbytečné fauly neustále zaměstnávaly box trestoměřičů. Po jednom návratu z trestné lavice se do úniku dostal Čermák, ale jeho umístěnou střelu pohltila pohotová Turkova lapačka. V 8. minutě se opět měnilo skóre a opět z toho domácí neměli radost, když skákavý puk trefil ideálně Kundrátek.

O chvíli později se úvodní branky dočkal také Slezan. Vlašánek se dostal do stejné situace jako Čermák, ale narozdíl od něj uspěl - 1:2. Do souvislejšího tlaku se však dostává Olomouc, která hrozí především z okolí brankoviště, které si domácí špatně hlídají. Přečíslení v tomto prostoru Hanáci využili při další z přesilovek, kdy Venkrbec poslal od modré křižnou příhru na Rajnohu, ten podél brankoviště nahrál Sršňovi, pro kterého nebyl problém zvýšit na dvoubrankový náskok. Aby ale nebyla pro Opavské první přestávka tak skličující, předvedli také rychlou souhru ve středním pásmu, kterou nasměrovali do jízdy mezi kruhy Hermanovi, který ustanovil po úvodní třetině divoké skóre 2:3.

Také ve druhé třetině rozhodčí tresty nešetřil, a tak tempo stoupalo velmi pozvolna. Do šance se ve 26. minutě dostával Mlýnek, ale dva fauly jeho snažení zneutralizovaly. Možnost dvouminutové přesilovky pět na tři však za okamžik zhatil zbytečným porušením pravidel Vlašánek. Přesto se však v následné menší výhodě podařilo domácím srovnat, když Plánovského přihrávku skrz pásmo nešťastně za Turka srazil jeden z bránící olomoucké trojice. Pěknou přihrávkou připravil tutovku pro Blagu Mlýnek, ale útočník Slezanu mířil jen do gólmana. Poté se na dlouhé minuty nedělo vůbec nic. Tresty však přibývaly nadále, a tak v jednu chvíli obývalo kluziště mimo brankáře jen šest hráčů. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou do kabin se smírným výsledkem, zakončil gólem Tošenovjan krásnou souhru celého útoku. Jenže za patnáct sekund platil opět nerozhodný stav, když se před brankou prosadil Tobiáš.

Ve třetí třetině jako první opět zahrozili Slezané, ale Tošenovjan tentokrát úspěšný nebyl. To jej určitě mrzelo zvláště ve chvíli, kdy se při opavské přesilovce dostal za obranu Luňák a vsítil pátou branku hostí. Ve 46. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, ale Tobiášovi se trestné střílení vůbec nepovedlo. Na to Slezan reaguje zvýšenou aktivitou, která však přerůstá až v hektickou snahu, a tak zakončení často schází potřebný klid. Plány na power-play hatí dvě a půl minuty před koncem Vrabelovo kuriozní vystřelení kotouče do stropu, které nová pravidla postihují dvěmi trestnými minutami. Opava se poté ke hře bez brankáře dostává, ale na jakékoliv soustředěné dobývání olomoucké klece je již pozdě.

Josef Doboš (HC Slezan Opava): "I tentokrát jsme hráli s Olomoucí těsné utkání. Dostávali jsme laciné góly a nechávali jsme se zbytečně vylučovat. Také jsme v první třetině neproměnili hodně šancí a nájezdů."