Konečného družina hnízdo Orlů nedobyla

• sobota 08. ledna 2011
  • Jan Šimek, Petra Matůšová

Juniorské naděje opavského Slezanu cestovaly po včerejší domácí porážce od Komety Brno na led znojemských Orlů, bohužel se Opavským nevedlo ani tam a prohráli 4:2. Začali přitom dobře, vedli 1:0, ale Znojmo dokázalo stav utkání otočit a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:2 pro domácí. Slezan ale nevyužil některé své kvalitní šance a nepomohla mu ani hra v power - play, když čtvrtý gól přidali Orli do opuštěné opavské svatyně.

42. kolo, sobota 8. 1. 2011

HC Znojemští Orli

4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Novák (Podešva), 28. Zika (Hejl), 36. Podešva (Opalek), 60. Jarůšek (Komínek) - 12. Vítek (Rýpar), 33. Spusta (Vitásek). Vyloučení: 5:4 navíc Spusta (OPA), 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Kacetl - Hejl, Pospíšil, Tichý, Latner, Stehlík, Šaur, Skretič, Opalek - Novák, Komínek, Kún, Bartoš, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek

Trenčan - Faksa, Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Dohnal - Svoboda, Vaněk, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen

V sobotní pravé poledne se ve zdech znojemské Hostan arény odehrálo utkání mezi domácími Orly a hosty z Opavy. Minulé střetnutí těchto dvou soupeřů skončilo kontumační výhrou Slezanů, domácí tedy měli o důvod více uspět.

Několik úvodních minut patřilo domácím borcům. Dnes velmi aktivní Jarůšek se hned ve svém prvním střídání ocitl ve slibné šanci před Trenčanem, hostující gólman však patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Ani v následné přesilovce nedokázali Orli překonat pozorně chytajícího opavského brankáře, a když svou tutovou šanci nevyužil ani domácí Bartoš, hosté trestali. Skóre zápasu otevřel Jakub Vítek, který při signalizovaném vyloučení šikovně tečoval puk za Kacetlova záda – 0:1.

O pár vteřin později mohla jít Opava do vedení, ale Baďura tentokrát na Kacetla nevyzrál. Do šancí se začali zase dostávat domácí hráči. Nejdříve střelou z levého kruhu vystrašil Trenčana Komínek, o pár minut později již hostující gólman lovil puk ze své sítě. Podešvovo nahození skončilo na holi Patrika Nováka, který zakončoval do poloodkryté brány – 1:1.

Po smírné první třetině vstoupili do prostředního dějství lépe hosté. Džemlova střela i následná Žídkova příležitost nechaly vyniknout brankářskému umění Kacetla. S nezáživnou pasáží se rozhodl zatočit Hejl, který přihrál do přečíslení hned trojici domácích borců. Jakub Zika se rozhodl sám zakončit a udělal dobře – 2:1. V dalších minutách nám hra přinesla dobré šance na obou stranách. V té znojemské se ocitla dvojice Jarůšek – Komínek, ale ani jeden z útočníků nedokázal prostřelit Trenčana. Ještě větší smůlu si vybral opavský Vitásek, který jen o pár centimetrů minul Kacetlovu bránu.

Přesto jsme se ve druhé periodě dočkali ještě dvou gólů. Nejdříve se o vyrovnání skóre zasloužil hostující Radim Spusta, jenž od modré čáry prostřelil Kacetla - 2:2. O několik minut později se z vedení opět radovali domácí. V přesilové hře překonal ranou od modré čáry Trenčana Jan Podešva - 3:2.

Poslední dějství přineslo úpornou obrannou hru na obou stranách. Žádné z mužstev se nehnalo do útoku. Za zmínku přesto stojí dvě akce, především souhra dua Verlič – Vítek nechala znovu vyniknout gólmana Kacetla. Na druhé straně zahrozil Podešva, ale ani jemu střela nesedla úplně ideálně. Opavské již začal tlačit čas, a tak přistoupili ke hře bez brankáře. Ani sázka na jednu kartu Slezanům nevyšla, do prázdné brány zakončoval Richard Jarůšek, který se tak podepsal pod konečný účet zápasu - 4:2.

Martin Stloukal (Znojmo) - Hráli jsme proti mančaftu, který přijede bránit a hraje na brejky. Klasický brejkový tým, který hraje o záchranu. Pokud by jsme se měli přizpůsobit jejich hře, tak si stoupneme na naši půlku, oni na jejich, a není o co hrát. Je to takový zápas o nervy. Zápas jsme mohli stejně tak vyhrát, jako prohrát.