MDO: Opavští nestačili na olomoucké Kohouty

• čtvrtek 28. února 2013
  • Filip Lefenda, Tomáš Schmiedt

Zápas s rychlým koncem nadějí a jasným výsledkem. I tak by se dal charakterizovat souboj mezi Olomoucí a Opavou v podání mladších dorostenců. Slezan se potýká s velkou marodkou a na výsledcích je to znát. Domácí hokejisté zaznamenali raketový vstup do utkání a postupně si vytvořili až sedmibrankový náskok. Poté se našim mladíkům podařilo snížit, konečný rozdíl byl však ještě o něco vyšší. Olomouc vyhrála 10:2 a je v tabulce na čtvrté příčce. Opavě patří šesté místo. V duelu se v opavském dresu prosadili Olšr a Horký.

31. kolo, středa 27. 2. 2013

HC Olomouc

10:2 (5:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Štefka, 2. Štefka (Šoustal T.), 5. Štefka (Urban), 5. Štefka (Šoustal T.), 13. Šoustal T. (Štefka, Piska), 26. Šoustal T. (Štefka, Beier), 40. Šoustal T., 47. Beier (Štefka, Šoustal T.), 49. Krejčiřík (Štefka, Kuba), 58. Kuba (Štefka, Krejčiřík) – 46. Olšr (Bohanos), 58. Horký (Kosina). Rozhodčí: Novotný – Takáč, Holibka. Vyloučení: 8:7, navíc Bohanos (OPA) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 78. Střely na branku: 64:28. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:2, 10:2.

Šoustal M. – Galvas, Klvaňa (C), Beutl, Dajčar, Piska, Kolovrátník, Škoda, Mader – Heža J., Malý, Štefka – Krejčiřík, Kuba, Urban – Horák J., Podlaha, Holibka – Šoustal T., Beier

Huzlík – Kupka, Cibulka, Olšr, Černý, Langer, Dreljuš, Dostál, Horký, Štěpánek, Hendrych (C), Kosina, Bohanos, Hlačík, Döhner

Olomouckému mužstvu stačilo necelých pět minut k tomu, aby de facto rozhodlo o svém triumfu v utkání. Výtečný vstup do zápasu si z Kohoutů připsal hlavně Jan Štefka, který se v úvodu duelu trefil hned čtyřikrát. Mora tak díky němu velmi rychle utekla svému soupeři do luxusního vedení.

Opava sice byla horším celkem, přesto i ona si dokázala připravit nějaké zajímavé šance. Při přečíslení dvou proti jednomu však Bohanos minul v gólové pozici kotouč. To Kohouti v polovině první třetiny utekli na rozdíl pěti branek, když se v přesilové hře prosadil Tomáš Šoustal.

V prostředním dějství si vytvořil Slezan ještě více příležitostí, z nichž mohl skórovat, jenže ani v této části hry si hosté nemohli zakřičet gól. To Kohouti dokázali překonat Huzlíka dvakrát, když svými dalšími dvěma trefami dokonal hattrick Tomáš Šoustal.

Čestné branky se Opava ale přece jen dočkala, v 46. minutě Jan Olšr z bezprostřední blízkosti dorazil puk za ležícího Michala Šoustala. Odplata Mory přišla zanedlouho, během dvou minut dopravili kotouč do hostující klece Jan Beier a Vojtěch Krejčiřík.

Gólové konto Slezanu však nezůstalo jen na jediné trefě, v přesilovce se povedlo skórovat Michalu Horkému. Olomouc ale znovu našla rychlou odpověď, když ani ne za třicet sekund přidal její desátou branku Miroslav Kuba. Olomouc porazila Opavu 10:2.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Rozhodnuto bylo už po třech střídáních, kdy jsme vstřelili tři góly, a pak jsme během pěti minut dali ještě další dva. Celé utkání se ale neslo ve velmi slušném stylu, myslím si, že jsme hráli dobrý hokej. Projevilo se i to, že po dlouhé době nastoupili Štefka a Šoustal, jejich spojení se celkem povedlo. Byli vůdčími osobnostmi mužstva, všechny na ledě v tomto zápase svým výkonem jednoznačně předčili.

Miloslav Kukol (HC Slezan Opava): Máme velkou marodku, do Olomouce jsme přijeli bez sedmi lepších hráčů základní sestavy. Měli jsme tedy už před zápasem obavu, že utkání bude těžké, protože Olomouc byla v plné síle. První třetina to jen potvrdila, kdy na nás domácí vletěli, povedlo se jim dát několik rychlých branek. Sice nás první třetina trochu zlomila, ale naštěstí jsme ve druhé a třetí jsme to trošičku srovnali. V žádném případě jsme nebyli rovnocenným partnerem, alespoň jsme však dokázali lépe bránit, takže jsme už neinkasovali tolik branek.