MDO: Slezan veze výhru z Havířova, Opavští rozhodli v poslední periodě

• neděle 07. září 2014
  • Filip Lefenda, Tomáš Vlček

Havířov – Opavští mladší dorostenci zajížděli v rámci 2. kola nového extraligového ročníku na led Havířova. Na rychlou trefu Hladoníka ze třetí minuty dokázali domácí okamžitě zareagovat, na další branky už se pak čekalo až do závěrečné třetiny. Tu zcela ovládli hokejisté Slezanu, když se postupně prosadili Kvasnica, Hudečka a Frydrych. Zápas tak skončil vítězstvím Opavy v poměru 4:1. V dalším kole čeká na Slezan Třinec, hrát se bude ve čtvrtek.

2. kolo, neděle 7. 9. 2014

1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Piš – 3. Hladoník (Frydrych, Kvasnica), 48. Kvasnica (Frydrych, Lelek), 53. Hudečka (Blecha), 60. Frydrych. Rozhodčí: Polášek – Kuchař, Stonavský. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Dufek – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Santarius, Adámek – Pawliczek, Ligocký, Horecký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Zíka, Bambula, Hýsek

Mocher – Kroček, Mar, Kunc, Lelek, Thiel, Hadamczik – Pělucha, Blecha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Adamczyk, Bitomský, Beránek, Vojtovič

Utkání mělo divoký začátek. Už po třiasedmdesáti vteřinách šel na trestnou domácí Horecký a Slezan přesilovku na začátku 3. minuty vyžil, když se tečí Frydrychovy střílené přihrávky prosadil Alex Hladoník. AZet však za půlminutku vyrovnal. Daniel Piš vnikl do pásma a přesnou střelou k tyči překonal Mochera v opavské brance. Ve zbytku třetiny už to však tak zajímavá podívaná nebyla. Na straně AZetu je možno zmínit snad jen nadějné pokusy Peterka, Zíky a Pawliczka, na té opavské se do nebezpečného zakončení dostal v přesilovce Frydrych, ale branku už diváci neviděli.

Druhou část zápasu začali mnohem aktivněji Havířovští, kteří svého soupeře zatlačili do pásma, ale šance z toho nevytěžili. Naopak Opavští mohli z ojedinělých akcí opakovaně skóre změnit. Ve 26. minutě to byl v oslabení Frydrych a ve 29. minutě uniknuvší dvojice Pělucha-Vojtovič. Domácí gólman Dufek však obě situace vyřešil. S nejnebezpečnějším hráčem Slezanu Frydrychem se vypořádal i ve 32. minutě. Na druhé straně to zkoušeli Peterek a Juhász, ale branka z toho rovněž nebyla.

Třetí třetinu zahájil šancí hostující Kvasnica, ale puk nakonec proskákal kolem tyče mimo. Skóre se tak měnilo až ve 48. minutě. Opava dostala možnost přesilovky, na kterou se i s pomocí oddechového času skvěle připravila, a díky tvrdé střele, kterou obstaral Michal Kvasnica, strhla vedení na svou stranu.

AZet se vrhl za vyrovnáním a vytvořil si i šance. Jenže Skalkovu střelu lapil Mocher a Bambulův únik i následnou dorážku také. Znovu tak zahřmělo na druhé straně. Nejprve Dufek opětovně vychytal Frydrycha, následně na střelu z první v podání Jiřího Hudečky už byl ale krátký. Na tento vývoj již Havířov nedokázal odpovědět. Naopak v poslední minutě se ještě dočkal odměny za svou aktivitu Lukáš Frydrych, když střelou pod víko uzavřel skóre na 1:4.