MDO: Slezan zvítězil v Olomouci

• pátek 02. listopadu 2012
  • Filip Lefenda, Miroslav Fantal

Mladí Slezané jeli v rámci 13. kola nejvyšší soutěže bojovat na led Olomouce, co by čtvrtého celku tabulky. Slezan však domácího favorita zaskočil a dokázal pobrat všechny tři body za výhru 3:1! Do vedení poslal Slezany Borunský, další dva zásahy přidal Fedor. Další důležitý zápas čeká na Opavany v neděli. To změří mladší dorostenci síly s havířovskými tabulkovými sousedy.

13. kolo, čtvrtek 1. 11. 2012

HC Olomouc

1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Kuba (Škoda, Horák J.) – 9. Borunský, 45. Fedor, 57. Fedor (Nardelli, Borunský). Rozhodčí: Kika – Lukš, Takáč. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 53:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Pospíšil – Škoda, Galvas, Spurný, Beutl, Kolařík, Kolovrátník, Müller, Klvaňa – Holiš, Horák J., Zabloudil Z. – Malý, Heža J., Holibka – Husták, Kuba, Stryk – Krejčiřík, Zabloudil M.

Huzlík – Olšr, Černý, Dreljuš, Kosina, Klement – Cibulka, Borunský, Nardelli, Fedor, Hartmann, Langer, Hendrych, Štěpánek, Horký, Hlačík, Döhner

Duel mezi čtvrtým a sedmým celkem východní divize odstartoval přesilovými hrami na obou stranách, nicméně skóre se poprvé měnilo až po jejich skončení. V osmé minutě se do samostatné akce vrhl David Borunský, který si sám doklepl vystřelený puk.

Domácí mohli odpovědět ve vlastním oslabení, při kterém se do puku optřel Jan Klvaňa. Tvrdou ránou ovšem rozezvonil jen horní tyčku opavské klece. V závěru první dvacetiminutovky Hanáci dostali příležitost dvojnásobné přesilové hry, kterou přepůlila přestávka.

A právě až ve druhém dějství Hanáci nabídnutou příležitost vylužili. V pokračující výhodě proti čtyřem poslal puk do klece přesnou tečí Miroslav Kuba. V dalším průběhu druhé dvacetiminutovky bylo k vidění několik přesilových her, ale gólmani svá mužstva dokázali podržet.

Za nerozhodného stavu tak začínala třetí část, ve které po necelých pěti minutách nasměroval svůj celek k zisku tří bodů hostující Marcel Fedor. Kohouti se poté snažili vsítit alespoň jednu branku, a dotáhnout tak zápas do prodloužení.

Místo srovnání ale přišlo definitivní rozhodnutí. Tři minuty před koncem základní hrací doby svou druhou brankou v zápase uzavřel gólový účet zápasu Marcel Fedor. Slezané si tak z Olomouce odvezli všechny tři body za vítězství 3:1.