Marodka překazila juniorům první útok na jistotu play-off

• čtvrtek 16. února 2006
  • Michal Berg

O p a v a - Velmi těžký úkol měli opavští trenéři před zápasem proti Havířovu. Z nejrůznějších důvodů chyběli čtyři hráči základní sestavy, další hokejisté pak nastupovali oslabení nemocí. Opavská sestava tak byla velmi kombinovaná. Po dobrém začátku a brance Tomáše Poloka ale chyby v obraně dovolili hostům útéct až na tříbrankový náskok a přestože Jaroslav Kokavec ve dvojnásobné přesilovce snížil, další šance se už Slezanu využít nepodařilo. Opava tak o jistotu play-off bude muset usilovat v dalších utkáních, v sobotu hraje na ledě Vítkovic.

44. kolo, čtvrtek 16. 2. 2006

2:4 (1:3, 1:1, 0:0)

Branky: 3. Polok (Weiss, Černý), 27. Kokavec (Plachký) - 11. Bindač (Sztefek), 12. Giesel (Sikora), 18. Klimša (Giesel), 21. Hrubý (Sikora, Giesel). Rozhodčí: Minář - Eremka, Šimčík. Vyloučení: 9:9, navíc Vrabel, Tůma - Čížek 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 95. Střely na branku: 29:28.

Krejčí - Vrabel, P. Čermák, Plachký, Kokavec, Tichý, Trefil - Weiss, Polok, Černý - Herman, Kříž, Tůma - Fuks, Kocián, Wolf - Jurdič, Macíček.

Šafránek - J. Koma, Podešva, M. Koma, Zimmer, Peštuka, Krisl - Džupin, Bindač, Klimša, Sztefek, Čížek, Hrubý, Sprušil, Giesel, Sikora, Majerek.

Opava měla do dležitého zápasu velmi dobrý start. ve třetí minutě po kombinaci Černého a Weisse otevřel skóre Tomáš Polok a s oslabeným opavským týmem to vypadalo dobře. Od desáté minuty ale bylo vše jinak. Nejprve využil hrubou chybu Vrabela hostující Bindač a za minutu poslal hosty do vedení Giesel.

V opavském dresu chyběl nemocný Huska, potrestaný Koloničný a zraněný Chalupa, navíc brankář Krejčí a někteří další hráči nastupovali po nemoci, která jim zabránila v trénínku. Možná i menší rozchytanost byla příčinou třetí branky v Krejčího síti - po nedůslednosti Tichého si dojel v rohu svou střelu Klimša a z téměř nulového úhlu přidal další branku.

Zkušnosti hostí byly vidět i na začátku druhé třetiny. Už po 52 vteřinách zmrazil opavské naděje Daniel Hrubý, který se nejlépe zorientoval po strkanici na brankovišti.

Opavě pomohla zpět do hry dvojnásobná přesilovka ve 27. minutě. V té si do ideální střelecké pozice najel obránce Kokavec a pěknou střelou do horního růžku snížil. Byla to jeho třetí branka v sezóně.

Poslední třetina se mohla nést ve vyrovnanějším duchu, kdyby se Opava dokázala prosadit na konci druhé části. Aktivní Herman připravil dvě šance pro své spoluhráče, navíc se objevil sám před brankářem hostí, Dušan Šafránek ale odolával.

Ve třetím dějství se tak hra rozpadla do množství osobních soubojů a hokejovost se vytratila, domácím se nedařilo vypracovávat šance. Naopak Havířov se dostal do několika nadějných brejků, ale nejlepší hráč hostí Sikora ani další útočník Čížek Krejčího nepřekonali.

Závěrečnou snahu o vyrovnání zhatil nediciplinovaností domácí Tůma, který ke dvěma minutám za vysokou hůl obdržel ještě osobní desetiminutový trest a zkušení hosté, za které nastoupili pouze dva hráči mladší 18 let (na opavské straně 8!), si už vítězství pohlídali.

Karel Suchánek (Opava): Před zápasem jsme dávali jen velmi těžko sestavu dohromady, ale rozhodli jsme se začít hrát na čtyři útoky. Bohužel čtvrtý útok dnes nestačil a museli jsme jej stáhnout ze hry, bohužel jsme už prohrávali 1:3. Celou ezóu se nám vyhýbala zranění a nemoci, bohužel teď se nám to vše nakupilo a celá sestava se nám rozpadla. Dali jsme příležitost mladším hráčům, ale ti utkání bohužel proti starším hráčům soupeře nezvládli, navíc i starší hráči, kteří v sezóně dostávali víc prostoru, nás dneska zklamali. Kluci by si play-off za celou sezónu zasloužili, dneska jsme ale byli horší. Budeme o něj muset bojovat až do konce, jen se bojím, aby to play-off vůbec měl z naší strany kdo hrát.