Mizérie pokračuje! Slezan doma nezvládl duel s Břeclaví

• středa 04. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný

Opavští hokejisté nezvládli domácí utkání s břeclavskými Lvy a do tabulky si tak nepřipisují ani bod. Navíc také klesli až na desátou pozici. Úvodní gól vstřelil ve dvanácté minutě Rousek, po nahrávce Lašáka ovšem za necelé dvě minuty srovnal Vachutka a krátce po něm skóre otočil Uhlík. Ještě v téže třetině ale Slezan vyrovnal, a to zásluhou Svobody. Začátek druhé tercie vyšel lépe Lvům, neboť Flora procpal kotouč za Šafránka. Na tento gól Opavané ještě odpověď našli, jmenovitě Vítek, na zásah Dittricha z osmatřicáté minuty už bohužel zareagovat nedokázali.

16. kolo, středa 4. 11. 2015

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 12. Rousek (Vrabel), 19. Svoboda (Tichý), 37. Vítek (Tichý) – 14. Vachutka (Lašák), 15. Uhlík (Tobola), 22. Flora (Vachutka, Nováček), 38. Dittrich (Uhlík, Tobola). Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 415. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Šafránek – Tůma, Tichý, Galvas, Kysela, Mosler, Vrabel, T. Černý – Selingr, Svoboda, Vítek – Herman, Chalupa, Wolf – L. Černý, Rousek, Baďura

Šurý – Směřička, Miklík, Kupčík, Dittrich, Haman, Vlček, Běhal – Červenka, Vachutka, Flora, Tobola, Uhlík, Nováček, Vaculín, Lašák, Průdek

Není internet, není reportáž...

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Z naší strany to nebyl optimální výkon. Prohráli jsme zápas o osmé místo, i když na šance bychom mohli klidně vyhrát. Pokud ale nedáme góly, dá se zvítězit jen těžko. Momentální situace nevypadá dobře. Musíme pracovat, bojovat dál a hlavně dávat branky z šancí, které si vytvoříme. Musíme v hlavě zůstat pozitivně naladěni, což ale nyní nejsme.“

Michal Konečný (trenér HC LVI Břeclav): „Základem dnešního vítězství byl totálně disciplinovaný výkon, kdy jsme neměli za celý zápas ani jedno vyloučení. Až na konci jsme šli dvakrát sedět, a to ten druhý faul vůbec nebyl. Tak jsme udělali ze zápasu sami drama, naštěstí s dobrým koncem. Celý zápas kluci na tři lajny odmakali, rozházeli jsme útoky a mělo to něco do sebe. Jediné, co mě může mrzet je fakt, že jsme nedali spoustu šancí a museli trnout až do konce. Mohlo nás to mrzet. Ale tři body máme. Pochválit musím jak nového obránce Běhala, tak i mladého Kupčíka. Jsou to mladí kluci a zahráli opravdu dobře.“