Mladší dorost si z Olomouce odváží jedenáct branek

• čtvrtek 03. února 2011
  • Miroslav Fantal

O l o m o u c - Čtvrteční podvečer patřil utkání mladšího dorostu, který zavítal na led Olomouce. Ta stále bojuje o druhé postupové místo a v zápase se slezským celkem byla jasným favoritem. I proto se Hanáci se soupeřem příliš nepárali a nasázeli mu na cestu na sever Moravy jedenáct branek. Celek trenéra Kukola tak stále okupuje osmou příčku.

28. kolo, čtvrtek 3. 2. 2011

HC Olomouc

11:2 (3:1, 4:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 1. Pavlovský (Rašner), 11. Beták (Konečný), 16. Vrána (Čamek, Markl), 23. Minařík (Majer, Kropáč), 25. Čamek (Brandýs, Markl), 30. Minařík (Brandýs), 30. Rašner (Augustin), 45. Čamek (Markl), 52. Čamek (Konečný, Brandýs), 58. Konečný (Horák J., Rašner), 60. Rašner – 14. Fajkus, 38. Heider (Ondruch), 41. Heider (Klapetek), 59. Ondruch (Klapetek). Rozhodčí: Burda – Štreit, Kika. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 30:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:3, 10:3, 10:4, 11:4.

Motálek – Kropáč, Nesvadba, Rašner, Zbořilák, Majer, Horák R., Brandýs, Pokora – Vrána, Konečný, Augustin, Minařík, Markl, Kočiřík, Čamek, Pavlovský, Horák J., Šoustal, Klvaňa, Beták.

Urbisch (25. Horák P.) – Rohovský, Štrbík, Volf, Hlaváček, Fajkus, Blaževič – Heider, Rybka, Hlista, Hula, Klapetek, Ondruch, Krupa, Beneš, Pražák, Hartmann, Nardelli.

Hanáci na soupeře ze severu Moravy vlétli hned od úvodního buly. Uplynulo jen sedmatřicet sekund, když skóre otevřel tečovanou střelou Matěj Pavlovský. V polovině třetiny se domácí radovali podruhé. Šimon Beták z první mířil nad lapačku Urbische.

Slezané se poprvé ke slovu dostali až ve čtrnácté minutě v početní výhodě, kterou po několika sekundách ukončil tvrdým projektilem Jan Fajkus. Dvě minuty na to se ale Kohouti vrátili do dvoubrankového vedení. V přečíslení tři na dva si s opavským gólmanem poradil Marek Vrána.

Brankový účet druhé dvacetiminutovky otevřel po necelých třech minutách František Minařík. A když se chvíli po něm prosadil i Michal Čamek, nechal se Urbisch v brance Opavy nahradit svým kolegou Jakubem Horákem.

Tomu se dařilo držet čistý štít pouhých pět minut. V samostatném nájezdu byl úspěšný František Minařík. V téže minutě odskočili Hanáci už na šestibrankový rozdíl. V oslabení přesně mířil Alex Rašner. Slezané dokázali korigovat ve dvojnásobné početní výhodě. Druhou branku hostů měl na svědomí Petr Heider.

Hned v úvodu třetího dějství se opavský útočník s číslem sedm prosadil znovu. Petr Heider tentokrát využil obyčejnou přesilovku. Domácím to ale na chuti ze hry nic neubralo a Michal Čamek dvěma brankami oslavil hattrick.

Poslední tři minuty pak ještě nabídly další tři branky. Nejprve skóroval olomoucký Martin Konečný. Chvíli na to vsítil čtvrtou branku Slezanů Matěj Ondruch. Konečné slovo ale měl patnáct sekund před závěrečnou sirénou Alex Rašner.

Martin Sázel (HC Olomouc): Do utkání jsme vstoupili zodpovědně, konečně nám to tam začalo padat. Dali jsme docela dost gólů, než jsme zvyklí. Na druhou stranu ale nejsme spokojeni se čtyřmi obdrženými brankami. Jinak ale mužstvo zvládlo utkání skvěle. Týmům, jako je Opava, už v sezóně o nic nejde, takže se mohou zkoušet mladší hráči. Příští rok bude soutěž určitě kvalitnější. Spadne Šumperk a postoupí buď Kometa Úvoz nebo Hodonín. A co jsem viděl, tak mají kvalitní mužstva.