Mladší dorost veze z Olomouce bod

• pondělí 05. prosince 2011
  • Filip Lefenda, Miroslav Fantal

Cenný bod si vezou mladší dorostenci z ledu Olomouce. Vyrovnaný duel dospěl na Hané až do samostatných nájezdů, které zvládli lépe domácí a po výsledku 5:4 tak získali Olomoučtí dva body, jeden si připsal Slezan. Opavě se podařilo jednou skórovat i ve vlastním oslabení a kouč Miloslav Kukol tak mohl být po zápase spokojen. "Nacházíme se na konci tabulky, takže nám jde o každý bod. Jsem spokojený, že jsme ho v Olomouci získali," netajil se po utkání otec Michala Kukola, opory mužského týmu.

18. kolo, neděle 4. 12. 2011

HC Olomouc

5:4sn (0:1, 1:2, 3:1 - 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Kropáč (Horák J.), 42. Šoustal T., 43. Pavlovský (Horák J., Medek), 53. Šoustal T., rozh. náj. Šoustal T. – 2. Hlísta (Zbytek), 29. Krupa (Olšr), 40. Krupa (Ondruch), 57. Krupa (Ondruch, Hartmann). Rozhodčí: Kika – Štreitová, Vožda. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 26:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4 - SN 2:0.

Venkrbec (41. Pospíšil) – Kropáč, Malý, Heža J., Hes M., Holiš, Kolovrátník, Hrabica, Dittrich, Škoda, Spurný, Klvaňa, Pavlovský, Šoustal T., Horák J., Medek, Přibylová.

Marek – Borunský, Ondruch, Nardelli, Rousek, Olšr, Krupa, Hlísta, Monczmann, Zbytek, Rýpar, Stuchlík, Hartmann, Dreljuš, Kosina, Levák, Ostřanský, Klement, Blaževič.

Lepší vstup do utkání zaznamenali hosté. Už ve druhé minutě se před domácí klecí zjevil osamocený Jan Hlísta, který z otočky poslal svůj celek do vedení. V dalším průběhu první části ale už žádná branka nepadla. Nejblíže k jejímu vstřelení byl opět hostující útočník Jan Hlísta, ale v samostatném úniku v polovině sedmnácté minuty na Venkrbce nevyzrál.

Druhá dvacetiminutovka nabídla mnohem zajímavější podívanou. V devětadvacáté minutě Hanáci sice dokázali zásluhou Jana Kropáče srovnat, ovšem v téže minutě šli Slezané znovu do vedení. Na přesnou dorážku z hole Petra Krupy domácí gólman dosáhnout nemohl.

Kohouti měli poté několik příležitostí ke srovnání, ale ani jednou kotouč za brankovou čáru neprotlačili. Velmi aktivní dvojice Matěj Pavlovský – Jiří Horák trefila dvakrát brankovou konstrukci. V závěru třetiny se tak ke slovu dostali hosté. Ve vlastním oslabení poslal svůj celek do dvoubrankového vedení Petr Krupa.

Na začátku posledního dějství mohlo být pro domácí ještě hůř. Střídající Pospíšil ale proti Hartmannovi vytáhl senzační zákrok. Udeřit tak mohlo na druhé straně. Po samostatné akci snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Šoustal. Neuplynuly ani dvě minuty a Hanáci skórovali potřetí. Dorážka z hole Matěje Pavlovského znamenala vyrovnání.

Obrat domácí dokonali ve třiapadesáté minutě, kdy se podruhé v utkání střelecky prosadil Tomáš Šoustal. Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby ale skórovali počtvrté i hosté. Jmenovitě to byl opět Petr Krupa, jenž tak poslal zápas do prodloužení.

A jelikož pětiminutový nastavený čas rozuzlení nepřinesl, o osudu utkání se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V této dovednostní činnosti se dařilo jen domácím, za které se prosadili Tomáš Šoustal a Matěj Pavlovský. Branka prvního jmenovaného tak znamenala pro olomoucké hokejisty bod navíc.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Utkání se mi těžko hodnotí. Do jeho poloviny jsme hráli špatně. V hlavách kluků bylo asi to, že nemohou prohrát. Opava ale po výměně trenéra šla výkonnostně nahoru a dělá body. To se projevilo i v dnešním utkání. Od druhé poloviny zápasu jsme byli lepším mužstvem. Dnes tomu chyběla koncentrace, zarputilost, chtění vítězství. Jsem zklamaný z přístupů hráčů k utkání. Jeden hráč nám dokonce zaspal. Tento přístup při sportu opravdu nesnáším.

Miloslav Kukol (HC Slezan Opava): Výkony mužstva jdou nahoru. Nacházíme se na konci tabulky, takže nám jde o každý bod. Jsem spokojený, že jsme ho v Olomouci získali. Domácí byli o malinko lepší. Měli více šancí. My jsme měli dnes i štěstí, které nám pomohlo k zisku bodu. Dnešní bojovností a vůli po vítězství si ho kluci zasloužili.