Na góly chudé derby vyhrál Slezan

• středa 13. ledna 2010
  • Matouš Pepřík

Slezan hostil na svém ledě Nový Jičín. Do utkání vstoupili o poznání lépe domácí a už v 7. minutě se dostali zásluhou Černého do vedení. Utkání se nedále odvíjelo spíše volnějším tempem a góly k vidění nebyly. Slezan několikrát podržel skvěle chytající brankář Trenčan, který zazářil v nejedné náročné situaci. K závěru zápasu nabrala hra konečně spád a hosté byli blízko vyrovnání. Naděje jim však zhasla, když v poslední minutě utkání zvýšil Kukol gólem do prázdné branky na 2:0.

29. kolo, středa 13. 1. 2010

2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Ďáblové Nový Jičín

Branky a nahrávky: 7. Černý (Koloničný, Měch), 60. Kukol (Pavelek, Tichý) Vyloučení: 4:8 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 200 Průběh utkání:

Trenčan - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek - Černý, Měch, Grofek - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Chalupa, Tůma - Verlič

Slovák - Petružálek, Gulda, Skaloš, Andrýsek, Pavel Hruška, Petr Hruška - Bacul, Macháček, Zedník - M. Toman, R. Toman, Šimo - Pelikán, Tomášek, Sluštík - Pavlačka, Kabeláč

Opava přivítala na svém ledě sice papírově lepšího soupeře, ale byl to právě Slezan, kdo už od začátku utkání diktoval tempo hry. Vstoupil do utkání o poznání aktivněji než soupeř a výsledek se brzy dostavil. V 7. minutě si puk na modré čáře připravil Martin Koloničný, odehrál ho Lukáši Černému, který střelou do horního rohu branky poslal Slezan do vedení. První třetina pak už nenabídla nic zajímavého a tak šli domácí s tímto hubeným náskokem do další části zápasu.

Prostřední dějství přineslo mnoho nebezpečných akcí. Nejvíce se asi zapotil Adam Trenčan, který několikrát podržel svůj tým skvělými zákroky. Vychytal střelu Pavlačky z bezprostřední blízkosti, v polovině zápasu perfektně zlikvidoval pumelici Macháčka, která mířila do šibenice. Po celou dobu hry marně hledali hosté způsob, jak překonat bezchybného gólmana.

V poslední třetině měl Slezan opět navrch. Střelci pálili ze všech stran. Jen centimetry chyběly Tichému, aby jeho střela skončila v brance. Pak však přišla přesilovka pět na tři a velká příležitost pro hosty srovnat. Když ale ani tuto šanci nevyužili, zdálo se být vše rozhodnuto. V samém závěru utkání ještě Jičín odvolal brankáře v naději, že se mu přece jen ještě podaří vyrovnat. Místo toho si však vzal puk na starost Zdeněk Pavelek, poslal ho na volného Michala Kukola, který střelou z modré čáry zpečetil v poslední minutě výhru nad Novým Jičínem.

Karel Suchánek: Jičín po poslední výhře s Valašským Meziříčím ukázal, že má opravdu dobrou formu. Celé utkání aktivně bruslili a hráli dobře, výsledek se proto rodil velmi těžce. Ve druhé třetině jsme museli hrát více ze zajištěné obrany, jelikož soupeř si vytvářel čím dál více prostoru a hrozilo, že dostaneme z přečíslení gól. Dnes chytal výborně Adam Trenčan, který nás hodně podržel. Utkání jsme již poté dohráli takticky. Jičín dostal výhodu přesilovky 5 na 3, ale nevytvořil si žádnou vyloženou šanci. Dnes chytali dobře oba gólmani. Slováka znám už z juniorského hokeje v Olomouci, kde podával vynikající výkony a potvrzuje to i nyní v dospělém hokeji. Jsem moc rád, že mu zdatně konkuruje také Adam Trenčan.