Nezáživné utkání přineslo Opavě bod

• pondělí 18. října 2010

29. kolo NOEN Extraligy juniorů proti sobě svedlo Opavu a Pardubice. První dvě třetiny přinesly nudnou podívanou s minimem šancí, z nichž žádná neskončila gólem. Až třetí dvacetiminutovka přinesla o něco lepší hru, která byla navíc okořeněná dvěmi brankami, po jedné na obou stranách. Po základní hrací době tak duel skončil nerozhodně 1:1 a jelikož nerozhodlo ani prodloužení, musely o osudu utkání promluvit až samostatné nájezdy. V těch se lépe vedlo hostujícím hráčům a Pardubice si tak z Opavy vezou dva body, Slezan si připisuje bod jen jeden.

29. kolo, pondělí 18. 10. 2010

1:2sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

HC Moeller Pardubice

Branky a nahrávky: 5. Seidler - 45. Hemský (Půhoný, Březina), rozhodující nájezd Březina. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Novák - Faksa, Kysela, Rypar, Vitásek, Mosler, Žídek, Lichý, Jelen - Svoboda, Vaněk, Procházka, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler

Landsman - Zdráhal, Krejnus, Beneš, Šťastný, Žemlička, Starý, Havlík, Procházka, Stoklasa, Půhoný, Březina, Veselý, Křečan, Tomín, Pilař, Hemský, Kapec, Vlček, Moučka

Opava se musela v zápase obejít bez zraněné brankářské jedničky Adama Trenčana. Mezi tyče se tak postavil Jiří Novák a své role se zmocnil na výbornou. První třetina se nesla v tréninkovém tempu. Z počátku držela kotouč častěji na hokejkách Opava, s přibývajícím časem to byli pro změnu hosté. Oba týmy však produkovali nadměrný počet nepřesných přohrávek, které mnohdy znamenaly až zakázané uvolnění. Za zmínku tak v první dvacetiminutovce stojí až šance hostů z deváté minuty, kdy Půhoný zakončoval v přečíslení bekhendem jen těsně vedle levé tyče. Akce pokračovala a po přihrávce zpoza brány se ke kotouči ještě dostal Březina, nicméně i s tímto nebezpečným pokusem si Novák poradil. Patnáctá minuta přinesla další šanci Pardubic. Dělovkou od modré se prezentoval opět aktivní Půhoný, Novák jeho pokus vytěsnil betonem a poradil si bravurně i s dorážkou jednoho ze soupeřů. V poslední minutě třetiny byl na pět minut vyloučen domácí Džemla, který navíc vyfasoval také osobní trest do konce utkání a Opava se tak musela bránit pardubické přesilovce.

Netvralo to však příliš dlouho a hosté rovněž faulovali. Alespoň na chvíli se tak srovnal počet hráčů na ledě. Po vypršení Kapecova trestu pokračovala přesilová hra hostů, ovšem pardubičtí junioři si nevypracovali jedinou vážnější šanci. Vylučovalo se i nadále, šance však stále nepřicházely. Přesilovky zkrátka dnes nešly ani jednomu z týmů. V momentě kdy se jeden celek dostal do početní výhody, znamenalo to paradoxně dvě minuty nudy bez vážnější příležitosti. A jelikož prostřední třetina byla ještě méně záživná než ta úvodní, stojí tak za zmínku pouze pokus Půhoného, který dorážel z bezprostřední blízkosti branky. I tentokrát se však skvěle předvedl Novák a i nadále dřžel čisté konto. Necelých pět minut před koncem druhé třetiny zahrozili také domácí, konkrétně Šimkovič, když si povyjel z rohu kluziště a nadvakrát pořádně protáhl Landsmana v brance Pardubic. V závěru si hostující junioři hrající v červených dresech zahráli ještě přesilovku, avšak byla to ta samá ohraná písnička, kdy se hosté nedostali k jediné střele.

Poslední třetina už konečně nabídla hokejovou podívanou s brankami i využitou přesilovkou. Ale hezky postupně. Ve čtyřicáté druhé minutě selhal ve stoprocentní příležitosti domácí Baďura. Ten si krásně obhodil Landsmana a chystal se blafákem zakončit, avšak strážce pardubické svatyně předvedl zákrok večera a s maximální dávkou štěstí kotouč vyrazil mimo tyče. O tři minuty později tak přišel trest. Radost pardubické střídačky zařídil po nenápadné akci nositel slavného příjmení Marek Hemský. Slezan však dokázal odpovědět zásluhou Petra Seidlera, která se prosadil po idnividuální akci v přesilovce! Tři minuty před koncem mohl vedení na stranu Pardubic opět strhnout Březina, ovšem nechal po své střele nápřahem vyniknout pouze domácího gólmana Nováka. Zahrozil také Slezan, když necelou půlminutu před koncem základní hrací doby měl gól na hokejce Rypar, jenomže jeho nebezpečný pokus byl se štěstím sražen mimo branku. Po šedesáti minutách tak platil stav 1:1.

Následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém diktovaly tempo Pardubice. Do úniku se nejprve dostal Stoklasa, ale na Nováka nevyzrál. Novák musel o něco později ještě likvidovat betonem nebezpečný pokus Březiny. Jedinou vážnější šanci Opavy v prodloužení zaznamenal Vítek.

Ani prodloužení tak neurčilo vítěze zápasu. Role soudce tak připadla na samostatné nájezdy. Jako první se k exekuci rozjel hostující Březina a povedeným šachem zasunul s přehledem kotouč za Novákova záda. A právě Březina byl prvním a zároveň i posledním úspěšným "nájezdníkem". Na pardubické straně poté neuspěli Kapec a Pilař, na straně Slezanu dokonce ani jeden z trojice Verlič, Otipka, Slanina. Opava si tak v domácím zápase připsala bod za remízu s Pardubicemi, hosté odjíždějí domů spokojenější, když získali bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Bylo to utkání s minimem šancí na obou stranách. Našemu týmu chyběla větší bojovnost. A bez nasazení a bojovnosti se vyhrávat nedá, takže to dopadlo tak, jak to dopadlo. Pokud bych měl někoho pochválit tak je to Vaněk a brankář Novák, kteří nad ostatními hráči z našeho týmu dnes výrazně vyčnívali. Novák navíc dostal šanci mezi tyčemi po delší době a rozhodně nezklamal.

Jiří Seidl (trenér HC Eaton Pardubice):

Po výsledcích Opavy, hlavně tedy utkání se Spartou (5:2 pro Slezan - pozn. red.), jsme věděli, že zde nemůžeme hrát otevřený hokej. Poslední dva tréninky jsme tak pracovali na zajištění středního pásma a důsledné obraně. Spoléhali jsme na to, že nám vyjde nějaká útočná situace, bohužel jsme však skórovali pouze jedinkrát. Pak jsme dostali gól v oslabení lehkým nahozením, ale takhle dneska prostě branky padají. Nájezdy už jsou hop nebo trop. Nám jeden nájezd vyšel, a tak jsme vyhráli. V naší situaci jsou dva body z Opavy zlaté.