Nový trenér Prostějovu pomohl k výhře

• středa 10. prosince 2003
  • Michal Berg

P r o s t ě j o v - Nový trenér Tomáš Herstus pomohl domácímu Prostějovu k vítezství nad opavským Slezanem. Po vyrovnané první polovině zápasu srovnával v přesilovce Dalibor Sochorek na 1:1, ale následný průběh už patřil domácím, kteří se dvěma góly v početní převaze dostali do výrazného vedení. Ve třetí části sice ještě Rozum snížil, ale domácí si závěr pohlídali a když se radovali po šesté brance Šakarova, vystřídal Šlupinu na poslední minuty Hamrla. Za Opavu už pouze korigoval skóre Tomáš Lhotský.

, středa 10. 12. 2003

HK Jestřábi Prostějov

6:3

20. Světlík (Procházka), 37. Černý (Kubiš, Ševčík), 39. Rekem (Smejkal), 44. Šakarov (Procházka, Šeda), 51. J.Hradecký (Jelínek), 57. Šakarov (Procházka, Janeček) - 33. Sochorek (Horný, Šebesta), 47. Rozum (Lhotský), 60. Lhotský (Rozum). Rozhodčí: Polák - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 851. Střely na branku: 34:29.

Maláč - Švetlík, Šeda, Ševčík, Vlček, Rekem, Dvořák - Černý, Kubiš,Jelínek - Šakarov, Procházka, Streit - Smejkal, Hradecký, Janeček - Adamec.

Šlupina (57. Hamrla) - Přibyla, Dresler, Vosátko, Tůma, Kramný, Mocek - Šebesta, Sochorek, Horný - Duba, Hulva, Zdeněk - Rozum, Harazim, Lhotský.

Po vyrovnaném průběhu první části šli Hanáci šli do vedení gólem v samém závěru první třetiny, kdy Světlík od modré čáry prostřelil Šlupinovy betony.

Opava se dočkala vyrovnání po polovině zápasu, přesilovkovou kombinaci prvního útoku zakončil svým desátým gólem sezóny Dalibor Sochorek. Vyrovnaný stav však vydrřel pouze pět minut, to se také v početní převaze trefil domácí kanonýr Černý a vzápětí se po samostatné akci trefil obránce Rekem.

Opava však nesložila zbraně a do třetí třetiny vstoupila aktivně, ale zchladila ji trefa Šakarova. Rozumův důraz před brankou sice znamenal snížení, ale když domácí ubránili téměř dvouminutovou přesiovku Slezanu 5 na tři, bylo rozhodnuto.

Další branky Prostějova potom přidali Hradecký a Šakarov a Roman Šlupina na poslední tři minuty přenechal místo Robertu Hamrlovi. Skóre už v závěru jen kosmeticky upravil Tomáš Lhotský.