O debaklu rozhodla druhá třetina

• pátek 02. prosince 2005
  • Tomáš Kubánek, Roman Šperňák

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Ještě v polovině utkání mohli dorostenci Slezanu pomýšlet na slušný výsledek, ba dokonce na bodový zisk. Poté však Jihočeši naplno spustili svou kanonádu, která jen dokumentovala jejich převahu. Mezi 30. a 40. minutou vsítili domácí hned pět branek, čímž dali jasně najevo, že si Opavští místo bodů odvezou velký výprask.

26. kolo, čtvrtek 1. 12. 2005

HC Mountfield

7:2 (2:0, 5:1, 0:1)

Branky: 9. Ježek (Rezek), 18. Rezek (Soudek), 30. Janeček (Vráblík), 31. Klement (Červený), 35. Horák (Červený, Klement), 35. Bíza (Vráblík), 40. Feferle (Bíza, Červený) - 22. Řezáč, 58. Řezáč (Gebauer, Vítek).
Vyloučení: 5:2, navíc Hudečka a Čermák (oba OPA) 5 + DKU. Využití: 4:0. Rozhodčí: Ondřej - Knor, Mertl. Diváci: 74.

Klestil (46. Hnízdil) - Klement, Vráblík, Heindl, Schirmer, Kovácsik, Ferebauer, Budina - Červený, Feferle, Bíza - Ježek, Soudek, Rezek - Janeček, Ťoupal, Horák - Hudler, Vondruška, Šaršok.

Kučera - Čermák P., Gorčák, Gulda, Žídek, Mrkva, Kukla, Čermák V. - Řezáč, Mlýnek, Gebauer - Hudečka, Vítek, Szewczyk - Koschatzký, Kotala, Hegedüš.

Již od úvodního vhazování bylo patrno, kdo dnes bude kralovat na ledě Budvar Arény a tato prognóza se do puntíku vyplnila. Hned v samotném začátku se do série šancí dostali Jihočeši a střely Červeného, Ťoupala a znovu Červeného se zastavily až o dobře chytajícího Kučeru. Brankář Slezanů byl také jedinou světlou výjimkou svého mužstvo a to i přes 7 inkasovaných gólů. Dobývání branky skončilo úspěchem v 8. minutě zápasu, zpoza klece vylétla přihrávka směrem k Ježkovy a ten propálil Kučeru. - 1:0 Domácí byli lepší, hosty nepouštěli do žádné šance a až 18. minuta přinesla první zkušební střelu Gebauera. Klestil chytal v posledních zápasech dobře a to potvrdil i dnes. Na jedné straně střelci neuspěli, ale na druhé se ruce vylétly nad hlavu podruhé. Z rohu si vybruslil Rezek, zkušeně si počkal na vhodný okamžik a nekompromisně vsítil. – 2:0 Ve zbylých dvou minutách se již stav neměnil a skóre zůstalo stejné.

Jestliže se na úvodní branku v první části čekalo poměrně dlouho, druhá byla opakem. Hned po minutě a třinácti vteřinách snížil se štěstím Řezáč, jeho nahození od mantinelu před branku bylo sraženo mezi betony Klestila. - 2:1 Českobudějovické tato situace výrazně probrala a přinutila k větší aktivitě. Ke zvýšení brankového rozdílu jim pak pomohli i hostující mladící, kteří pykali za svou nedisciplinovanost. Jejich dva pětiminutové tresty znamenali dlouhé desetiminutové oslabení. Nejprve odešel za sekání pod sprchy Hudečka. V první přesilovce se povedlo skórovat Janečkovi, jenž vtipně dorazil u druhé tyčky střelu, která se odrazila od zadního mantinelu. - 3:1 a o necelou minutu později propálil brankáře Klement. Ten dostal přihrávku Červeného přes celou šíři kluziště a věděl jak ji zužitkovat. - 4:1 Frustrovaní Slezané pokračovali v brutálních zákrocích. Petr Čermák hodil na mantinel Ondřeje Ťoupala a ten si odnesl otřes mozku a okamžitě odjel do šaten, stejně jako viník celé události. Čermák dostal trest ve hře a taktéž se mohl jet osprchovat. S druhou početní výhodou mladící zpod Černé Věže naložili úplně stejně jakou s tou první. Klement nahodil puk před branku, Červený zpracoval pro Horáka a tomu nedělalo problém přesně zakončit. - 5:1 Šestou branku přidal svoji střelou Bíza a celkové skóre pak završil 25 vteřin před koncem prostřední části Feferle - 7:1.

Závěrečné dějství přineslo nejnudnější pasáž z celého zápasu. Po celých dvacet minut diváci sledovali stejný scénář. Jihočeši se už nikam nehnali a hosté zase nestačili. Výsledkem byl poměrně nudný hokej, bez nějakého velkého tlaku. Přesto se do 100% šance dostal Feferle, ale svůj nájezd neproměnil, stejně si počínal i při střele o několik minut později. Lapačka byla rychlejší puku i po ráně Ferebauera. Až v patnácté minutě se Opavští díky přesilovce dostali před domácí branku, ale nováček v dorostenecké kleci Hnízdil kryl střelu i následné dvě dorážky. Mezi třemi tyčemi byl od 46. minuty, kdy ho kouč Soudek poslal na led, aby získal cenné zkušenosti ve starší věkové kategorii. Hnízdil čisté konto neudržel a v 58. minutě ho překonal Řezáč, který dostal přihrávku zpoza brány a lehce skóroval. – 7:2 Hosté se již na další korigováni nezmohli a utkání se dohrálo za stavu jednoznačného stavu pro celek z jihočeské metropole.

Václav Červený, asistent trenéra HC České Budějovice: I přesto, že jsem vyhráli vysokým rozdílem, nejsme s hrou spokojeni. Vysoký náskok jsme získali jen díky dlouhým přesilovým hrám a jinak nás hra našeho celku neuspokojila. Jestli bychom hráli stejně i zítra proti Třinci, tak bychom nemohli pomýšlet na úspěch. V zápase jsme ztratili Ťoupala a to pravděpodobně na delší dobu.Pozitivem na zápase je to, že jsme díky vysokému rozdílu ve skóre mohli do hry nasadit všechny hráče a to včetně náhradního gólmana.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava: Před utkáním jsme měli potíže se skládáním týmu. Ten jsme dali dohromady až těsně před zápasem a kvůli organizačním potížím s registracemi a také zraněním jsme byli notně oslabení. V tomto složení jsme hráli poprvé, ale přesto se na to nechci vymlouvat, protože domácí byli lepší ve všech směrech a nám chyběla především bojovnost.