O prohře Opavy rozhodly až závěrečné minuty

• neděle 30. listopadu 2008
  • Filip Lefenda, Daniel Bartonec

Ve 22. kole hokejové ligy hostila Opava poslední celek tabulky Břeclav. První třetina skončila bez branek, ve druhé se již Slezané dostali rychle do vedení střelou Grofka. Nejvíce dramatická však byla poslední desetiminutovka, kdy hosté nejprve srovnali, aby záhy opět inkasovali a Slezan tak vedl 2:1. Ovšem nevydřželo mu to dlouho a Trenčan v opavské bráně opět kapituloval, když nestačil na pokus Hruzy. Za další dvě minuty Slezan navíc už prohrával 2:3. V závěrečných sekundách hry už domácímu týmu nepomohla ani hra bez brankaře a tak Slezan opět potvrdil, že doma se mu poslední dobou herně nedaří a podlehl jihomoravské Břeclavi 2:3.

22. kolo, neděle 30. 11. 2008

2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

HC Břeclav

Branky: 21. Grofek (Kukol), 53. Kovalovský (Polok) - 50. Barák (Hruza, Konta), 54. Hrůza (Čikl, Strýček), 56. Strýček (Čikl, Hrůza). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 420.

Trenčan - Bednárek, Čavrk, Kukol, Měkýš, Plánovský, Ondrušek, - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchánek (41. Tůma), Chalupa, Suchý

Chvatál - Konta, Laga, Šimeček, Popela, Strýček - Nohel, Kundela, Hruza, Balát, Pazdera, Čikl, Karný, Barák, Giesel, Mifek, Kudělka, Vaněček.

Hosté z Břeclavi vstoupili do utkání lépe než opavští. Nevypracovali si však žádnou nebezpečnou pozici, proto byl domácí gólman Trenčan téměř bez práce. Slezan si první slibnou šanci vytvořil až v sedmé minutě. Grofek ovšem po parádní přihrávce Měcha Chvátala v břeclavské brance nepřekonal. Svižné tempo nadále pokračovalo. Oba týmy však bojovali především o střední pásmo, proto k vidění žádná gólová šance nebyla. Vyrovnaná první třetina tak skončila zcela po zásluze bez branek.

Začátek prostřední části se Slezanu vyvedl na jedničku. Hned v první minutě druhé dvacetiminutovky napřáhl Kukol od modré. Jeho pokus ještě stihl strážce hostující svatyně vyrazit, bohužel pro hosty jen k volnému Grofkovi, který se nemýlil. Domácí pokračovali v nastoleném tempu a snažili se přidat druhou pojišťovací branky. Měli k tomu i možnost několika přesilovek, jenže se nedokázali prosadit. Ve 33. minutě mohlo být srovnáno. Karného samostatný únik zastavil až skvělým zákrokem Trenčan. Za tři minuty měli domácí další skvělou možnost, jak zvýšit svůj náskok. Hosté šli do tří. Slezan si vytvořil velké množství gólovek, ale nevyužili je. Hostující tým podržel perfektními zákroky Chvátal. Po druhé třetině tak platil stav 1:0 pro Opavu.

Slezan byl i na začátku třetí třetiny mírně lepším týmem, ale ani Měkýšova dělovka od modré neznamenala druhý zásah v břeclavské síti. Zlomový okamžik nastal ve 49. minutě. Chalupa se nechal zbytečně vyloučit a hosté tuto nabídnutou možnost dokázali využít. Akci Konty s Hruzou zakončil střelou do prázdné opavské svatyně Jakub Barák. Vedení opavským vrátil o tři minuty David Kovalovský, který se fantasticky zbavil jednoho z břeclavských beků a bekhendovou kličkou překonal Chvátala. Břeclav však i na tuto branku dokázala odpovědět. Za necelých dvacet sekund se prosadil Hruza a opět srovnal skóre. Domácí zcela vypadli ze hry a Břeclav si dělala co chtěla. Vedení zajistil hostům čtyři minuty před koncem ranou od modré Pavel Strýček, který trefil přesně šibenici Trenčanovy branky. Slezan se snažil s výsledkem ještě v posledních minutách něco udělat, ale nepomohlo mu ani odvolání brankáře. Břeclav tak po dlouhé době mohla poznat chuť vítězství z venkovních zápasů, naopak Slezan si připsal již třetí porážku v řadě.

Karel Suchánek (Opava): Do dnešního utkání jsme vstoupili velice vlažně. Chybělo nám absolutně tempo. Někteří hráči byli až dvě minuty na ledě. Postupně se to ovšem zlepšovalo. Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak. Ze stavu 1:0 jsme měli možnost hned několika přesilových her, ale nezvýšili jsme náskok. Šance tam ovšem byly. Kdybych jsme přidali druhý gól, jsem přesvědčen, že by jsem utkání zvládli. Bohužel naprosto zbytečné vyloučení Petra Chalupy vrátilo soupeře do hry. Poté jsme ještě inkasovali dvě branky, což bylo v konečném součtu rozhodující. Další utkání sehrajeme na hřišti Orlové, kde nemůžeme hrát tak, jako dnes. Orlová má velice kvalitní tým, takže nás čeká těžký zápas. Chceme ovšem ukončit sérii tří prohraných utkání v řadě. Zda bude chytat Radek Masný, to ještě nevím. V týdnu bude rehabilitovat, takže až potom uvidíme, zda bude schopen nastoupit.

Pavel Stloukal (Břeclav): Jsem velice spokojen s dnešním výsledkem. Tabulkově to je překvapení, ale ovšem po středečním výkoně a práci na tréninku se nám podařilo mužstvo zkonsolidovat do podoby, jakou bych si představoval, že by mělo mít. Já si myslím, že zlepšení bude pokračovat a že se posuneme výš. Vítězství jsme si podle mne zasloužili.