O prohře juniorů rozhodla třetí třetina

• čtvrtek 24. února 2011
  • Jan Šimek

Mladíci v opavském dresu v dnešním střetnutí změřili síly s celkem Chomutova, který je lídrem skupiny C. Slezan po dvou dvacetiminutovkách vedl nad svým soupeřem v poměru 2:1, nicméně ve třetí periodě si opavská juniorka prožila menší kolaps, když dovolila hostům vstřelit čtyři branky, takže o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Slezan prohrál 2:5, a ztráta na barážové umístění se tak ještě o něco zvýšila.

56., čtvrtek 24. 2. 2011

2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

KLH Chomutov

Branky a nahrávky: 7. Pešut (Baďura, Otipka), 39. Seidler - 13. Hofmeister (Chlouba, Rutta), 41. Chlouba (Mužík, Hofmeister), 44. Hofmeister (Rutta, Chlouba), 50. Hofmeister (Bartejs, Chlouba), 56. Hanták (Korim). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Šimčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 27:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

Trenčan - Faksa, Kysela, Rýpar, Žídek, Lichý, Dohnal - Svoboda, Havlíček, Procházka, Mikuda, Pešut, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Koschatzký, Seidler, Jelen

Matoušek - Tverďák, Žižka, Pinka, Kolčava, Rutta, Korim - Bartejs, Mála, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Pesjak, Mužík, Heindl, Hanták, Klouček, Hrabák

Úvod první třetiny nabídl vyrovnaný hokej dvou mužstev, která zodpovědně a pozorně bránila. Po první brance utkání však šel tento aspekt hry stranou. V 7. minutě se v dobrém světle prezentovali Baďura s Pešutem, kteří si několikrát přímočaře přihráli a druhý jmenovaný střílel z dobré pozice do tyčky chomutovské branky. Naštěstí pro Slezan se puk s přispěním brankové konstrukce k neúspěšnému střelci vrátil a na podruhé už byl Pešut úspěšný a usměrnil kotouč za záda Matouška.

Vedoucí gól vlil hráčům Opavy do žil spoustu energie a obrana Chomutova se musela dost ohánět. Poté však přišlo vyloučení domácího hráče a vzápětí byl na trestnou lavici vykázán i druhý. Početní výhodou 5 na 3 hosté nepohrdli, když po učebnicové přesilovkové kombinaci rozebrali bránící trojici Slezanu a Hofmeister v pohodě zasunul kotouč do poloprázdné svatyně domácího celku. V závěru první periody měl ještě velkou šanci domácí kapitán Koschatzký, nicméně Matoušek si s jeho přízemní střelou z prostoru mezi kruhy poradil.

Druhé dějství přineslo na svém počátku opatrný hokej a nebýt několika nebezpečných závarů a střel, oba gólmani by se na svých místech asi hodně nudili. Do první vážnější šance se ve 29. minutě dostal opavský obránce Faksa a jeho jedovatou ránu stačil Matoušek jen tak tak vyrazit konečkem své lapačky. O tři minuty později si Mikuda všiml dobře postaveného Koschatzkého a po krátkém váhání mu předložil i kotouč. Útočníka Slezanu ale vychytal Matoušek a stejně dobře si vedl i s následnou dorážkou, kterou měl na svědomí Křesťan.

V dobrých střeleckých příležitostech se objevili hostující Klouček s Hantákem, ale Trenčan si jejich dalekonosné pokusy celkem v klidu pohlídal. Když už se zdálo, že druhá dvacetiminutovka tohoto klání skončí bezbrankovou remízou, obral nedůrazného zadáka hostujícího mužstva o puk Seidler a přesně mířenou střelou zápěstím pod horní tyčku nedal Matouškovi v brance Chomutova šanci - 2:1.

Vedení opavského týmu, pokud pomineme patnácti minutovou přestávku, mělo jepičí život a trvalo pouhých 109 sekund ve hře. Ve 41. minutě totiž mezi Trenčanovy betony zamířil Chlouba, trefil se přesně a vyrovnal. Opavští se nestačili ani vzpamatovat ze soupeřova vyrovnání a Chomutov již vedl 3:2. Hofmeister zachytil na modré čáře odražený kotouč a plachtící puk z jeho nahození skončil až za zády překvapeného Trenčana. Okamžik poté, se ve velké šanci ocitl z druhé vlny najíždějící Korim, ale Trenčan jeho pokus bravurně zlikvidoval. V 50. minutě se však i on musel sklonit před zakončením Hofmeistera, jenž si povedenou ranou zkompletoval hattrick – 2:4.

V 55. minutě zpacifikoval Trenčan další gólovou šanci Chomutova, ale krátce nato kapituloval popáté, když jej nekompromisní ranou do pravého horního růžku překonal hostující kapitán Hanták. Na konci třetí tercie mohl skóre ještě kosmeticky upravit Verlič. To by ale nesměl přestřelit Matouškovu svatyni. Hosté si tak díky výborné závěrečné části odvážejí ze Slezska další tříbodové vítězství do své sbírky. Naopak Slezan nestačil na Chomutov již potřetí v sezoně a podlehl mu 2:5.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Dvě třetiny jsme byli celkem vyrovnaným soupeřem, i přesto, že Chomutov je v tabulce podstatně výš než my. Ve třetí třetině jsme doplatili na řadu chyb, které pramenily z toho, že hráčům docházely síly. Pár kluků nám chybělo kvůli chřipky, někteří pak nastoupil ne zcela zdraví a to se v poslední části projevilo. Hráčům sice nelze upřít snahu, ale ani ta dnes bohužel nestačila.

Jaroslav Beck (trenér KLH Chomutov):

Opava hraje doma úplně jiný hokej než venku, porazila tady řadu silných soupeřů. Jsou nebezpeční a když se jim podá ruka, tak je hned zle. Jsem rád, že na výkony, které nás zdobí v posledních kolech jsme dokázali navázat a že se kluci nevzdali za nepříznivého stavu a skóre utkání otočili v náš prospěch.