O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy

• sobota 12. ledna 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - Dorostenci Opavy přivítali na domácím ledě borce ze Zlína a hned ze začátku bylo jasné, že se o body semele tvrdý boj. Obě mužstva ukázala velice rychlý a tvrdý souboj, který vedl až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl o vítězství Slezanu velice aktivní Jakub Vítek a zařídil tak Opavě výhru nad hosty ze Zlína 4:3.

36. kolo, sobota 12. 1. 2008

4:3sn (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Berani Zlín

Branky: 10. Faksa (Mach), 18. Džemla (Koschatzký, Vítek), 43. Koschatzký (Žídek), 66. Vítek - 12. Řezníček (Vodný), 37. Zábojník (Vodný, Šlahař), 59. Šlahař (Zámorský). Vyloučení: 5:6, navíc Vodný (ZLN) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Novák J. (Chvostek D.) - Faksa, Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek F., Žídek - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák P., Vítek, Zona, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Kašík (Zavadil) - Zábojník, Zámorský, Valenta, Řezníček, Haloda, Sadil - Sedlář, Šlahař, Chovanec, Kundera, Gazda, Herman, Vodný, Merta, Kubát.

Do zápasu vstoupila obě mužstva velice aktivně a hned v úvodu bylo jasné, že to bude vyrovnaný souboj. Hned v polovině první minuty utkání po faulu domácího Macha se nabídla velká šance hostům dostat Slezan pod tlak, ale i přes početní výhodu se Zlínu nepodařilo vymyslet žádnou gólovou akci a většina jejich útoků končila ve středním pásmu. Jinak tomu nebylo ani při druhé přesilovce hostů a obě mužstva končila své útoky většinou uprostřed kluziště. Na první gól jsme museli čekat až do desáté minuty, kdy přesilovku hrála Opava, té se již podařilo hosty uzavřít v jejich obranném pásmu a po přihrávce Marka Macha otevřel skóre bombou od modré Martin Faksa. Dalo by se očekávat že po tomto gólu bude mít na vrh domácí tým, ale opak byl pravdou. Chvíli po gólu Faksi se Zlínu podařilo dostat domácí pod menší tlak, puku se ujal ve středním pásmu Michal Vodný, po pravém křídle zavezl bleskově puk do útočné třetiny a zpětnou žabičkou nádherně nabyl Daliboru Řezníčkovi, který vstřelil vyrovnávací gól. Hra se ještě výrazněji zrychlila a k vidění byl velice pěkný a vyrovnaný hokej. Obě mužstva ukázala pěkné souhry, ale o zakončení byla nouze. V 18. minutě se k nahozenému puku dostal Jakub Vítek, přihrál na volného Adama Koschatzkého, ten vystřelil do chumlu před bránou a tam se nejlépe zorientoval Patrik Džemla, který tak dostává domácí znovu do vední. Závěr třetiny nám už nic zajímavého nepřinesl a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1

Druhá třetina začala ve stejném tempu jako předchozí a znovu byla hra velice vyrovnaná. Prvních deset minut třetiny bylo dosti rozkouskováno kvůli častému vylučování jak na straně hostů tak domácích, ale žádná z nich nevedla ke gólu, protože stále chybělo zakončení. O první opravdu pěknou souhru této třetiny se postarali až v 37. minutě hosté. Jakub Šlehař poslal přihrávku Michalu Vodnému, který z rohu hřiště posunul puk na dobře pozičně postaveného Lukáše Zábojníka, který vyslal nepříliš tvrdou, ale přesně mířenou střelu za záda Nováka a stav byl opět vyrovnaný. Do konce třetiny se hrálo agresivněji než předtím, ale skóre se už nezměnilo.

Třetí třetinu zahájili lépe hosté a určovali zprvu tempo, ale v 43. minutě Zlín trošku zachyboval ve vlastní třetině a využil toho po přihrávce Vojtěcha Žídka nádherným blafáčkem Adam Koschatzký a dostal tak Opavu již po třetí do vedení. Hra se znovu vyrovnala a kvůli častým trestům nebylo jasné kdo má navrch, neboť obě mužstva hrála velice sebejistě a nepouštěla soupeře do žádných větších šancí. Na přelomu 50. minuty se ale do sedla dostali hosté, dostávají Slezan pod tlak, ale domácím se dařilo vyhrávat osobní souboje u mantinelu a držet tak velice těsné vedení. V 56. minutě domácí zachraňuje obrovské štěstí, když puk po střele Vodného proklouzl Novákovi pod tělem, pomalým tempem se blížil k brankové čáře a jen díky pohotovému zásahu domácích obránců ji nepřejel. Po tomto incidentu se na hřišti semlela menší hádka a nejvíc to odnesl aktivní Michal Vodný, který vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování, takže pro něj již zápas skončil. Ke konci již bylo viditelně jasné, že navrch mají hosté, bombardovali bránu domácích jednou ranou za druhou a minutu a půl před koncem zápasu se podařilo vyrovnat Jakubu Šlahařovi. Do závěrečného hvizdu se už nic nestalo a tak se tento napínavý zápas dočkal prodloužení.

Prodloužení první dvě minuty vypadalo lépe pro Zlín, ale znovu jako tomu bylo v první a druhé třetině končili pěkné souhry mimo klec. V 63. minutě byl vyloučen hostující Sadil a karta náporu se obrátila k domácímu týmu. Bohužel ani toto vyloučení nepřineslo gól a proto se o vítězi rozhodlo až v samostatných nájezdech, ve kterých o vítězství Opavy rozhodl Jakub Vítek.