Odplata se nekonala

• středa 21. listopadu 2007
  • Filip Lefenda, Vojtěch Volf

V druhém vzájemném zápase Slezanu s Hodonínem se Opavě znovu nepodařilo vyhrát. I přesto, že Slezan ukázal velice pěknou druhou třetinu, při které se mu dokázalo soupeře dostat pod tlak, se na více než na jeden gól v podání Tomáše Měcha nezmohl. Osudné se domácímu týmu stalo mnoho nevyužitých přesilovek a proto podlehl Hodonínu 1:3.

14. kolo, středa 21. 11. 2007

1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

SHK Hodonín

Branky: 33. Měch (Černý) - 19. Hoza (Pokorný, Matušek), 35. Kočara (Hoza), 48. Matušek (Peš). Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230.

Iláš, (Wittek) - Bednárek, Podešva, Tichý J., Kukol, Mičola, Fišera - Měch, Suchý, Polok, Tůma, Kocián, Tejkl, Černý, Tichý R., Kovalovský, Kříž, Suchánek.

Maláč, (Pochon) - Pochylý, Pokorný, Sladký, Šťastný, Ševela, Sokolovský, Přikrýl, Letál - Hoza, Rapant, Kočara, Matušek, Veselý, Meixner, Prudek, Peš, Nedbálek, Barták.

Do utkání vstoupila obě mužstva opatrně. I v přesilovkách, které se Slezanům nabízely hned z kraje utkání, nebyla k vidění žádná vážnější šance. První větší příležitost vyprodukovali v přesilovce hosté. Proti rychlé střele Bartáka z 11. minuty se však vytáhl golman Iláš. O dvě minuty později mohli diváci vidět samostatný únik hostujícího Matuška, jeho střela se ale nevešla mezi tyče. Poté si Opava zahrála další hru v početní převaze, která byla v dosavadním průběhu hry nejnebezpečnější. Střela Kociána minula bránu jen o centimetry. Po faulu Kukola si týmy role obrátily a vyústil z toho první gól utkání. V 19. minutě, po sérii nádherných kombinací, nahrál Pokorný za branku na čekajícího Hozu, který místo očekávané přihrávky najíždějícím spoluhráčům překvapil Iláše gólem, který vsítil sám a potrestal tak nedůslednost opavské defenzívy. Ve zbývajícím čase třetiny se již nic podstatného nestalo.

Do druhé třetiny nastupoval tým Hodonína za mohutných ovací svých nejvěrnějších příznivců, kterých do Opavy přijelo zhruba patnáct. Domácí byli ale hnáni kupředu rovněž skvělou podporou svých fanoušků, kteří byli týmu na začátku druhé dvacetiminutovky šestým hráčem na ledě. Hned v 21. minutě trefil Bednárek tyčku. V dalších minutách domácí tlačili, jejich střely však neměly patřičné gólové parametry. Skvěle chytající hostující golman Maláč udržel čisté konto do 33. minuty. V několika příležitostech v bezprostřední blízkosti branky selhalo hned několik opavských střelců. Krátké přihrávky a odrazy puku byly velmi rychlé, gól doslova visel ve vzduchu. Do skákajícího puku se nedokázal trefit ani Černý, stačil však zpětnou přihrávkou naslepo najít Měcha, který konečně ukončil střelecké trápení domácích. Bylo tedy srovnáno. Hodonínští ale v ten moment ožili a opět to byli hlavně oni, kdo udával tempo hry. Po chybě v obraně v 35. minutě trefil Hoza horní tyč opavské branky, ovšem po následující souhře našel Hoza přihrávkou Kočaru, který střelou k tyči nedal Ilášovi sebemenší šanci a strhnul tak rychle vedení zpět na stranu Hodonína. I nadále byl k vidění bojovný hokej. Snaha obou týmu o vstřelený gól už ale své ovoce nepřinesla a tak stav před závěrečným dějstvím byl 1:2.

V závěrečné fázi zápasu se zpočátku bojovalo zejména ve středním pásmu. Později došlo i na střelecké příležitosti. V 46. minutě mohl jít Hodonín do dvougólového úniku. Skákající puk však žádný z hráčů nedokázal usměrnit do branky. O dvě minuty se to ale už Drtičům povedlo. Brance předcházela velká snaha Opavy o vyrovnání. Všichni hráči Slezanu byli usazeni v obranném pásmu Hodonína. Hosté této situace využili a skórovali z brejku, do kterého Peš vyslal Matuška. Ten si s Ilášem pohrál, když nikým neatakován nejprve naznačil blafák a poté touš zasunul do odkrytého prostoru. V 52. minutě měla Opava další obrovskou šanci, jenže i tentokrát se kotouč nevešel mezi prostor brankové konstrukce. Na druhé straně provětral Ilášovu lapačku v 54. minutě tvrdou střelou Rapant. V závěru utkání už ale Opavané neměli dostatek sil na to, aby alespoň zdramatizovali závěr zápasu. Proto byla k vidění ospalá hra obou týmů. Na jedné straně radujícího se Hodonína, který v Opavě po bojovném výkonu vyválčil tři body do tabulky a na straně druhé zklamané Opavy, která se značně oslabeným kádrem podlehla Hodonínu 1:3 a musí tak urychleně načerpat co nejvíc sil do dalších bojů.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): V tuto chvíli jsem velmi zklamaný. První třetina nebyla z naší strany zrovna ideální. Soupěř měl pouhé dvě střely a přesto dokázal vstřelit gól. Nám se pak podařilo srovnat, ale ihned jsme dostali gól, kterému předcházela sporná situace. V závěru jsme již neměli síly na zvrat. Náš kádr je velmi úzký, protože mnoho hráčů se potýká s nachlazením a třeba samotný Kukol dnes hrál s teplotou. Takže tým se musí dát napřed dohromady a pak uvidíme, co se bude dít dál.

Svatopluk Číhal (SHK Hodonín): Do utkání jsme nevstoupili nejlépe. Za celou první třetinu jsme v podstatě vystřelili jen dva krát na branku soupeře, ale i to nám stačilo k vedení. V dalších dvou třetinách se hra zlepšila. Důležité bylo, že jsme dokázali rychle reagovat na srovnávací gól a dostali jsme se zpátky do vedení. Myslím si, že zápas nebyl pro diváky příliš atraktivní, přesto jsem moc rád za naše vítězství.