Opava ani podruhé neubránila remízu

• středa 03. listopadu 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani návrat opavského patriota Dalibora Sochorka nepomohl zlepšit útočnou fázi, a tak se domácí museli spoléhat stejně jako v sobotu proti Chomutovu na obranu. Po 57 minut nebylo rozhodnuto o vítězi, pak ale využil v oslabení Eiselt chybu Šlupiny a domácí s Berounem prohráli 1:3. Opava tak nevyhrála ani pátý zápas odvet a od zápasu s Třebíčí vybojovala pouhý bod. Kromě zraněných hráčů chyběli i hráči na střídavý start, vše umocňuje i špatná situace klubu.

19. kolo, středa 3. 11. 2004

1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

HC Berounští Medvědi

Branky: 35. Boháč (Kříž, Lhotský) - 9. Vaněček (Kukla, Besser), 42. Kukla (Besser), 57. Eiselt. Rozhodčí: Krenželok - Tuizal, Záviský. Vyloučení: 2:3, bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 350. Střely na branku: 18:27.

Šlupina - Kramný, Procházka (16. - 22. Bartoň), Vnenk, Přibyla, Kukol, Spitzer - Hruška, Sochorek, Adamčík - Lhotský, Boháč, Kříž - Luka, Harazim, Kašík.

Kopřiva - Hořava, Kašák, Braniš, Filip, Vaněček, Ovčačík - Eiselt, Novotný, Gengel - Besser, Slížek, Kukla - Tvrzník, Křesťan, Horčička - Toma, Pabiška, Borovanský.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Boháč, 2. Harazim, 3. L.Lhotský.

První střelu na brankáře vyslal symbolicky kapitán Eiselt, který také rozhodl celý zápas, ale tentokrát si z levého křídla na Šlupinovu lapačku nepřišel. V 9. minutě však vybojoval odražený puk na levém kruhu mladý Kukla, vystřelil a Vaněčkova teč usměrnila poprvé puk do opavské branky. Slezan se snažil odpovědět o dvě minuty později, když Kramný našel u levé tyče Sochorka, ten našel ještě lépe postaveného Kašíka, ale ten nedokázal zvednout puk přes Kopřivův beton. Stejná dvojice se ukázala vzápětí, když Kašík viděl zpoza brány Sochorka, ale ten zblízka berounského dlouhána neprostřelil. V 15. minutě hrála Opava první přesilovku, Kramný z otočky prodloužil Sochorkovi, ten objel bránu, nahrál Adamčíkovi, ale ani on puk skrz Kopřivovu výstroj nepropasíroval.

Začátek zápasu nabídl divákovi po jedné šanci na každé straně, Vnenkovu střelu vykopl Kopřiva, Horčičkův švih vytlačil ramenem Šlupina, pak se ale odehrávala nuda na otevřené scéně. Až ve 35. minutě! si připsali střelci další přesnou střelu a to už udeřilo. Boháč se vyprostil z obětí obránci, předložil zpoza brány Křížovi, ten vystřelil a Boháč v brankovišti dorazil puk mezi Kopřivovi betony. Minutu poté ujel po levém křídle Kukla, ale jeho nájezd skončil těsně vedle tyče, Eiselt vzápětí vydoloval puk a dokonce ho dopravil za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznal pro přerušení hry.

Gól však přišel ve 42. minuty, kdy si Kukla vybojoval puk u mantinelu, tísněn dvěmi obránci si sjel do středu a mezi Šlupinovými betony procedil puk do brány. Vyrovnání měl na holi Boháč, ale bekendem trefil Kopřivu, po jeho přihrávce do jízdy zas neuspěl z pravého kruhu Kříž. Největší možnost se naskytla domácím v 56. minutě, ale místo toho, aby využili přesilovou hru, sami inkasovali. Šlupinovi se svezl puk po holi a pro Eiselta nebyl problém dopravit puk mezi jeho nohy.

Karel Suchánek (Opava): Bylo jasné, že jsme v zápase byli všude o krok později, chyběla nám síla. V náročném programu po pondělním zápase v Olomouci na těžkém ledě by bylo logické postavit čtyři útoky, ale bohužel postavíme jenom tři. Navíc když útočníci nedokážou dát gól a nevytvoří si šance, tak se každá chyba v obraně vymstí dvakrát. Táhnou se s náma zdravotní problémy, musíme prostě dál bojovat...