Opava čtvrtý zápas nezvládla a sezóna pro ni končí

• pátek 08. března 2013

Pátečním večerem byla uzavřena další kapitola opavského hokeje. Slezan ani letos nedokázal přejít přes nástrahy čtvrtfinále play-off a do semifinále se tak nepodívá. Nad síly opavského mančaftu byl tentokrát Havířov, který je právem pasován do role největšího favorita celé soutěže. Vrátka zavřelo Opavským čtvrté utkání série, v němž necelé dvě tisícovky přihlížejících viděli výhru hostujícího celku v poměru 1:4.

ČF4, pátek 8. 3. 2013

1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Tichý (Polok) – 2. Kanko (Kolařík, Stránský), 34. Klimša, 39. Bursík, 58. Říčka (Pechanec). Rozhodčí: Held - Linhart, Lošťák. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1836. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Šafránek - Galvas, Kysela, Kukol, Bednárek, Mosler, Tichý, Vrabel - Mlýnek, Měch, Černý - Herman, Chalupa, Kocián - Wolf, Polok, Pavelek - Svoboda, Baďura, Tůma

L. Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, M. Zientek, Rimmel, L. Zientek, Hartmann - Sztefek, Najdek, J. Daneček - Maruna, Říčka, Klimša - Kolařík, Stránský, Kanko - Pechanec, Bursík, Pavlas

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří šli bleskurychle do vedení. Již ve 2. minutě našel Kolařík mezi kruhy Petra Kanka, který se ránou bez přípravy trefil za záda Šafránka. V 5. minutě měli domácí hokejisté výhodu přesilové hry, kterou se jim podařilo po minutě využít. Opava zatáhla puk do pásma a Polok následně přihrál do mezikruží Josefu Tichému, který povedenou střelou švihem srovnal stav. V 11. minutě mohli jít Opavané do vedení. Do samostatného úniku se dostal Černý, jeho dělovka příklepem ale letěla mimo. V 16. minutě se zrodil pro změnu obrovský závar, který mohl ve vedení přetavit Mlýnek. Gólman Daneček byl ale pozorný.

Do druhé třetiny vstupovali domácí borci oslabeni o vyloučeného Moslera a AZet toho hodlal využít. S blížícím se koncem přesilovky vznikla nepřehledná situace, po které hosté již zvedali ruce nad hlavu, gesto rozhodčího ale bylo neúprosné – o branku se nejednalo. Poté se opavský zimní stadion ponořil na dvacet minut do tmy, když došlo k výpadku elektrického proudu. Zatímco hráči odjeli do kabin, diváci v ochozech se náramně bavili, k čemuž si dopomáhali pyrotechnikou i zapalovači. Když se světla opět rozzářila, mohl duel po krátkém rozbruslení pokračovat. Netrvalo příliš dlouho a Slezan si vytvořil další dobrou možnost, když se do kotouče opřel Kysela. Daneček ale jeho dělovku s vypětím všech sil vyrazil mimo tři tyče. Ve 27. minutě zase Tichého rána minula brankovou konstrukci jen o několik centimetrů. Krátce poté se zjevil naprosto sám před Danečkem Polok, ale jeho zakončení postrádalo patřičnou razanci. A neradoval se o minutu později ani Mlýnek, který ujížděl sám na havířovského gólmana, avšak se svou střelou z úhlu neuspěl. Ve 33. minutě se dobrým zákrokem blýskl Šafránek, který zlikvidoval hostujícího Klimšu. O pár chvil později už byl ale opavský strážce překonán. V hlavní roli byl opět David Klimša, který se šikovně proháčkoval až před Šafránka a poslal střelou k tyči AZet opět do vedení. Vyrovnat mohl velice rychle Pavelek, ale ani nadvakrát se mu Danečka přelstít nepodařilo. A tak přišel pro Opavu další trest. Krátce před druhou přestávkou se kotouč odrazil k Tomáši Bursíkovi, který svou první střelou Šafránka nepřekonal, dorážka už ale byla gólová.

Do třetího dějství vstupovali opavští hokejisté s nepříjemným dvougólovým mankem. Slezan byl v poslední části hry lepším týmem a vrhl veškeré síly do útoku. Z tohoto faktu pramenila například chyba, která se zrodila ve 49. minutě. Minelu domácí defenzívy ale Jan Daneček nepotrestal. Opava se snažila, ale soupeř se bránil více než příkladně. V 54. minutě se do úniku dostal Kanko, Šafránek ale jeho kličku zlikvidoval. Definitivní rozhodnutí tak padlo až v 58. minutě. Robert Říčka se prosmýkl kolem mantinelu a zasadil Slezanu čtvrtou ránu.

Utkání tak skončilo výhrou Havířova, pro který sezóna pokračuje. V semifinále se přemožitelé Opavy střetnou s Porubou. Pro Slezan sezóna skončila.

Nejlepším hráčem Havířova byl po zápase vyhlášen brankář Lukáš Daneček. Na straně Opavy se pocty dostalo Josefu Tichému.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

V utkání jsme si dokázali vytvořit tlak, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Rozhodla pětiminutovka ve druhé třetině, která se nám nepovedla. I tak si ale myslím, že jsme sezonu ukončili se ctí a vztyčenou hlavou. Musím ještě smeknout před našimi fanoušky, kteří vytvořili úžasnou atmosféru.

Tomáš Potěšil (trenér HC AZ Havířov 2010):

Klukům musím poděkovat za to, jak dneska bojovali, protože s pískáním rozhodčího jsme dnes měli velké problémy. Herně jsme se ale drželi. Kluci odvedli kus práce a za to jim děkuji, stejně jako našim příznivcům, kteří nás v Opavě podporovali. Opava nebyla jednoduchý soupeř, bojovala a jsem moc rád, že jsme ji nakonec porazili.