Opava na Vsetín nestačila, po bezbrankových dvou třetinách vyzrál na Šafránka Kolařík

• sobota 12. listopadu 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Martin Pavlík

Sobotní zápas odehrála Opava na ledě suverénního Vsetína, který si letos svými výsledky říká o postup do WSM ligy a před utkáním se Slezanem měl na kontě šňůru jedenácti zápasů za sebou, ve kterých neprohrál. Přesto, že v prvních dvou třetinách nepadla ani jedna branka, poslední třetina rozhodla celý zápas. Na skvěle si počínajícího Šafránka vyzrál dvakrát Jan Kolařík, který při své druhé brance potrestal faul Daniela Slavíka. Závěrem dokázal využít Radim Kucharczyk toho, že Opava odvolala z brány gólmana a do prázdné kasy střelou od modré zvýšil na 3:0.

18. kolo, sobota 12. 11. 2016

VHK ROBE Vsetín

3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. Kolařík (Janáček), 54. Kolařík (Janáček, Zúbek), 59. Kucharczyk (Ostrčil). Rozhodčí: Koziol – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2145. Průběh utkání: 3:0.

Šurý – Janáček, Vrba, Kobylík, Ostrčil, Žák, Mojžíš, Hryciow – Kolařík, Vávra, Kucharczyk – Abdul, Pokorný, Hořanský – Šilhavý, Čuřík, Kajaba – Finsterle, Daněk, Zúbek

Šafránek – Galvas, Černý, Slavík, Šindelář, Mosler, Tuma, Vrábel – Wolf, Polok, Černý, Grygar, Chalupa, Vítek, Rousek, Pavelek, Štindl

Na první branku si museli diváci počkat až do 47. minuty. V tu chvíli totiž Martin Janáček našel před bránou Jana Kolaříka, který poslal Šafránkovi kotouč přímo pod lapačku. Po prvním inkasovaném gólu museli Opavští pozměnit svůj styl hry, ale snížit se jim nepovedlo. Osudným se pak po několika vyloučeních na straně hostujícího celku stalo provinění Daniela Slavíka. Během jeho dvouminutového trestu se kotouče ujal Jan Kolařík, jenž podruhé prokázal spolu s Janáčkem souznění na ledě. Janáček opět připravil kotouč před opavskou bránou a Kolařík poté puk dostal za beton nataženého Šafránka.

V závěru utkání se hosté pustili do hry bez brankáře, což jim ale namísto vstřelené branky přineslo pouze další inkasovanou. Na modré práskl do puku Radim Kucharczyk, jehož dělovka doplachtila až do nestřežené kasy Opavy a upravil tak skóre na konečných 3:0.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Vzhledem k tomu, že většina mančaftů sem přijíždí hrát defenzivně, tak jsme rádi, že jsme to zvládli. Na druhou stranu jsme do utkání vstoupili strašně špatně. Nedá se říct, že jsme to úplně podcenili, ale v žádném případě to nebylo to, co jsme si představovali. Trápili jsme se, ale jsem rád, že jsme byli trpěliví a utkání dovedli do vítězného konce.

Pavel Hulva (HK Opava): V první řadě se musím sklonit k mým hráčům, protože hráli opravdu dobře. Tlak domácích byl samozřejmě velký, od první minuty jsme odolávali. Myslím si, že kdybychom dali nějakou branku ve druhé třetině, kde jsme měli dvě tutovky, tak by to bylo jiné. Bohužel jsme dostali smolný gól, když náš hráč ztratil hůl a vydal se střídat, tehdy padl gól na 1:0. Pak už šlo vidět, jak jde Vsetín nahoru. Druhý gól padl v oslabení a třetí v power-play, to už není co řešit. Gratuluju domácím, protože mají silné mužstvo a výborné diváky. Dneska to byla oslava hokeje, ale bohužel nulu na našem kontě už nesmažeme.