Opava nasázela Technice šest branek, Wanecki v Brně vychytal nulu

• sobota 28. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Tomáš Paulík

To byla jízda! Po nevydařeném utkání ve Vsetíně se Opava raduje z dalších třech bodů, které si vybojovala v Brně. Sovám nasázela šest branek, Opavští navíc měli oporu v Michalu Waneckém, který za svá záda nepustil kotouč ani jednou a má tak na svém kontě v letošní sezóně první nulu.

37. kolo, sobota 28. 1. 2017

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Sysala), 4. Wolf (Holík), 12. Selingr, 25. Vítek (Chalupa, Kilnar), 28. Holík (Selingr, Wolf), 39. Rousek (Černý L., Pavelek). Rozhodčí: Volf – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:6.

Slavíček – Strýček, Štancl, Sedláček, Švejda, Šidák, Vokurka – Švaňhal, Stehlík, Odehnal - Čtvrtníček, Látal, Matov - Florek, Benýšek, Matov - Grünwald.

Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, Chalupa, Vítek – Svoboda, Pavelek, Černý L. – Štindl, Rousek, Sysala.

Jen dvě a půl minuty po úvodním vhazování se Opavští dostali do vedení. David Sysala se s Lukášem Svobodou dostali do přečíslení, při kterém druhý jmenovaný skóroval dorážkou. Později pálil od modré Vladimír Holík, jehož dělovku do brněnské kasy tečoval Petr Wolf. Domácí celek sice nepůsobil na ledě tak živě jako hosté, později se však ve výhodné pozici ocitl Látal a pár chvil před ním dorážel Odehnal, vždy však Sovy narazily u pohotového Waneckého. Štěstí v neštěstí bylo pak pro Opavu vyloučení Pavla Selingra. Sotva totiž hostujícímu kapitánovi skončil trest, přebral si kotouč na hokejku a hnal se za Slavíčkem, který na jeho střelu z kruhu nestihl zareagovat.

Na začátku druhé periody se v šanci ocitl Lukáš Černý, jenž byl před Slavíčkem zcela sám. Brněnský gólman se ale nenechal opít rohlíkem a na Černého blafák pohotově zareagoval. Na co už byl ale Slavíček krátký byla střela Jakuba Vítka, který mu poslal kotouč přímo pod vyrážečku. Vzápětí se do útočného pásma přihnala první formace a pátá branka Opavy byla na světě. Selingr našel před bránou volného Vladimíra Holíka, před kterým se brněnský gólman nestihl přesunout a inkasoval. Jen několik chvil před koncem druhého dějství dostal Tomáš Rousek přihrávku mezi kruhy a nasměroval kotouč do levého rohu brněnské kasy.

Poslední dvacetiminutovka už nepřinesla ani jednu branku. V posledních minutách se ještě Karlu Benýškovi povedlo trefit břevno opavské svatyně, později jeho další střelu musel Wanecki vyrazit. Opavě se tak povedlo nasázet soupeři šest branek a zároveň jej vynulovat, přičemž Michal Wanecki si ze sobotního zápasu může připsat první letošní vychytanou nulu a Slezan další tři body.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Myslím si, že to byl nejtragičtější zápas, který jsme odehráli. Bylo mi hanba stát na té střídačce. Nechápu ten výkon toho týmu. Takhle odevzdaný výkon... Moc se omlouvám té hrstce lidí co tady byla.

Pavel Hulva (HC Slezan Opava): Zápas se hodnotí dobře, výhra 6:0 na venkovním hřišti je dobrá a je jedno, jestli to je na Technice, nebo jinde. Každý chce vyhrávat a to jsme dokázali hned v první třetině. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.