Opava nestačila na rozjetý Hradec

• neděle 19. října 2003
  • Ondřej Klouček, Jaroslav Šindelář

H r a d e c K r á l o v é - V jedenáctém kole zajížděla Opava na východ Čech s cílem vybojovat alespoň bod a navázat tak na výsledky z utkání na cizích hřištích. To se jim ale nepovedlo a nakonec si odvezli do Opavy šestibrankový příděl.

, sobota 18. 10. 2003

Královští lvi Hradec Králové

6:1

5. Dušánek (Domin, Suchý Pavel), 9. Polák (Roubík), 20. Šulc (Hubáček, Polák), 24. Roubík, 42. Suchý Pavel (Suchý Petr, Hendrich), 59. Hubáček (Razingar, Mareček) - 9. Zdeněk (Růčka, Kříž). Rozhodčí: Chlaň – Fruhauf, Chochola. Vyloučení: 5:5 + Šlupina 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 1600.

Dušek – Mečiar, Mocek, Linhart, Mareček, Suchý Petr, Hendrich, Kostka – Polák, Roubík, Šulc - Razingar, Hubáček, Fišer - Dušánek, Domin, Suchý - Hemský, Pahulák, Beck.

Šlupina – Přibyla, Prokop, Vosátko, Dresler, Růčka, Mocek, Ptáček - Suchánek, Komínek, Šebesta - Lhotský, Harazim, Mikšan - Kříž, Zdeněk, Duba.

Slezan odjel na východ Čech do Hradce Králové, aby přivezl další body ze soupeřova hřiště. Měl to však nesmírně těžké již od začátku. Hradec Králové je páté nejúspěšnější mužstvo na domácím ledě a Opavským v hledišti také fandila (a navíc jen tiše) snad pouze čtveřice jejich velkých fanoušků. Hradec se představil v sestavě s obráncem Petrem Suchým, jehož pro špatné výkony propustila Třebíč, a pardubickým útočníkem Tomažem Razingarem ze Slovinska.

Právě on měl na začátku 5. minuty první velkou příležitost. Roman Šlupina zazmatkoval při rozehrávání puku, ale dokázal svou chybu ještě napravit. Ještě v téže minutě získal puk Pavel Suchý a po pěkné přihrávce Petra Domina, jenž v hradci hostuje z Karlových Varů, otevřel skóre Jiří Dušánek. Domácí byli o kousek lepší, ale v 9. minutě se radovali hosté. Nájezd Davida Kříže s mladíkem Jiřím Zdeňkem na jediného obránce proměnil ve vyrovnávací gól druhý jmenovaný. Východočeši však odpověděli bleskově, již za 16 sekund. Plzeňský odchovanec Jaroslav Polák zužitkoval přihrávku Jaroslava Roubíka a domácí znovu vedli. Hosté ještě mohli vyrovnat při vyloučení Michala Pahuláka, ovšem při několika šancích Slezanu chybělo štěstí. Opava držela vyrovnaný stav, ale v závěru první třetiny už tlaku neodolala. V polovině poslední minuty velký nápor domácích korunoval Jan Šulc, v posledních vteřinách pak neproměnil velkou příležitost Jiří Hubáček, kterého našel ideálně Tomaž Razingar.

Na začátku druhé části hry zvýšil Jaroslav Roubík po samostatné akci na 4:1 a Opavští věděli, že pokud chtějí uhrát dobrý výsledek, musejí zapnout na plné obrátky. Několikrát zahrozil aktivní Kamil Suchánek, ale Tomáš Dušek v brance Hradce Králového byl k nepřekonání. Zlobili ale i Východočeši, skóre však zůstávalo nezměněno, i přes obrovské šance Šebesty, Suchánka či střele Kříže. Jednou musel za Duška zachraňovat v poslední chvilce jedn z obránců.

V závěrečné části zlomil definitivně odpor Opavských Pavel Suchý, jenž po přihrávce Petra Suchého vstřelil pátou branku domácích. Opava v tu chvíli tušila, že si body neodveze, tak alespoň přitvrdila hru a snažila se dohrávat souboje. Ve 46. minutě se popral Duba s Linhartem, jenž hrával v zámoří, a oba odešli na trstnou lavici. Konečnou podobu výsledku dal Jiří Hubáček, ten ve třetí části trefil nejprve tyčku a v předposlední minutě se dočkal i branky.

Robert Horyna: Čekali jsme těžké utkání, protože Opava hraje vždy ze zajištěné obrany a venku letos předváděla velmi dobré výsledky, vyhrála třeba i v Jihlavě. Jsme velmi spokojeni s výhrou, kluci předvedli maximální výkon. V některých fázích zápasu se našim hráčům sice úplně nedařilo, ale nahradili to bojovností, za což jim patří dík. Musím také pochválit brankáře Tomáše Duška, který chytal velmi dobře. Naše první pětka dala dnes tři góly, což bylo také důležité. Zatím plní naše předpoklady, ale musí makat dál.

Milan Chalupa: Musím konstatovat jednoznačně, že domácí byli o třídu lepší než my. Chtěli jsme tady uhrát dobrý výsledek, jak se nám to teď poslední dobou dařilo. Bodovali jsme a to hlavně pak venku. Úspěch asi byl v tom, že jsme vycházeli z dobře zajištěné obrany, dobře jsme hráli ve středním pásmu a jezdili jsme do brejků. Dnes ale bylo vidět, že mužstvo není správně nažhavené a podali jsme snad nejhorší výkon v letošní sezóně. Samozřejmě, že domácí mají kvalitní prespektivní tým. U nás si myslím je malinko problém v tom, že máme řadu starších hráčů, kteří hrají už dlouho spolu a to není asi moc dobré. Budeme muset do mužstva asi s největší pravděpodobností zasáhnout a udělat rychle nějaké výměny.