Opava nezvládla zápas s Orlovou

• neděle 31. ledna 2010
  • Matouš Pepřík, Daniel Bartonec

Do Opavy přijela Orlová a už od úvodní sirény bylo všem jasné, že to pro Slezan nebude snadný zápas. V první třetině domácí promarnili hned několik vyložených šancí a díky tomu také prohráli. Opavským se tak opět vzdálila páta příčka v tabulce, kterou stále hájí Nový Jičín. Za Slezan se po jedné brance prosadili Grofek a Kovalovský. Možnost na reparát mají opavští již ve středu, kdy zavítají na led Uničova.

34. kolo, neděle 31. 1. 2010

2:4 (2:1, 0:2, 1:0)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 12. Grofek, 27. Kovalovský (Tůma) - 4. Stránský (Prokop), 17. Prokop (Potočný), 22. Potočný (Stranský, Samiec), 60. Rozum Vyloučení: 5:8 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 400 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4

Trenčan - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Tůma, Glabazňa, Kovalovský, Kříž, Chalupa

Šafránek - Mintěl, Kraft, Prokop, Škatula, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stranský, Studený, Samiec, Valchář, Goláb, Kotásek, Najdek, Sznapka

Opavští nevstoupili do nedělního klání vůbec dobře. Již ve čtvrté minutě totiž prohrávali. Prokop vyšťouchl puk Tichému a naservíroval jej na hůl Víta Stránského, po kterého již nebyl problém skórovat – 0:1. Další dvě příležitosti měli zanedlouho opět hosté. Jak Hegery, tak i Kraft, si ovšem vylámali zuby na Trenčanovi. Ve dvanácté minutě se pak domácímu týmu podařilo vyrovnat. Ve vlastním oslabení ujel orlovským bekům Tomáš Grofek a následující precizní blafák dotáhl do zdárného konce – 1:1. Neuběhly ani další čtyři minuty a stav se měnil znovu. Tentokrát ve prospěch Orlové. Trenčan totiž nestačil na ránu Prokopa z bezprostřední blízkosti – 1:2. V závěru první periody měli hosté ještě dvě další loženky, ale ani znovu Prokop a následně Vydra na Trenčana nevyzráli. Po první třetině tak platil stav 1:2 po Orlovou.

Začátek prostřední část patřil jednoznačně znovu hostům. Již po dvou minutách druhé třetiny totiž využil přihrávku Stránského zpoza branky Potočný, když prostřelil domácího strážce svatyně mezi betony – 1:3. Odpověď Slezanu nedala na sebe dlouho čekat. Ve 27. minutě se totiž nad beton Šafánka trefil David Kovalovský – 2:3. Za další tři minuty mohlo být dokonce srovnáno. Chalupa si ovšem na Šafránka nepřišel. Slezan byl v této pasáži druhé třetiny jasně lepším týmem, ale gól stále ne a ne přijít. Obrovskou příležitost promarnil i forvard Glabazňa, jež nedokázal dotlačit puk do prázdné hostující svatyně. I po druhé třetině tak na tom byli hosté o jeden gól lépe.

Ve třetí třetině již šancí na obou stranách výrazně ubylo. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale bohužel pro ně stále ztroskotávali na výborně chytajícím Šafránkovi. Dvě minuty před koncem sáhla Opava dokonce ke hře bez brankáře, ale ani to ji nepomohlo. Sekundu před závěrečnou sirénou dokonce Slezan ještě jednou inkasoval, když se přes celé hřiště prosadil Petr Rozum. Slezan tak nezopakoval dokonalý obrat jako v zápase s Břeclaví a i kvůli několika neproměněných vyložených šancí prohrál v poměru 2:4.

Karel Suchánek (Opava): Orlová měla silnou sestavu, my jsme nahráli dobře a úplně jsme promarnili první třetinu. Glabazňa pak neproměnil tutovku na 3:3. Neodvedli jsme dobrý výkon.

Petr Česlík (Orlová): Myslím, že jsme hráli velmi zodpovědně. Pohlídali jsme si střední pásmo. Měli jsme teď dvě prohry za sebou a věděli jsme, že třetí prohra by už byla hodně špatná. I když nám chyběli tři hráči z první lajny, tak musím kluky pochválit, odehráli dobrý zápas.