Opava otočila duel s Bobry, nakonec ale brala jen bod

• sobota 18. února 2017
  • Filip Lefenda | FOTO: Lukáš Bajgar

V posledním domácím utkání základní části hostili opavští hokejisté Valašské Meziříčí. Slezané nevstoupili do zápasu vůbec dobře, brzy prohrávali o dvě branky. V dalším průběhu střetnutí sice stav třemi góly otočili ve svůj prospěch, na víc jak bod to ale nakonec nestačilo. Hosté necelé dvě minuty před třetí sirénou srovnali a bonusový bod pak přidali po samostatných nájezdech. Opava tak po výhře Hodonína nad brněnskou Technikou v tabulce opět klesla na páté místo.

43. kolo, sobota 18. 2. 2017

3:4sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Vítek (Sysala, Šindelář), 29. Vítek (Galvas, Černý L.), 51. Selingr (Galvas, Polok) – 10. Fojtík (Studený), 16. Brunec (Hladiš, Kývala), 59. Báchor (Brunec, Dvořák), rozh. nájezd Dvořák. Rozhodčí: Fiala – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.

Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr, Kilnar, Fedor, Vítek, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Sysala, Herman, Svoboda

Plšek (Čáp) – Nedbálek, Verga Mar, Hajda, Báchor, Hladiš, Baroš, Žabčík – Fojtík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Andris, Studený, Varga Mir., Varga D., Podešva

První velkou možnost ke skórování měli na konci 3. minuty hosté, domácí ale od inkasovaného gólu zachránila tyč. O dvě minuty později zatrnulo opavské střídačce podruhé, s výborným zákrokem se však vytasil brankář Wanecki. Bobři byli v úvodu velmi nebezpeční, za dvě minuty se rána Brunce odrazila od brusle Tomáše Černého opět do tyče a gól tak doslova visel ve vzduchu. Následně dostali domácí možnost zahrát si první přesilovou hru, tu ale nevyužili a krátce po jejím konci navíc inkasovali. Do samostatného úniku se dostal Josef Fojtík a povodil si Waneckého. S blížícím se koncem úvodní třetiny si hru v početní výhodě vyzkoušeli také hosté a Tomáš Brunec ji šikovnou střelou zužitkoval k dvoubrankovému vedení. Slezané reagovali v poslední minutě třetiny, kdy rovněž v přesilovce snížil po zmatcích před valašskomeziříčskou klecí Jakub Vítek.

Ideální nebyl v podání Opavy ani nástup do druhého dějství, opět byl aktivnějším celkem ten hostující. Bobři se ale do žádné vážnější možnosti ke skórování nedostali, naopak ve 29. minutě po Kývalově vyloučení sami inkasovali. Galvasovu střelu z modré čáry umístil za gólmanova záda svou druhou trefou v utkání Jakub Vítek. Zbytek třetiny žádné vážnější vzrušení nenabídl, před třetí periodou platil nerozhodný stav 2:2.

I do dějství číslo tři vstoupil aktivněji valašský celek, Slezan však přečkal dvojí vyloučení a v 51. minutě dokonal obrat, když na Plška vyzrál Pavel Selingr. Jenže Opava i přes povedenou otočku duel do vítězného konce nedovedla. Necelé dvě minuty před třetí sirénou se z kruhu trefil přesně Stanislav Báchor a utkání tak dovedl do prodloužení. V tom branka nepadla a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

V těch na domácí straně Selingr s Kilnarem neproměnili, zatímco Dvořák s Fojtíkem ano. Bonusový bod tak nakonec vybojovali Bobři. Opava se po této ztrátě v tabulce opět propadla na páté místo za Hodonín, který doma zdolal poslední Techniku Brno.

Pavel Hulva (HK Opava): Těžko se to hodnotí, když jsme dvě minuty před koncem vedli a předtím navíc otáčeli z 0:2 do příznivého stavu. Ke konci základní hrací doby jsme dostali gól po taktické chybě, ale tohle je hokej. Měli jsme v prodloužení přesilovku 4 na 3, což jsme nevyužili a byla to škoda. Musím ale sportovně uznat, že Valašské Meziříčí hrálo velmi dobře. Věděli jsme, že mají kvalitní útok, což potvrdili. Atakujeme stále na 4. místo, trochu se nám to tímto zkomplikovalo, musíme bodovat v Šumperku. Nic moc se pro nás ale nezmění. Svého soupeře do playoff známe a minimálně dva zápasy budeme muset vyhrát tak jako tak.