Opava otočila nepříznivý vývoj utkání a udolala Porubu po nájezdech

• středa 25. února 2015
  • Vojtěch Konečný

Opavští hokejisté zvládli generálku na play-off. Slezan sice dvakrát prohrával o dvě branky, ve třetí třetině ovšem dokázal toto manko smazat a dostal tak zápas do prodloužení. V něm měli obrovskou šanci Polok s Hermanem, ani jeden z těchto forwardů však kotouč za Tihlářova záda nepropasíroval. Na řadu tedy přišly nájezdy. V této dovednostní disciplíně se prosadili pouze Opavané, konkrétně obránci Kysela a Tomáš Černý a jelikož z hostů neproměnil nikdo, vítězí Slezan.

44. kolo, středa 25. 2. 2015

4:3sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 37. Wolf (Kafka, Chalupa), 41. Kysela (Měch, Vítek), 54. Černý (Tichý, Herman), rozh. náj. Kysela – 2. Pavlačka (Vaněk, Hulva), 35. Krayzel (Kilnar, Vajda), 38. Vaněk (Buček). Rozhodčí: Koziol – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 4:3 .

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek – Měch, Herman, Vítek, Polok, Klapetek, Kafka, Kocián, Vaněk F., Wolf, Černý L., Svoboda, Chalupa

Tihlář – Buček, Vajda, Ovšák, Javín, Peslar, Puškár, Baca – Červenka, Seidler, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk R., Krayzel, Kilnar, Pavlačka, Mihal

Vstup do utkání vyšel jednoznačně lépe Ostravanům, ti se totiž od samého začátku prezentovali velmi dobrým napadáním, což nadělalo problémy opavské obraně. Už ve druhé minutě viděli diváci první branku. Hulva s Pavlačkou se dostali do situace dva na jednoho. Pavlačka si mohl vybrat, zda přihraje či vystřelí, zvolil druhou možnost a ta se ukázala jako správná, 0:1. Hráči RT TORAXU nepolevovali a útočili dál. Blízko dosažení gólu byl například Kilnar, jeho projektil ovšem pouze orazítkoval spojnici Šafránkovy svatyně. V čase 11:03 byl na trestnou lavici poslán Zachar a Slezan tak měl dobrou příležitost na srovnání, Poruba se však dobře bránila a neinkasovala.

I do druhé části vkročili lépe svěřenci trenéra Sršně. Hned v první minutě musel Šafránek zlikvidovat několik nebezpečných střel. Po jednom z pokusů vypadl opavskému brankáři kotouč a hosté se snažili dorážet, obránce Tichý dokázal na poslední chvíli zasunout kus černé gumy pod ležícího gólmana. Svou největší šanci měla Opava ve dvaatřicáté minutě poté, co Měch přihrál před bránu úplně volnému Vítkovi, hráč s číslem třináct na zádech nesrovnal mířidla a těsně minul.

Tato neproměněná situace musela Vítka za pár minut určitě mrzet. Porubští se totiž propracovali do dalšího přečíslení, na jehož konci byl Krayzel, který svým pokusem překonal bezmocného Šafránka, 0:2. To, co se nepovedlo Vítkovi, se povedlo Wolfovi. Slezan v sedmatřicáté minutě předvedl pěknou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl právě přesně střílející Wolf, 1:2. Radost na tvářích našich hokejistů dlouho nevydržela, poněvadž za devětadvacet vteřin Vaněk Bučkovu přihrávku v gól a rozdíl mezi celky byl opět dvoubrankový.

A komu vyšel lépe vstup do třetí periody? Tentokrát družině kapitána Tomáše Měcha. V čase 40:46 se puku u modré čáry zmocnil Kysela, nepáral se s tím a povedenou střelou švihem rozvlnil síť za Tihlářem, 2:3. Vyrovnat na 3:3 mohl například Vítek, jeho pokus Tihlář vyrazil svým levým betonem. V čase 51:32 byl Vajda vyloučen za napadení a Slezan tak hrál přesilovku. V této početní výhodě mohl rozvlnit síť dravý Kafka, bekhendová střela mu nevyšla podle představ. Kafku tato situace nemusela mrzet, protože skórovat se povedlo Lukáši Černému. Černý nejprve pouze trefil obránce, druhý pokus už dopadnul lépe, protože puk prošel nad vyrážečkou Tihláře až do brány, 3:3. Jelikož už ve zbylých minutách gól nepadl, šlo se do prodloužení.

V nastaveném čase měli obrovskou šanci Polok s Hermanem, ani jeden z těchto forwardů ale netrefil odkrytou klec. Rozuzlení nám nabídly až samostatné nájezdy. V této dovednosti předvedli skvělé schopnosti Kysela a Tomáš Černý. Oba obránci si s Tihlářem v bráně pohráli a překonali jej. Hosté se neprosadili ani jednou a o vítězi bylo rozhodnuto.

David Musial (HC Slezan Opava): „Dneska jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil, protože v sobotu už začíná play-off. Byl to takový zápas, ve kterém je jedno, jestli vyhrajete nebo prohrajete, ale myslím, že hlavně třetí třetinu jsme zvládli dobře, smazali jsme dvoubrankové manko a nakonec jsme dovedli zápas do vítězného konce. Taky doufám, že tak, jak jsme skončili, začneme i v Brně."