Opava padla v Prostějově po nájezdech, i tak veze cenný bod

• sobota 08. února 2014
  • Filip Lefenda, Miroslav Klimeš

K dalšímu utkání zajížděl Slezan na led Prostějova, který plnil roli papírového favorita. Bojovný duel, kterému přihlíželo jedenáct stovek diváků, měl nejdelší možné trvání. O vítězi nerozhodlo totiž ani šedesát minut, ani následné prodloužení. Rozsoudit tak musela oba rivaly až nájezdová loterie, která vyzněla lépe pro Prostějov, jenž si tak připsal dva body za výhru 2:1. Slezan si domů veze "pouze" bod, ten je ovšem v tomto případě cenným úlovkem.

40. kolo, sobota 8. 2. 2014

HK Jestřábi Prostějov

2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Venkrbec (Indra), rozh. náj. Duba – 11. Polok (Svoboda, Vítek). Rozhodčí: Klimecký – Nazad, Trunečka. Vyloučení: 5:6, navíc Wolf (Opava) 5+OK. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1123. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

O. Kocián – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, M. Černý, Venkrbec, Duba, J. Jurík, Coufal, Sršeň, Kryl, D. Jurík, Indra.

Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Mosler, Vrabel – L. Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Herman, Chalupa, I. Kocián – Vlašánek.

Atraktivní podívanou slibovalo čtvrté měření sil prostějovských hokejistů se třetí Opavou. Oba týmy se pyšní v sezóně velmi dobrou defenzivou a patří k nejlepším třem týmům, co se obranné činnosti týče. Tyto předpovědi zůstaly naplněny a diváci na stadionu v Prostějově viděli málo branek.

Do utkání vstoupili lépe hosté, byli aktivnější, vytvářeli si nebezpečnější šance a celkově měli více ze hry. Prostějov jakoby se nemohl dostat do správné provozní teploty, a k vážnějšímu ohrožení Šafránkovy branky se svěřenci Petra Zachara dostávali sporadicky. Územní převahu proměnili Opavští v čase 10:56 v první branku zápasu. Ke kotouči se dostal z pravého kruhu nehlídaný Tomáš Polok a zvedl touš nad betony ležícího Kociána - 0:1.

Hanáci se sice snažili o rychlou odpověď, ale jejich snažení většinou zastavila dobře hrající defenziva Slezanu. Začátek prostředního dějství se již nesl v rychlejším tempu a pod taktovkou domácího výběru. Vyrovnat mohl z brankoviště Lukáš Duba, ale jeho pokus Šafránek zastavil.

Domácí se tak radovali až ve čtyřiadvacáté minutě. Marek Indra protáhl kotouč po mantinelu, posunul jej před branku na Matouše Venkrbce, jenž měl snadnou úlohu – 1:1.

I když dostali Prostějovští vzápětí možnost pětiminutové přesilové hry, nedostali se pořádně k zakončení. Když už se pětice Jestřábů usadila v pásmu, nacvičený signál vždy skončil na posledním článku mozaiky. Čtyři minuty před druhou sirénou dostal kotouč do ideální pozice Robin Malý, ale jeho rána neměla potřebnou razanci a Dušan Šafránek se stihl přesunout.

Na jistotu vzadu a snažit se vstřelit branku. S tímto šli do závěrečné třetiny oba celky. Opava mohla strhnout vedení na svoji stranu Svobodou, ale Prostějov od pohromy zachránil dobrý obraný zákrok. O pár minut později měl branku na hokejce Vítek, Kocián jeho střelu zneškodnil skvělým semaforem.

Domácí se do šancí příliš nedostávali a na Opavských bylo vidět, že dopředu již nespěchají, a tak klání dospělo do prodloužení. V něm se strhla za brankou hostů šarvátka, do které se zapojil i brankář Šafránek. Domácí dostali opět příležitost přesilové hry, kterou ještě umocnilo další vyloučení Slezanu. Gól však fanoušci neviděli.

V samostatných nájezdech pak dlouho kralovali brankáři. Opava začínala a ani jeden ze tří pokusů neskončil za Kociánem. Zápas ukončil až ve třetí sérii kapitán Jestřábů Lukáš Duba, který střelou zajistil Hanákům bonusový bod.

Utkání, které nenabídlo pohledný hokej, vyšlo lépe pro Prostějov, jenž bere dva body. Domácí se již osamostatnili na čele tabulky, pokud však chtějí pomýšlet v play-off na úspěch, měli by se vyvarovat hrubkám v obraně. Opava zůstala i nadále na třetí pozici.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov):

S výkonem nejsme vůbec spokojeni, protože jsme odehráli velice špatné utkání. S výjimkou zhruba deseti minut ve druhé třetině jsme zaostávali v pohybu, v důrazu a Opava byla celkově po většinu zápasu lepší. Velmi dobře dodržovala systém, ale je to o srdci, o nasazení a to jsou věci, které tam u některých hráčů chyběly. Ve druhé třetině jsme dali gól díky tomu, že jsme se udrželi na puku, ale nehráli jsme to bohužel celý zápas.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Utkání mělo oboustranně dobrou úroveň. Hrál se rychlý hokej a vytvořili jsme si více příležitostí než domácí, ale bohužel jsme je neproměnili. Zápas musely rozhodnout až nájezdy, kde vstřelil vítězný gól domácí Duba. Myslím si, že utkání se muselo líbit. Hrál se velmi pěkný a rychlý hokej.