Opava po dramatickém závěru vybojovala 3 body

• neděle 11. listopadu 2007

V zápase, který by se dal označit jako velké drama až do posledních minut, byl nakonec šťastnějším týmem domácí Slezan. Opava vyhrála první třetinu rozdílem třídy 4:1, ve druhé ještě přidala další gól a zdálo se, že je rozhodnuto. Kdo však čekal, že Karviná složí zbraně, musel být překvapen. Během úvodních deseti minut závěrečné třetiny totiž hosté díky Niecemu snížili na rozdíl jedině branky. Domácí se pak museli třást o vítezství do poslední minuty, hosté se však o závěrečný nápor připravili sami velkým počtem vyloučení.

12. kolo, neděle 11. 11. 2007

5:4 (4:1, 1:0, 0:3)

HC Karviná

Branky: 2. Polok (Podešva), 13. Měch (Černý, Suchý), 15. Suchánek (Měch), 20. Měch (Černý, Mičola), 32. Suchý (Kříž)- 10. Dušek (Škatula, Suzska), 44. Niec (Matejka, Chytil), 46. Niec (Blatoň, Chytil), 50. Niec. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.

Iláš - Bednárek, Vrábel, Podešva, Tichý J., Kukol, Mičola, Plachký - Kříž, Měch, Suchý, Polok, Tůma, Kocián, Tejkl, Černý, Tichý R., Suchánek, Chalupa, Kovalovský, Plánovský.

Volf (32. Šafránek) - Palík, Matejka, Suszka, Kubala, Hrubý, Kytka, Fendek, Milch - Chytil, Blatoň, Niec, Došek, Škatula, Sabela, Hubík, Opravil, Bursík, Rosůlek, Zakuťanský, Vaštík.

Úvodní třetinu Opava sehrála senzačně. Již ve druhé minutě skóroval z brejku útočník Polok. V 6.minutě mohli hosté srovnat, Palíkovu tvrdou přízemní střelu ale Iláš zlikvidoval. Karviná byla v této fázi zápasu o něco aktivnější a její touha vyrovnat byla naplněna v 10.minutě gólem Duška z přesilové hry. Tento stav však netrval příliš dlouho. O chvíli později hrála Opava přesilovku 5 na 3 a po krásné kombinaci před golmanem Volfem skóroval po asistenci Suchého s Černým Tomáš Měch. To ale nebylo všechno. Již o 2 minuty později se Měch vžil do roli nahrávače a s jeho přihrávky tentokrát těžil Suchánek. V poslední minutě první třetiny se velice slušně zaplněná hala radovala po čtvrté. Střelcem branky byl opět skvěle hrající Měch.

Ve druhé třetině se Slezanu podařilo přečkat přesilovku a poté se mohli vrhnout do útočení. V 31.minutě si obrovskou šanci vytvořila Karviná, Iláš se však blýskl dalším skvělým zákrokem. Nedáš – dostaneš. Přesně tenhle scénář byl k vidění. O minutu později totiž po nádherné přihrávce Kříže prostřelil Suchý hostujícího golmana Volfa, který se po tomto gólu nechal vystřídat Šafránkem. Jak se později ukázalo, tohle střídání hostům velmi pomohlo. Slezan si do přestávky vytvořil místy až drtivý tlak, který už však nedokázali Suchánkovi svěřenci okořenit gólem. I tak mohli být domácí se stavem 5:1 více než spokojeni.

Všeobecně se asi očekávalo, že oba celky budou ve třetím dějství utkání už jen dohrávat a že pokud bude někdo chtít přidat góly, bude to spíš Slezan. Realita byla ale jiná. Ve 44. minutě se trefil Karvinský Niec. Ve 46.minutě to byl opět Niec, který svým druhým gólem snížil již na přijatelných 5:3 z pohledu domácích. Hosté poté sice nevyužili nabízenou možnost početní výhody, ale podařilo se jim vstřelit branku při standartní hře 5 na 5. V 50.minutě Niec svým hattrickem pořádně zdramatizoval utkání a vnesl do opavské haly pořádný kus nervozity. Sami hosté z Karviné si však vzali možnost na vyrovnání častými fauly a následnými hrami v oslabení. Dvakrát byla dokonce potrestána lavička hostů. A také proto se už na obou stranách nic důležitého nestalo a HC Slezan Opava se společně se svými fanoušky mohl radovat ze zisku dalších třech bodu do druholigové tabulky.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Polovinu utkání jsme hráli výborně. Měli jsme převahu, využili přesilovky a odskočili až na 5:1. V závěru druhé třetiny jsme se trochu výsledkem uspokojili, přestali jsme napadat soupeře a dovolili mu tak rozehrávku. Za tři body jsme moc rádi."

Josef Halouzka (SK Karviná): "Bylo to na druhou ligu kvalitní utkání. My jsme hráli dobře a snad i trochu lepší než Opava. Bohužel jsme v první třetině udělali hodně chyb a faulů, i když sporných. Opava měla i trochu štěstí, ale to k hokeji patří. Potom jsme hru vyrovnali a ve třetí třetině dali tři góly za devět minut, ale bylo to už málo. Kdybychom proměnili další šance, vezli bychom si odtud alespoň bod."